Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Trakų Salos pilyje – „Senųjų amatų dienos“

Š. m. rugpjūčio 20-21 d. Trakų Salos pilyje jau tryliktą kartą vyks renginys „Senųjų amatų dienos“. Dvi dienas profesionalūs amatininkai bei rekonstruktoriai demonstruos tradicinius amatus, vyks edukaciniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės, riterių, muzikos bei šokių kolektyvų, viduramžių iliuzionisto – žonglieriaus pasirodymai. Pirmą kartą bus pristatyta medžioklė su plėšriaisiais paukščiais, vyks jų parodomoji programa. Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejus.
„Gyvosios istorijos renginiai padeda suvokti kaip mūsų protėviai gyveno, – sako Virgilijus Poviliūnas, Trakų istorijos muziejaus direktorius. – Svarbu žinoti istorines datas, įvykius, bet ne mažiau svarbu suprasti kasdienį gyvenimą. Kokie buities rakandai buvo naudojami galima pamatyti muziejaus ekspozicijoje. Tačiau ne mažiau svarbu pamatyti ir suvokti kaip jie buvo gaminami. Ir pabandyti vieną ar kitą dirbinį pasidaryti. Atkuriamasis procesas – lyg nematoma gija jungianti mus su praeitimi“.
Renginio lankytojai galės susipažinti su lipdytinės, žiestos ir raugo keramikos ypatumais, pasimokyti senovinio žalvario liejimo meno, kiaušinių marginimo vašku, šiaudinių sodų rišimo, žolininkystės paslapčių, audimo, mezgimo, kalvystės. Viduramžių miesto amatininkai rodys, kaip buvo gaminami archajiniai žvejybos įrankiai, iš medžio pliauskos gimsta įstabios formos, o iš kunkuliuojančio puodo – midus. Juvelyrai demonstruos, kokiais papuošalais puošėsi rūmų damos ir narsūs jų riteriai, pasakos apie senovines papuošalų gamybos technikas.
Kiekvienas renginio dalyvis stengiasi ypatingai pristatyti atkuriamą amatą, kasmet surasti kažką naujo ir nepatirto. Renginio senbuvis, nuo pirmųjų metų dalyvaujantis Rimas Supranavičius, Vilniaus knygrišių gildijos pirmininkas, pasakoja, kad šiemet su kolegomis demonstruos archyvinį rankraščio įrišą: lankuos popieriaus lakštus ir taip gaunamus lankus lininiu įvaškuotu siūlu prisiūs prie odos gabalo. LDK XVI–XVIII a. įvairūs teismų ir notarų dokumentai buvo surašomi ir saugojami Pavietų Žemės teismų ir Pilies teismų raštinėse, o atvykę knygrišiai tuos dokumentus surišdavo. Beje, yra išlikusios to laikmečio Trakų pilies teismo knygos, kurias galimai rišo ir Vilniaus knygrišių cecho nariai.
Pirmą kartą renginyje dalyvausianti, viduramžių knygų iliuminavimą demonstruosianti bei kūrybinėse dirbtuvėse amato mokysianti maskvietė architektė Natalia Karhu sako, kad Viduramžių knygų iliuminavimo menas panardina į spalvų ir auksavimo proceso alchemiją. Ji žada pasidalinti savo XIV-XVI a. rašalo receptų tyrimo rezultatais iš skirtingų regionų ir suteikti lankytojams retą galimybę plunksna ir teptuku prisiliesti prie manuskripto kūrimo paslapties.
Viduramžių kovas bei ginkluotę įdomiai ir su humoru pristatys brolija „Viduramžių pasiuntiniai“, renginio programos vėrinyje – kolektyvai „Ambera“, „Festa Cortese“, „Gyvata“ , „Korys“ bei „Laiminguo“. Bus dainų, šokių, pramogų! Nepraleiskite progos tai pamatyti ir išgirsti! Renginio programa skelbiama muziejaus svetainėje www.trakaimuziejus.lt ir Facebook paskyroje.
Išsami informacija apie edukacinę veiklą renginio metu – renginio Facebook paskyroje.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: Brigita Balčytienė, Trakų istorijos muziejaus Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja, mob. tel.: +370 611 85612, el. paštas: b.balcytiene@trakaimuziejus.lt