Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Trakų mamytės ir jų mažyliai džiaugsis atnaujintomis patalpomis bei įvairesnėmis sveikatos priežiūros paslaugomis

DSC_0865

VšĮ Trakų ligoninė gauna paramą pagal Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programą. Jau kitais metais mamos ir jų mažyliai, atvykę į Trakų ligoninę, galės džiaugtis atnaujintomis patalpomis, modernia medicinos įranga bei aukščiausios kokybės paslaugų įvairove.

Pasinaudojus programos lėšomis, bus įdiegtos energiją tausojančios technologijos Trakų bei kitų miestų ligoninėse, teikiančiose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams. Programa siekiama mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus Europos Sąjungoje, o svarbiausia, užtikrinti aukščiausio lygio sveikatos priežiūros paslaugas gimdyvėms ir naujagimiams. Taigi, aukščiausios kokybės sveikatos priežiūra bus prieinama ne tik didmiesčių, bet ir mažesnių miestelių gyventojams.

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos Trakų ligoninėje įgyvendinimas prasidėjo dar 2012 metų birželio mėnesį, kuomet ligoninė, Centrinė projektų valdymo agentūra ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija pasirašė projekto įgyvendinimo sutartį. Paramos Trakų ligoninei suma siekia beveik 725 000 eurų. 2015 metų sausio mėnesį rangos darbams pirkti buvo skelbiamas viešas konkursas. Laimėtojomis tapo, pagal jungtinės veiklos sutartį veikiančios, UAB „VT Statyba“ ir UAB „Dauniškis ir KO“. Šių metų liepą tarp visų projekto dalyvių buvo pasirašytos atnaujinimo darbų ligoninėje atlikimo sutartys. Planuojama, kad rangos darbai bus užbaigti per devynis mėnesius.

Trakų ligoninės direktorius Arkadij Goldin apie naujoves:

Po atliktų rangos darbų, ligoninės patalpos bus jaukesnės ir šiltesnės, o gydytojų darbas bus palengvintas iš Programos lėšų pristatyta nauja modernia medicinos įranga, kuri leis užtikrinti kokybiškesnes sveikatos paslaugas. Iki paramos gavimo, ligoninėje ilgą laiką nebuvo atliktas kapitalinis remontas, taigi, patalpoms buvo būtina renovacija. Po darbų, ligoninėje bus sutvarkytos ir apšiltintos lauko sienos, pakeisti langai ir lauko bei vidaus durys, sutvarkytas apšvietimas bei pakeistos elektros bei vėdinimo sistemos, įrengta gaisro signalizacija. Sveikatos priežiūros paslaugoms gerinti bus įrengtos medicininių dujų ir deguonies tiekimo sistemos. Viena iš naujovių – praėjimo kontrolės sistema. Panašūs projektai yra vykdomi dar 24 Lietuvos ligoninėse. Parama skiriama ne tik ligoninių renovacijai, bet ir sveikatos priežiūros darbuotojų kvalifikacijai kelti. Projekto lėšos leis pagerinti sveikatos paslaugų prieinamumą būsimoms ir esamoms mamoms bei jų mažyliams, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos.

Trakų ligoninė taip pat dalyvauja ir kitame Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo projekte – „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugų gerinimas Lietuvoje“. Į šį projektą ligoninė buvo atrinkta dėl didelio gimdymo skaičiaus ir aukšto pacientų pasitenkinimo sveikatos paslaugomis. Šis projektas, kurio vykdytojas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės (LSMUL) Kauno klinikos, yra įgyvendinamas 27 Lietuvos ligoninėse ir tęsis iki 2016 metų rugpjūčio mėnesio. Ligoninės ne tik aprūpinamos modernia medicinos įranga, bet taip pat sveikatos priežiūros specialistai turi galimybę kelti kvalifikaciją, o sukūrus kompiuterinę duomenų bazę, visos Lietuvos gydymo įstaigos galės kaupti ir analizuoti duomenis apie nėščiąją, gimdyvę ir naujagimį. Šiuo metu Trakų ligoninėje jau veikia projekto lėšomis įgyta 130 000 eurų vertės medicinos įranga: kardiotografai, naujagimių klausos patikros įrenginiai, nešiojamas ultragarso aparatas, šildomi naujagimių reanimacijos staleliai.