Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Trakuose skambėjo įspūdingas Gruzijos artistų koncertas

Saulėtą gegužės 5 d. visi susirinkę į Trakų kultūros rūmus galėjo išvysti ir išgirsti legendinį Tbilisio operos teatro vokalinį vyrų ansamblį „SULIKO“. Ansamblio koncertinė programa buvo skirta abiems šalims svarbia proga – Pirmosios Gruzijos Demokratinės Respublikos įkūrimo ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiams.
Profesionalus kolektyvas „Suliko“ susibūrė 2007 m. Tbilisio valstybiniame Zacharijaus Paliašvilio operos ir baleto teatre. Ansamblyje dainuoja pagrindiniai teatro solistai, kartu atliekantys operinę, chorinę, gruzinų liaudies muziką, sakralinę polifoniją bei miesto folklorą. „Suliko“ programose tarsi atsispindi visa gruzinų muzikos istorija nuo archajinių V amžiaus šedevrų, vėlyvųjų viduramžių epinių kūrinių iki miesto romansų ar šiuolaikinių kompozitorių opusų. Daug dėmesio ansamblis skiria polifoninei vokalinei muzikai, kurią 2001 m. UNESCO pripažino nematerialiu kultūrinio paveldo šedevru. Kaip gruzinų kultūros ambasadorius ansamblis koncertuoja visame pasaulyje.
Trakuose ansamblis pristatė daugiau kaip valandą trukusią koncertinę programą, kurioje persipynė įvairių garsų, melodijų, sąskambių ir tonų turintys operos solistų balsai. Buvo pristatyta gruzinų liaudies, sakralinė polifoninė, miesto folkloro bei šiuolaikinė chorinė muzika. Ansamblio solistai vos atvykę nusprendė, kad dainuos be įgarsinimo. Negalėjusiems būti koncerte tikrai sunku įsivaizduoti, kokios galybės muzika buvo užvaldžiusi visus Trakų kultūros rūmus ir jų didžiąją sceną.
Ansamblį pasveikinti atvyko Trakų rajono merė Edita Rudelienė, kuri džiaugėsi, kad abiejų šalių – Lietuvos ir Gruzijos santykiai tokie artimi, ir tikisi, kad ši draugystė dar ne kartą sujungs Trakus ir Tbilisį.

Trakų kultūros rūmų inf.