Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Trakų rajono savivaldybės informacija

Trakai vėl buvo tapę bėgikų Meka

Rajono savivaldybės merė E. Rudelienė (dešinėje) ir Savivaldybės tarybos narė I. Židonytė sėkmingai rungėsi „Eurovaistinės Trakų pusmaratonyje“

Praėjusį sekmadienį, gegužės 13-ąją, Trakus užplūdo rekordiškai daug svečių. Juos pritraukė jau šeštąjį kartą vykusios tradicinės bėgikų varžybos „Eurovaistinės Trakų pusmaratonis“. Jose gausiai dalyvavo ir mūsų rajono atstovai.
Tikėtina, kad tądien senąją sostinę aplankė apie 4 tūkst. žmonių – bėgimo dalyvių, jų šeimos narių bei miestą aplankiusių turistų. „Trakų pusmaratonio“ organizatoriai teigė, kad klasikinio pusmaratonio, 10,5, 5 ir 1 km bėgimo distancijose varžėsi per 3 tūkst. bėgikų iš 20 šalių, iš jų apie 100 – mūsų savivaldybės sporto atstovai.
Trakų pusmaratonis unikalus tuo, kad jame gali dalyvauti įvairaus amžiaus, skirtingą patirtį turintys dalyviai. Rungtyniauja net mažyliai vežimėliuose, kuriuos pirmyn stumia tėveliai, vaikai, patyrę bėgikai ar solidaus amžiaus senjorai. Šalia ežero nusidriekusi bėgimo trasa ir beveik visą laiką varžybų metu matoma Trakų pilis ypač traukia užsieniečius.
Mūsų rajono sportininkai buvo aktyvūs ir sėkmingi. Nugalėtojo laurus 10,5 km distancijoje iškovojo trakietis Marijus Butrimavičius, kuris gerai žinomas ne tik kaip bėgikas, bet ir triatlono meistras, be to – ir buvęs irkluotojas.
Tarp dalyvių – ir rajono savivaldybės merės Editos Rudelienės šeima. Merė jau ne pirmąsyk leidosi į trasą, jėgas išbandė ir jos vyras bei sūnus. Pusmaratonyje sėkmingai dalyvavo ir tarybos narys Šarūnas Ūsas su abiem sūnumis bei tarybos narė Inesa Židonytė.
„Trakų pusmaratonis yra vienas svarbiausių vasaros sezono pradžios renginių. Džiaugiamės, kad pusmaratonis pritraukia vis daugiau įvairaus amžiaus dalyvių tiek iš Lietuvos, tiek iš kitų šalių. Tai puiki sporto šventė ir miestelėnams, ir mūsų svečiams. Šiame renginyje visi – ir dalyviai, ir šventę stebėjusieji – patyrė sklidinus ežerus gerų emocijų“, – tvirtino merė E. Rudelienė.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Trakuose įprasmintas dar vienas karaimų istorijos ženklas

Gegužės 15 dieną Trakuose, Karaimų gatvėje, atidengta atminimo lenta, skirta Lietuvos karaimų kultūros bendrijos įkūrimo 30-mečiui

Gegužės 15 dieną Trakuose, Karaimų gatvėje, atidengta atminimo lenta, skirta Lietuvos karaimų kultūros bendrijos įkūrimo 30-mečiui.
Karaimų bendruomenės atstovai, susirinkę į iškilmes, prisiminė ano meto dvasinį pakylėjimą, norą veikti, atgimti, kurti. Per šiuos tris dešimtmečius bendruomenė labai daug nuveikė, kad būtų gaivinama ir puoselėjama tautinė savastis, skambėtų karaimų kalba, plėtojama kultūros ir švietimo veikla.
Lentą atidengė Lietuvos karaimų bendruomenės pirmininkas Jurijus Špakovskis, tarp iškilmių dalyvių buvo ne vienas, dalyvavęs istoriniame steigiamajame susirinkime prieš 30 metų. Lentoje pavaizduota nuotrauka, kurioje prieš tris dešimtmečius vykusio susirinkimo dalyviai yra įsiamžinę.
Iškilmėse dalyvavo ir rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, pasidžiaugusi vienos unikaliausių šalies tautinių mažumų – karaimų – indėliu į Lietuvos ir krašto istoriją, kultūrą praeityje bei dabartyje.
Paminklinė lenta buvo pritvirtinta prie Karaimų gatvės 29-ojo namo, kuriame prieš 30 metų ir vyko kultūros bendrijos įkūrimo susirinkimas, o dabar čia veikia populiarus karaimų patiekalų restoranas „Kybynlar“.
Iškilmių dalyviai dar neskubėjo skirstytis – vaišinosi šventiniu pyragu, kuriuo vaišino restoranas „Kybynlar“, dalijosi jaudinančiais prisiminimais. Vyriausieji bendruomenės nariai linkėjimus, sveikinimus tarė gimtąja karaimų kalba.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Mokiniai sužinojo, kaip tapti savivaldybės administracijos direktoriumi

Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos mokiniai lankėsi Trakų rajono savivaldybėje bei Pedagoginės psichologinės tarnybos organizuojamuose atvirųjų durų dienose.

Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos mokiniai – su rajono savivaldybės administracijos direktoriumi D. Kvedaravičiumi (viršutinėje eilėje trečias iš kairės)

Jaunimas domėjosi rajono savivaldybės administracijos skyrių veikla, rengiamais ir vykdomais projektais, susipažino su savivaldybės administracijos direktoriumi Dariumi Kvedaravičiumi, direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič, skyrių vadovais bei darbuotojais.
Mokiniai ypač susidomėję klausėsi savivaldybės aministracijos direktoriaus D. Kvedaravičiaus pasakojimo, kaip tapo direktoriumi. Jie išgirdo, kad reikia labai daug mokytis, įgyti įvairios patirties ir atkakliai siekti savo tikslų.

VYGANDAS KIERAS,
jaunimo reikalų koordinatorius

 

Aptartos bendrų projektų galimybės su partneriais iš Lenkijos

Rajono savivaldybėje įvyko susitikimas su tarptautinio bendradarbiavimo partneriais iš Lenkijos – Gižycko ir Elko savivaldybių atstovais, su kuriais aptartos bendrų projektų galimybės

Rajono savivaldybėje įvyko susitikimas su tarptautinio bendradarbiavimo partneriais iš Lenkijos – Gižycko ir Elko savivaldybių atstovais, su kuriais aptartos bendrų projektų galimybės.
Susitikime buvo nagrinėti galimi bendri projektai turizmo ir poilsio infrastruktūroje, kultūros bei švietimo srityse. Taip pat kalbėta apie vadinamuosius minkštus projektus. Yra planuojama teikti bendras pastarųjų projektų paraiškas, kurie numato tobulinti viešąjį adminsitravimą, vadžios institucijų gebėjimų stiprinimą.
Šis susitikimas su partneriais iš Lenkijos – tai nuoseklaus bendradarbiavimo tąsa. Rajono savivaldybė jau yra įgyvendinusi ir įgyvendina kelis projektus su Lenkijos miestų savivaldybėmis, su kuriomis sieja tarptautinio bendradarviavimo sutartys ir kuriems yra gauta Europos Sąjungos struktūrinė parama. Pastarojo meto toks projektas, vykdomas per INTEREG programą – Trakų meno mokyklos rekonstrukcija ir atnaujinimas.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Kvietimas skirti premijas Trakų rajono pažangiausiems abiturientams

Siekdama įvertinti Trakų rajono abiturientų pažangumą ir gabumus, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė kviečia prisidėti prie iniciatyvos kasmet apdovanoti Trakų rajono abiturientus šimtukininkus.
Premijos skiriamos Trakų rajono savivaldybės mero potvarkiu sudarytos komisijos sprendimu.
Bus vertinami abiturientai, turintys ne žemesnius kaip 9–10 balų visų individualaus plano dalykų metinius ir mokyklinių egzaminų įvertinimus, išlaikę bent dviejų dalykų valstybinius brandos egzaminus ne žemesniu kaip 95 balų įvertinimu.
Prisidėti galite parama pinigais iki rugpjūčio 1 dienos į Trakų rajono savivaldybės administracijos sąskaitą LT324010042700064549 AB Luminor banke (įstaigos kodas 181626536, Vytauto g. 33 , Trakai). Pavedimo paskirtis – Abiturientams šimtukininkams.
Abiturientams šimtukininkams bus skirtos premijos ir įteikta valstybinė vėliava 2018 m. rugpjūčio mėnesio Trakų rajono savivaldybės tarybos metu.
Trakų rajono savivaldybės informacija

Parengė SIGITA NEMEIKAITĖ, Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Užs. Nr. 4548