- Galvė - http://www.galve.lt -

Trakų kultūros rūmuose kuriami šimtmečio atvirukai

Trakų kultūros rūmų projektas „Žodžiai, tapę kūnu – Valstybe“ įgavo pagreitį. Lietuvos Valstybės šimtmečiui skirtas projektas prasidėjo vasario 8 d., kai trakiečiai rinkosi į atvirukų kūrybinės dirbtuves. Jų metu moksleiviai kartu su dailininke Edita Tamulyte tapė savo proginius šimtmečiui skirtus atvirukus. Dirbtuvės tęsėsi vasario 23 d., kurią buvo kuriami atvirukai ebru (piešimas ant vandens) technika. Dirbtuvių vadovė Birutė Garuckienė. Visi kuriami ir atnešti atvirukai dalyvaus parodoje – konkurse „100 atvirukų Lietuvai“.

[1]Tapyba ant vandens ramina mintis, išlaisvina jausmus, skatina kūrybiškumą, gerina emocinę ir fizinę sveikatą, veikia atpalaiduojančiai. Piešimas ant vandens lavina susitelkimą ir ugdo pasitikėjimą savimi. Ebru meno techniką lengvai įvaldo dauguma įvairaus amžiaus žmonių nuo 3 iki 80 metų, o greitai gaunamas rezultatas ir teigiamas tapybos ant vandens poveikis džiugina dažno širdį.
Kiekvienas rankos prisilietimas palieka asmeninį, jausmiškai gyvą atspaudą ebru piešinyje. Kuris, dėka kūrėjo, gimsta vandenyje neįtikėtinai spalvingas, išmargintas įvairiausiais raštais ir susivijęs spalvų gijomis, pabunda naujam gyvenimui.
Spalvų išbandyti ir sukurti atviruką Lietuvos šimtmečiui susirinko tikri entuziastai. Jie išklausinėjo ne tik kaip praktiškai sukurti savo meno kūrinį, bet ir susipažino su teorija apie tai, kas gi tas piešimas ant vandens.
Visiems dalyvavusiems užsiėmime nuoširdžiai dėkojame ir primename, kad dauguma dar neatsiėmė savo išdžiuvusių piešinių. Kviečiame juos atsiimti Trakų kultūros rūmuose 104 kab.
Taip pat visus norinčius dalyvauti parodoje – konkurse „100 atvirukų Lietuvai“ kviečiame atnešti savo kurtus atvirukus iki kovo 9 d. į Trakų kultūros rūmų 104 kabinetą. Konkurso nugalėtojų laukia dovanos.
Projektą remia – Lietuvos Kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė. Projekto partneriai – Trakų seniūnija, Lietuvos dailės muziejus, UAB „Adamos“, Trakų ir Elektrėnų krašto laikraštis „Galvė“, Vilniaus lenkų kultūros namai, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, Trakų gimnazija, Aukštadvario gimnazija, Paluknio „Medeinos“ gimnazija, Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centras, Onuškio Donato Malinausko gimnazija, Trakų neįgaliųjų užimtumo centras, UAB „Nestrėvaitis“.

JUSTINA BENDINSKYTĖ,
Trakų kultūros rūmų etnografė