Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Trakų rajono savivaldybės informacija

Seime – konferencija Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo 300 m. jubiliejui

Seime vykusioje mokslinėje konferencijoje „Dievo Motina – tautų ir valstybių globėja“ gausiai dalyvavo dvasininkai, visuomenė, daug mūsų rajono savivaldybės atstovų. Antroje eilėje (iš kairės) – rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja M. Puč

Gegužės 7 dieną Seime vyko mokslinė konferencija „Dievo Motina – tautų ir valstybių globėja“, skirta Trakų Dievo Motinos – Lietuvos Globėjos – paveikslo karūnavimo 300 metų jubiliejaus metams.
Šiame mokslo forume dalyvavo apaštališkasis nuncijus arkivyskupas Pedro Lopez Quintana, arkivyskupas Gintaras Grušas bei kiti dvasininkai, dvasininkų ir visuomenės atstovai iš Lenkijos bei Latvijos, Lietuvos Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, mokslininkai, Seimo, visuomenės nariai, moksleiviai. Renginys vyko Kovo 11-osios Akto salėje, pabrėžiant jo svarbą bei reikšmę. Jį moderavo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša ir Seimo narys Jaroslavas Narkevič.
Konferencijos dalyvius pasveikino ir Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, išreiškusi viltį, kad jubiliejiniai metai skatins dar aktyviau lankyti Trakus, gėrėtis įstabiu istorijos ir kultūros objektu – Trakų Dievo Motinos paveikslu, skatinti gilesnį istorijos pažinimą.
Pranešimus skaitė Vilniaus universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Lietuvos kultūros tyrimų instituto, Lietuvos istorijos instituto atstovai ir arkivyskupai. Renginyje buvo analizuojama Dievo Motinos vaidmuo Lietuvos ir Lenkijos istorijoje, jos reikšmė Latvijoje, pristatyta Trakų Dievo Motinos karūnavimo priešistorė bei Trakų šventovė kaip piligrimystės centras.
Konferenciją organizavo Seimo Švietimo ir mokslo komitetas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija, padėjo rengti Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos katalikų akademija ir Trakų rajono savivaldybė.
Trakų šventovės Dievo Motinos paveikslas – unikalus tikėjimo ir Lietuvos istorijos paminklas, atspindintis Lietuvos valstybingumo raidą, bažnytinės dailės tradicijas ir piligrimystės ištakas. Siekiant puoselėti Lietuvos ir Europos kultūros paveldą per Trakų Dievo Motinos, Lietuvos globėjos, paveikslo karūnavimo 300 metų jubiliejų, šios iškilios ir reikšmingos sukakties minėjimą pritaikant pažintinei, kultūrinei, edukacinei, piligriminei ir turistinei veiklai, 2018 metai paskelbti Trakų Dievo Motinos, Lietuvos globėjos, paveikslo karūnavimo 300-ųjų metinių minėjimo metais.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Lietuvos šimtmetį pasitiko 100-asis Trakuose gimęs kūdikis

Gegužės 6-ąją Lietuvos šimtmetį pasitiko Trakų ligoninėje gimęs 100-asis kūdikis. Elektrėnų savivaldybėje, Balceriškėse, gyvenančią mamytę (pirma dešinėje) su naujagime pasveikino (iš dešinės) Trakų ligoninės direktorius A. Česnulevičius, Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėja V. Variakojienė, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius D. Kvedaravičius

Gegužės 6-ąją Lietuvos šimtmetį pasveikino Trakų ligoninėje gimęs 100-asis kūdikis. Labai simboliška, kad gimė mergytė, nes ir mums taip brangūs žodžiai Lietuva, tėvynė, gimtinė – moteriškos giminės.
Mažylės susilaukė Elektrėnų savivaldybėje, Balceriškėse gyvenanti Snieguolė Vėželienė. Tai antroji dukrytė jos šeimoje, vyresnėlei – keturi metukai. Trakų ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėja Vilija Variakojienė labai džiaugėsi, kad mažoji gimė sklandžiai, sveika, o mamytė jautėsi gerai.
S. Vėželienė neatsitiktinai pasirinko Trakų, o ne kurią nors kitą ligoninę. Ji konsultavosi pas gydytoją V. Variakojienę būdama nėščia ir iš anksto žinojo, kad gimdys puikiai įrengtame Trakų ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje. Žinodama, kad bus apsupta puikių medikų, lauks mažylio idealiomis, gerą viešbutį primenančiomis sąlygomis, jautėsi rami ir saugi.
Vis dėlto S. Vėželienei buvo didelė staig-mena, kad jos vaikelis – 100-asis gimęs Trakuose, o netikėtai šia proga užgriuvę sveikinimai sujaudino. Moteris negalėjo net pagalvoti, kad ją sveikins Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, Trakų ligoninės direktorius Antanas Česnulevičius.
Mažylio susilaukusiai mamytei buvo įteikta ne tik gėlių, bet ir puikiai išleista „Šeimos knyga“. Šio gražaus leidinio autorė – trakietė, žinoma muzikos pedagogė dr. Lolita Piličiauskaitė, perteikusi savo patirtį jauniems tėveliams inovatyvia muzikine ir žodine forma.
„Džiugina, kad Trakų ligoninę renkasi ne tik rajono savivaldybės, bet ir kaimyninių savivaldybių bei sostinės gyventojos. Prieš keletą metų išgirsdavau sakant, esą Trakams trūksta geros medicininės įrangos,
bet šiuo metu turime viską, kas moderniausia. Todėl, iš anksto apžiūrėjusios skyrių, moterys ir renkasi Trakus“, – pastebėjo skyriaus vedėja V. Variakojienė, kurios šypsena, profesionalumas, patirtis, suburtas puikus medikų kolektyvas yra taip pat svarbi šio pasirinkimo priežastis.
Trakuose sudarytos išskirtinės sąlygos ne tik gimdyvėms, bet ir jų šeimos nariams. Vienvietėse palatose jaunosios mamtytės puikiai jaučiasi, apsuptos ir savo artimųjų, ir puikių profesionalų. Akušerijos-ginekologijos skyrius yra modernizuotas pagal bendradarbiavimo su Šveicarija programą, taikant geriausią šios šalies medicininę praktiką. Čia dirbama su itin modernia aparatūra, sudarytos puikios sąlygos medikams ir mamytėms su naujagimiais.
Skyriaus medikai visada pasirengę parodyti palatas, papasakoti apie pasirengimą sutikti mažylį, suteikti visą dominančią informaciją ir, žinoma, sulaukti džiugiausio įvykio – kūdikio gimimo.
„Maloniai kviečiame savojo Lietuvos šimtmečio kūdikio gimimą pasitikti Trakuose. Kas žino, galbūt būtent jūsų vaikas taps svarbiu naujo šimtmečio šalies istorijos kūrėju?“, – sakė Trakų ligoninės direktorius A. Česnulevičius.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Trakų pusmaratonyje jėgas išbandys ir rajono merė

Trakų pusmaratonyje ketina dalyvauti ir rajono savivaldybės merė E. Rudelienė, gavusi ir dovaną, ir įpareigojimą – pusmaratonio marškinėlius, kuriuos įteikė varžybų organizatorius Evaldas Martinka

Gegužės 13 dieną Trakuose šeštąjį kartą vyks „Eurovaistinės Trakų pusmaratonis“, kuriame ketina dalyvauti ne vienas tūkstantis bėgimo entuziastų. Tarp jų bus ir mūsų rajono bėgimo mėgėjų.
Šios sporto varžybos, suteikiančios Trakams jaunystę, grožį, džiugų ir laimingą šurmulį, kviečia įsilieti į sportuojančiųjų gretas. Prie starto linijos žada rikiuotis ir rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, gavusi ir dovaną, ir įpareigojimą – pusmaratonio marškinėlius, kuriuos įteikė varžybų organizatorius Evaldas Martinka.
„Trakų pusmaratonis yra vienas svarbiausių vasaros sezono pradžios renginių. Džiaugiamės, kad pusmaratonis pritraukia vis daugiau, įvairaus amžiaus dalyvių tiek iš Lietuvos, tiek iš kitų šalių. Tai puiki sporto šventė ir miestelėnams, ir mūsų svečiams. Tad nuoširdžiai kviečiu į senąją sostinę Trakus – čia laukia sklidini ežerai gerų emocijų“, – sakė rajono savivaldybės merė E. Rudelienė.
Įvairaus amžiaus ir pajėgumo sportininkai galės rinktis klasikinę pusės maratono (21 047 m.) distanciją, 10,5 km ar 5 km bėgimus, jaunieji bėgikai kovos 1 km nuotolyje, o šeimos, turinčios mažų atžalų, tą patį nuotolį bus kviečiamos įveikti, stumiant vaikiškus vežimėlius.
Bėgimo dalyviai Trakų pusmaratonio trasą, kurią sudaro du ratai po 10,5 km, giria už analogų neturinčius vaizdus: nė vienas kitas bėgimas pasaulyje negali pasiūlyti unikalios galimybės vos ne viso bėgimo metu matyti Trakų pilį ir mėgautis Galvės ežero peizažu.
Gegužės 13 dieną vykstant pusmaratonio varžyboms, nuo 07 val. iki 15.30 val. mieste bus iš dalies ribojamas eismas. Eismo judėjimo schemos – www.trakai.lt, savivaldybės feisbuko paskyroje.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Parengė SIGITA NEMEIKAITĖ, Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Užs. Nr.4545