Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Trakiečių „Akimirkos mene“ Lietuvos Respublikos Seime

Lietuvos Valstybės šimtmetį trakiečiai pradėjo švęsti LR Seime. Vasario 6 d. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) Trakų kultūros rūmai kartu su Editos dailės studija pristatė kūrybinių darbų parodą „Akimirkos mene“. Parodos eksponavimą inicijavo seimo narys Vytautas Kernagis, norėdamas paskatinti bei palaikyti piliečių kūrybines iniciatyvas, meninę saviraišką.
„Akimirkos mene“ – Editos dailės studijos suaugusiųjų lankytojų kūrybinių darbų paroda, kurioje eksponuojami įvairaus žanro ir stiliaus paveikslai. Jų autoriai sukūrė įdomių paveikslų Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti, tad ekspozicijoje galima atrasti ir Trakų miesto ar Angelų kalvos siužetų, nuostabios lietuviškos gamtos motyvų, tematinių kompozicijų, natiurmortų ir peizažų. Kūrinių autoriai – neprofesionalūs dailininkai, tačiau neabejingi menui ir kultūrai, Lietuvos istorijai ir paveldui, norintys atrasti ar geriau pažinti dailės pasaulį, išmokti piešti, tapyti ar tobulinti jau turimus įgūdžius. Vieniems tai noras įgyvendinti vaikystės svajonę, kitiems – atsipalaidavimo forma, tretiems – žinios, nesibaigiantys atradimai ir galimybė tobulėti dailės srityje bei maloniai išgyventos akimirkos.
Studijos veikla vienija įvairaus amžiaus, skirtingų profesijų bei charakterių žmones, kurie atradę tai, kas jiems mieliausia, įdomiausia, susipažinę su įvairiomis dailės technikomis ir jų atlikimo būdais, besimokydami iš Lietuvos ir pasaulinio lygio dailininkų, sukūrė savito stiliaus darbus.
Parodoje eksponuojami Angelės Kulienės, Renatos Semaškienės, Aldonos Meirovič, Reginos Vasiliauskienės, Erikos Čenkienės, Beatos Gaidamovič (Kirvelienės), Ingos Zamalaitienės, Jurgitos Masalskienės, Julijos Ribnikovos, Irenos Ingelevič ir Antono Liachovič piešiniai, grafikos ir tapybos darbai, sukurti dailės studijoje ir vasaros plenero metu 2017 metais.
Dailės studija įkurta 2015 m. pabaigoje Trakų kultūros rūmuose. Dailės studijos įkūrėja ir vadovė – dailininkė Edita Tamulytė, baigusi menų bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje ir EVTEK Meno ir dizaino institute Suomijoje, dalyvavusi įvairiose parodose ir kultūriniuose projektuose užsienyje bei organizavusi įvairių tapytojų kūrybinių darbų parodas Lietuvoje ir Anglijoje.
Parodos atidarymo metu trakiečių kūrybiškais darbais džiaugėsi Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič, kuri patvirtino Trakų valdžios visokeriopą Editos dailės studijos kūrybinių iniciatyvų palaikymą bei paramą darbų eksponavimui užsienyje. Trakų kultūros rūmų direktorių Edvardą Keizik ypač džiugina tai, kad Lietuvos valstybės šimtmečio renginių pradžią, vienoje svarbiausiųjų valdžios institucijų, paskelbė Trakai. Editos dailės studijos mokinė Aldona Meirovič nuoširdžiai dėkojo savo mokytojai Editai Tamulytei už suteiktą galimybę mokytis dailės meno, kurti ir savo kūryba dalintis su kitais.
Ekspozicija „Akimirkos mene“ Seimo Jungiamojoje galerijoje veiks iki vasario 21 d.
Trakų kultūros rūmai maloniai visus kviečia į kitus savo renginius, skirtus didžiausiai šimtmečio šventei – Lietuvos valstybės atkūrimui. Vasario 15 d. 18.00 val. Mobilios „XIX a. II p. – XX a. pr. Lietuvos valstybės politikos, kultūros, mokslo, visuomenės elitas ir jo aplinka“ teatralizuotos parodos atidarymas. 18.30 – Trakų kultūros rūmų fojė vyks „Lietuvos nepriklausomybės kelias: asmenybės įvykiai“ parodos pristatymas.
Valstybės šimtmetį švęskime kartu!

VIKTORIJA ŠAMATOVIČIENĖ,
Trakų kultūros rūmų renginių organizatorė