- Galvė - http://www.galve.lt -

Trakų ir Elektrėnų rajonuose verslo liudijimai tampa vis populiaresni

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad praėjusių metų sausio–vasario mėnesiais verslo liudijimus įsigijo daugiau kaip 700 Trakų ir Elektrėnų gyventojų, o per tą patį laiką šiais metais jų skaičius išaugo iki 852 (Elektrėnų savivaldybėje 2017 m. verslo liudijimų skaičius siekė 263, 2018 m. – 314, Trakų rajone 2017 m. buvo įsigyti 439 verslo liudijimai, 2018 m. – 542).
„Pastebime, kad gyventojai šiuose rajonuose vis aktyviau registruoja savarankišką veiklą įsigydami verslo liudijimus,“ – sako Vilniaus AVMI viršininkė Edita Glumbakienė, pažymėdama, kad augantis susidomėjimas verslo liudijimais ir jų registravimu parodo, kad vis daugiau gyventoju ryžtasi pradėti dirbti savarankiškai ir nori būti nepriklausomi verslo rinkos dalyviai.
Vilniaus AVMI duomenys rodo, kad šiemet daugėja gyventojų, pasirenkančių registruoti individualią veiklą su verslo liudijimu per Mano VMI sistemą. Šių metų sausio–vasario mėnesiais trakiškiai elektroniniu būdu įsigijo 34,81 proc. daugiau verslo liudijimų, Elektrėnų rajono gyventojai – 14,11 proc. daugiau nei pernai verslo liudijimus per Mano VMI.
Elektrėnų ir Trakų rajonų gyventojai 2017 m. iš viso sumokėjo daugiau kaip 133 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio, įregistravę savarankišką veiklą su verslo liudijimu.
Pernai tarp Elektrėnų rajono gyventojų paklausiausios veiklos rūšys, kuriomis galima verstis įsigijus verslo liudijimą, buvo kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla, prekyba, kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla. Trakų rajone populiariausios buvo prekyba tik ne maisto produktais, specialieji statybos darbai (statybvietės paruošimas, stogų dengimas, pamatų klojimas, mūrijimo, betonavimo, hidroizoliaciniai darbai, pastolių ir darbo platformų statymas ir ardymas, dūmtraukių įrengimas) ir kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla.
Pažymėtina, kad tapę Mano VMI vartotojais mokesčių mokėtojai gali elektroninėje apskaitos kortelėje pasitikrinti savo mokestinį balansą, elektroniniu būdu gauti priminimus iš VMI apie mokėtinus mokesčius ir permokas, įsiregistruoti, išsiregistruoti ar keisti duomenis Mokesčių mokėtojų registre, el. būdu mokesčių administratoriui teikti dokumentus ar juos gauti.
Vilniaus AVMI primena, kad priklausančius mokesčius už įsigyjamą verslo liudijimą sumokėti galima pasinaudojant interneto bankininkyste, „Perlo“ terminaluose, Lietuvos pašto skyriuose, bankuose.
Daugiau naudingos informacijos gyventojai gali rasti VMI interneto svetainėje arba konsultacinės mokesčių informacijos duomenų bazėje http://mic.vmi.lt. Išsamias konsultacijas telefonu 1882 teikia Mokesčių informacijos centro konsultantai. Telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

Vmi.lt inf.