Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Trakų rajono savivaldybės informacija

Trakai „Adventur 2018“ parodoje: žali, sportiški, interaktyvūs

Didelio lankytojų srauto Trakų stendas sulaukė pernai vykusioje „Adventur“ parodoje, ne mažiau jų tikimasi ir šįmet

Po Trakus ir apylinkes galima keliauti kitaip, nei įprasta. Kaip – bus galima patirti didžiausioje Lietuvoje tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2018“, kuri vyks sausio 26–28 d. Vilniuje, „Litexpo“ parodų ir kongresų centre. Juolab kad šiais metais „Adventur 2018“ organizatoriai ir rengia parodą su nauju šūkiu: „Keliauk kitaip!”.
Trakų krašto turizmo, aktyvaus poilsio, renginių organizavimo galimybės parodoje bus pristatytos itin plačiai ir įvairiapusiškai. Laukia ir maloni staigmena – tai Inter&Aktyvus žaidimas #MyliuTrakus. Be to, bus siūlomos atskiros programos kaip apskristi, apiplaukti, aplankyti bei apkeliauti Trakus.
„Trakų stende, prisiminus vaikystę ir besisupant ant sūpynių, bus galima ne tik virtualiai praskrieti virš Galvės ežero, Varnikų pažintinio tako, Užutrakio ir kitų gražiausių Trakų vietų, bet ir dalyvauti Inter&Aktyviame žaidime #MyliuTrakus.
Žaidimo dalyviai turės įveikti keletą etapų ne tik parodoje, bet ir atvykti į Trakus ir surasti po Salos pilies labiausiai šiais metais fotografuojamą objektą. Nugalėtojai bus išaiškinti kovo 11 d. Tad kviečiame apsilankyti parodoje ir dalyvauti mūsų žaidime“, – sakė Laima Balčytienė, Trakų turizmo informacijos centro direktorė.
Tikėtina, kad ne mažiau dėmesio sulauks ir virtualus irklavimo turnyras. Nuo seno Trakai tituluojami irklavimo sostine, tad išbandyti jėgas „vandens trasoje“ su treniruokliu „Concept“ – galės kiekvienas norintis, o irkluoti padės žinomi Lietuvos irkluotojai.
Šie metai Trakams – ypatingi, nes tai – Trakų Dievo Motinos, Lietuvos globėjos, metai. Būtent šiemet minime Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo 300 metų jubiliejų. Pirmąją parodos dieną, 13 val. vyks pristatymas „Pas Lietuvos Globėją – atrandant religinio ir kultūrinio turizmo galimybes“. Parodos lankytojai bus supažindinti su renginiais, skirtais Trakų Madonos paveikslo karūnavimo jubiliejui.
Kaip visada, apsilankiusieji Trakų stende bus supažindinti su turizmo paslaugas teikiančių įmonių, įstaigų naujovėmis, kultūros renginiais, kulinariniu paveldu. Įdomu tai, kad į atskirą stendą pakvies Trakų krašto tradicinių amatų centras, kuris ambicingai pažers net 100 pasiūlymų, ką galima nuveikti Trakų krašte, atvers amatų paslaptis, tradicijas, supažindins su edukacijomis.
„Šįkart Trakai atsisuks kiek mažiau įprastu kampu – kaip surasti unikalių patirčių, įspūdžių, per gamtą, sportą, aktyvų poilsį. Juk ne visada suvokiame, kiek grožio, gyvybės, jėgų galime pasisemti iš nuostabaus kraštovaizdžio, tyrų ežerų, gaivios žalumos. Daug kam bus atradimas ir Trakų bazilikos stebuklinguoju laikomas Dievo Motinos paveikslas, piligrimystės tradicijos. Tad nuoširdžiai kviečiu aplankyti Trakų stendus „Adventur 2018“ parodoje ir pabandyti keliauti kitaip“, – tvirtino Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Trakuose gimę mažyliai sveikina Lietuvos šimtmetį

Nuotraukoje (iš kairės): Antrosios dukrelės Trakų ligoninėje susilaukusi dizainerė J. Žižė, merė E. Rudelienė, Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėja V. Variakojienė, dizainerės vyras L. Žižys

Jau pirmąją šių metų dieną Lietuvos šimtmetį Trakų ligoninėje pasitikę mažyliai paskui save veda pulką šimtmečio vaikų. Šimtmečio kūdikiai čia gimsta beveik kasdien. Medikai juokauja, kad pasitikti mažylius istorinėje sostinėje – tiesiog garbės ir gero tono požymis.
„Rajono savivaldybės paskelbta iniciatyva „Padovanok Lietuvai šimtmečio kūdikį“ tikrai reikšminga ir aktuali. Įdomu, kad Trakų ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių šeimos renkasi ne tik iš Trakų, bet ir gretimo rajono, Vilniaus. Be to, šis pasirinkimas populiarėja ir tai mus labai džiugina“, – sakė merė Edita Rudelienė, ligoninėje vėl pasveikinusi mažylių susilaukusias mamas ir įteikusi joms po vertingą leidinį „Šeimos knyga“.
Viena iš knygų buvo įteikta vilnietei dizainerei Julijai Žižei su vyru, susilauksiems antrosios dukrelės, kurią pavadino Otilija. Žymi moteris prisipažino, kad Trakus rinkosi dėl išskirtinio dėmesio gimdyvėms, kurį čia skiria medikai, puikiai įrengtų palatų, malonios aplinkos. Beje, ir pirmoji dizainerės dukrelė taip pat pasaulį išvydo Trakų ligoninėje.
Merė pasveikino dar dvi mažylių susilaukusias mamytes iš Rūdiškių bei Aukštadvario, pabendravo su laukiančiomis kūdikių moterimis ne tik iš mūsų rajono, bet ir atvykusiomis iš Šalčininkų.
Netrukus šimtmečio kūdikiams bus įteikiama ir naujų dovanėlių. Rajono trečiojo amžiaus universiteto (TAU) lankytojos ėmė megzti trispalves kojinaites ir tokiu būdu įsijungė į iniciatyvą „,Lietuva 100 – sveikas, mažyli“, kurią palaiko ir šalies Prezidentė. Tad šią iniciatyvą remdamas Trakų TAU rengia akciją ,,Kiekvienam naujagimiui – kojinaites su trispalvės vėliavos spalvomis“.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Trakuose vyks tarptautinis jaunimo ir moterų golbolo turnyras

Trakuose vyksiančio tarptautinio jaunimo ir moterų golbolo turnyro organizacinius reikalus aptarė (iš kairės): Lietuvos golbolo teisėjų asociacijos atstovė V. Venckutonytė, merė E. Rudelienė, Lietuvos golbolo teisėjų asociacijos prezidentas R. Venckutonis, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja K. Narkevič

Populiariausios Lietuvoje komandinės parolimpinės sporto šakos – golbolo (aklųjų riedulio) – plėtrai Lietuvoje pasirinkti Trakai.
Kovo 22-25 dienomis Trakuose pirmą kartą vyks tarptautinis jaunimo ir moterų golbolo turnyras, kuriame dalyvaus komandos iš Alžyro, Danijos, Izraelio, JAV, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos ir Lietuvos. Tokius turnyrus Trakuose planuojama rengti kasmet.
Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, sausio 16 dieną susitikusi su Tarptautinio Trakų golbolo turnyro organizatoriais, patvirtino savivaldybės paramą šiam renginiui.
„Įkvėpti Lietuvos vyrų golbolo komandos pergalių Parolimpinėse žaidynėse ir Europos čempionate, sistemingai skirsime ir daugiau dėmesio moterų bei jaunimo (iki 19 metų) golbolo plėtrai Lietuvoje. Tai svarbu ateities Lietuvos neįgaliųjų sportininkų pasiekimams“, – sakė turnyrą organizuojančios Lietuvos golbolo teisėjų asociacijos prezidentas Rimantas Venckutonis.

Lietuvos golbolo teisėjų asociacijos ir Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Trakų rajono savivaldybės mero 2018 m. sausio 15 d. potvarkiu Nr. P1E-7 Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdis šaukiamas 2018 m. sausio 25 d. 9.00 val. Trakų rajono savivaldybėje, Vytauto g. 33, Trakai (Didžioji posėdžių salė (201 kab.)).

Tarybai siūloma svarstyti šiuos klausimus:
1. Dėl Trakų rajono biudžetinių ir viešųjų įstaigų didžiausio leistino darbuotojų pareigybių skaičiaus, didžiausios leistinos pastoviosios dalies pareiginės algos sumos ir direktorių pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų nustatymo.
Teikia Danė Rudelienė, Ekonominės analizės, finansų ir biudžeto skyriaus vedėja
2. Dėl pritarimo Trakų rajono savivaldybės 2017–2019 metų strateginio veiklos plano įgyvendinimo 2017 metais ataskaitai.
Teikia Svetlana Žilionienė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja
3. Dėl projekto „Edukacinės Tiltų kaimo bendruomenės aplinkos kūrimas skatinant ir įvairinant bendruomenės socialinę veiklą“.
Teikia Svetlana Žilionienė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja
4. Dėl projekto „Inovacijos miestų infrastruktūros valdymo procesuose“.
Teikia Karolina Narkevič, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja
5. Dėl projekto „Nuo praeities iki dabarties. Istorinio ir kultūrinio paveldo puoselėjimas Trakų ir Astravo rajonuose“.
Teikia Agata Mankeliūnienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja
6. Dėl Trakų rajono savivaldybės tarybos 2017 m. gruodžio 7 d. sprendimo Nr. S1-249 ,,Dėl biudžetinės įstaigos Rūdiškių kultūros centro teikiamų paslaugų įkainių patvirtinimo“ dalinio pakeitimo.
Teikia Agata Mankeliūnienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja
7. Dėl Trakų rajono savivaldybės tarybos kontrolės komiteto 2017 metų veiklos ataskaitos.
Teikia Vytautas Zalieckas, Savivaldybės tarybos narys
8. Dėl Trakų rajono savivaldybės tarybos kontrolės komiteto 2018 metų veiklos programos.
Teikia Vytautas Zalieckas, Savivaldybės tarybos narys
9. Dėl Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro 2017 metų veiklos ataskaitos patvirtinimo.
Teikia Vygandas Kieras, Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius (vyriausiasis specialistas)
10. Dėl Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro 2018 m. veiklos plano patvirtinimo.
Teikia Vygandas Kieras, Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius (vyriausiasis specialistas)
11. Dėl leidimo vykdyti viešuosius pirkimus nesant asignavimų.
Teikia Aidas Rakauskas, Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas
12. Dėl Trakų ir Lentvario miestų kvartalų energinio efektyvumo didinimo 2018−2021 metų programų patvirtinimo.
Teikia Dovilė Daudaitė, Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė
13. Dėl nekilnojamojo turto patalpų, esančių Mindaugo g. 15–1, Trakų m., Trakų r. sav., perdavimo pagal panaudos sutartis.
Teikia Irena Demčenkienė, Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė
14. Dėl leidimo registruoti Tiltų kaimo bendruomenės buveinę.
Teikia Irena Demčenkienė, Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė
15. Dėl Trakų rajono savivaldybės būsto ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų pardavimo.
Teikia Onutė Repečkienė, Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė
16. Dėl 2015 m. gruodžio 3 d. Trakų rajono savivaldybės sprendimo Nr. S1-38 ,,Dėl mokyklų transporto naudojimo tvarkos ir nuomos įkainių“ priedų pakeitimo.
Teikia Dalia Dzigienė, Švietimo skyriaus vedėja
17. Dėl Trakų rajono savivaldybės tarybos 2016 m. vasario 18 d. sprendimo Nr. S1-41 „Dėl neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo.
Teikia Dalia Dzigienė, Švietimo skyriaus vedėja
18. Dėl Trakų rajono savivaldybės viešųjų asmens sveikatos priežiūros įstaigų finansinės veiklos ir veiklos užduočių vertinimo rodiklių formos patvirtinimo.
Teikia Jonas Kriaučiūnas, Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas
19. Dėl UAB „VAATC“ neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo.
Teikia Jonas Kriaučiūnas, Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas
20. Dėl Trakų rajono savivaldybės 2014 m. balandžio 3 d. sprendimo Nr. S1-93 „Dėl vietinės rinkliavos už gyvūnų registravimą ir laikymą daugiabučiuose namuose nuostatų tvirtinimo“ ir 2014 m. gruodžio 4 d. sprendimo Nr. S1-390 „Dėl Trakų rajono savivaldybės tarybos 2014 m. balandžio 3 d. sprendimo Nr. S1-93 „Dėl vietinės rinkliavos už gyvūnų registravimą ir laikymą daugiabučiuose namuose nuostatų tvirtinimo keičiant litus į eurus pakeitimo“ pripažinimo netekusiais galios.
Teikia Gintaras Viržonis, Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas (sanitarijos inspektorius)
21. Dėl pavadinimų gatvėms suteikimo ir gatvių geografinių charakteristikų keitimo.
Teikia Dalia Daudaitė, Architektūros skyriaus geodezininkė
22. Paklausimai. Informacija.

 

Kaip šiemet mokėsime už komunalines atliekas?

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. liepos 24 d. nutarimu Nr. 711 (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. balandžio 20 d. nutarimo Nr. 384 redakcija), Trakų rajono savivaldybėje įvesta dvinarė komunalinių atliekų rinkliava, kurią sudaro pastovioji (abonentinė) ir kintamoji dalys.
Pastovioji (abonentinė) vietinės rinkliavos dalis Trakų rajono gyventojams priklausys nuo nekilnojamojo turto objekto paskirties ir ploto, taikant priimtus tarifus. Maksimalus apmokestinamas gyvenamosios paskirties objektų plotas yra 100 m2 bendro ploto.
Kintamoji vietinės rinkliavos dalis Trakų rajono gyventojams priklausys nuo konteinerių ištuštinimo dažnio ir konteinerių tūrio. Visi buitinių atliekų konteineriai Trakų rajone yra paženklinti specialiu kodu, kuris automatiniu būdu leis matyti kiek, kieno ir kokio dydžio talpos konteineris buvo ištuštintas.
Mokėjimo pranešimus už komunalines atliekas Trakų rajono savivaldybės administracija siųs metų pradžioje – vasario mėnesį, už visą 2018 m. laikotarpį. Mokėjimo pranešime bus pateikiami apmokėjimo kvitai su brūkšniniais kodais, kurie suteiks galimybę sąskaitą už komunalines atliekas apmokėti dalimis arba visą sumą iš karto.
Įmokas bus galima sumokėti bankiniu pavedimu į komunalinių atliekų rinkliavos surenkamąją sąskaitą, kuri bus nurodyta mokėjimo pranešime, AB „Lietuvos paštas“ ir „PayPost“ skyriuose bei „Maxima“ kasose ir UAB „Perlo paslaugos“ loterijos terminaluose.
Svarbu paminėti, kad gyventojai negalės atsiskaityti pasinaudodami atsiskaitymo knygelėmis.
Gyventojai, norintys gauti mokėjimo pranešimą tik elektroniniu paštu, turi apie tai pranešti komunalinesatliekos@trakai.lt.
Vietinės rinkliavos kintamoji dedamoji nekilnojamo turto objektams, kurie naudojasi individualiais konteineriais:
1,0 Eur už 120 l talpos konteinerio ištuštinimą
2,0 Eur už 240 l talpos konteinerio ištuštinimą
5,9 Eur už 750 l talpos konteinerio ištuštinimą
8,0 Eur už 1100 l talpos konteinerio ištuštinimą
36,5 Eur už 5000 l talpos konteinerio ištuštinimą


Nekilnojamojo turto objektų savininkai, parašę prašymą ir Trakų rajono savivaldybės administracijai pristatę pažymą iš elektros energijos tiekėjo, kad nekilnojamojo turto objekte per prašomą laikotarpį nesunaudota daugiau kaip 45 Kwh elektros energijos, bus atleidžiami nuo kintamosios dalies mokesčio. Taip pat savininkai, kurių nekilnojamojo turto objektai yra netinkami naudoti/gyventi ar yra fiziškai sunaikinti, parašę prašymą ir pateikę statinio (-ių) techninės priežiūros aktą (jeigu nekilnojamojo turto objektas yra netinkamas naudoti/gyventi ar fiziškai sunaikintas) arba Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pažymą (jeigu objektas yra sudegęs), taip pat bus atleidžiami nuo kintamosios dalies mokesčio.
Išsamesnę informaciją galite rasti internetiniame puslapyje www.trakai.lt, pagrindiniame puslapyje pasirinkę „Atliekų tvarkymas“. Taip pat prašymų formas ir iškilusius klausimus galite siųsti elektroniniu paštu komunalinesatliekos@trakai.lt bei kreiptis telefonu
(8 528) 41 225.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Aptartos rajono jaunimo veiklos kryptys

Aptartos rajono jaunimo veiklos kryptys

Sausio 17 dieną Trakų rajono savivaldybėje įvyko susitikimas su Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriumi Jonu Laniausku bei Jaunimo politikos plėtros ir programų įgyvendinimo skyriaus vyr. specialiste Asta Tiškute.
Jame dalyvavo rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč, rajono jaunimo organizacijų atstovai.
Susitikimo metu buvo aptarti 2018 metų Trakų rajono jaunimo politikos įgyvendinimo prioritetai, konkursų paskelbimo, skirtų mobiliam darbui, ir atvirųjų erdvių ir centrų įkūrimo, esamos Trakų rajono jaunimo politikos ir jos sustiprinimo galimybių, atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių kokybės aprašo patvirtinimo klausimai, kalbėta apie Rūdiškių ir Onuškio jaunimo veiklai skirtas patalpas, galimybes kurti atviras erdves.

VYGANDAS KIERAS,
Trakų rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorius

 

Pakeisti adresai Senųjų Trakų ir Trakų seniūnijose

Informuojame, kad pakeisti adresai Senųjų Trakų sen., Pabalių k., Pabalių g., Trakų sen., Raudonės I k., Kariotiškių kel. ir Trakų m., Gedimino g.
Detalesnė informacija patalpinta Trakų rajono savivaldybės administracijos internetinėje svetainėje www.trakai.lt.

Architektūros skyriaus informacija

 

Rajono vadovai lankysis Onuškio seniūnijoje
Rajono savivaldybės vadovai bei specialistai tęsia vizitus po rajono seniūnijas. Jų metu domimasi aktualiausiais gyventojams klausimais, ieškoma būdų juos spręsti.

Sausio 25 d. bus lankomasi Onuškio seniūnijoje.
14.00 val. – Dusmenys
15.30 val. – Donato Malinausko gimnazija
16.00 val. – Onuškio darželis
16.30 val. – Onuškio ambulatorija
17.00 val. – Seniūnija
18.00 val. – Susitikimas su gyventojais (seniūnijoje).

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Parengė SIGITA NEMEIKAITĖ, Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Užs. Nr. 4405