Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Trakuose susirungs stipriausi pasaulio muay tai kovotojai

Penktadienį Trakuose prasidės Atvirasis Baltijos šalių muay tai čempionatas. Ketvirtą kartą Lietuvoje rengiamame turnyre šiemet dalyvaus rekordinis skaičius sportininkų. Įnirtingose kovose varžysis daugiau nei 200 kovotojų iš 14 šalių. Lietuvos muaythai federacijos atstovai pastebi, kad, lyginant su praėjusiais metais, dalyvių skaičius išaugo dvigubai, ir žada, jog čempionato lygis bus kaip niekada aukštas.
Į vasario 2-4 d. vyksiantį vieną didžiausių tarptautinių turnyrų Europoje suvažiuos muaythai meistrai iš Baltarusijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Izraelio ir kitų šalių. Praėjusiais metais Baltijos atvirajame čempionate laimėto titulo 81 kg svorio kategorijoje ginti atvyksta baltarusis Mikita Shostak, 2017 m. tapęs ir Europos muaythai čempionu. Ne ką mažiau žinomas ir jo tautietis, dar vienas 2017 m. pasaulio čempionas Szimitrij Varats. Muaythai gerbėjams puikiai žinoma ir Izraelio atstovo, Europos čempiono Amit Zeid Mdah pavardė. Vokietijai atstovaus lietuvis, praeitų metų Europos čempionas Matas Miliūnas.
Lietuvos olimpinio sporto centro Trakų sporto bazėje vyksiantis čempionatas sulaukė ir didelio vietinių kovotojų susidomėjimo. Lietuvos garbę gins net 50 geriausių šalies sportininkų. Po dviejų metų pertraukos į ringą grįžta vilnietis Europos muaythai čempionato prizininkas Ernestas Dapkus. Atletas bandys įrodyti, kad yra stipriausias svorio kategorijoje iki 71 kg. Konkurenciją jam sudarys kaunietis, Pasaulio muaythai čempionato dalyvis ir IKBF federacijos čempionas Mindaugas Narauskas.
„Čempionato lygis šiemet bus kaip niekada aukštas. Vietiniams kovotojams konkurenciją sudarys pasaulinės klasės oponentai. Žinoma, lietuviai taip pat yra labai aukšto lygio. Iš Pasaulio bei Europos čempionatų esame parsivežę aukso ir bronzos medalių. Sunku prognozuoti, kaip seksis šiais metais, tačiau tikrai galime pažadėti atkaklias kovas“, – teigia Lietuvos muaythai federacijos prezidentas Edvardas Norkeliūnas.
Merginų grupėje Lietuvai atstovaus 6 kovotojos. Tarp jų ir viena ryškiausių bei sparčiausiai tobulėjančių šalies atlečių Reda Stašauskaitė, jau dabar galinti pasigirti reikšmingais tarptautiniais laimėjimais. Ji yra 2014 m. Lietuvos muaythai čempionė,
2015 m. Atvirojo Baltijos čempionato nugalėtoja, 2016 m. Europos muaythai bronzos laimėtoja, 2017 m. Europos klubų taurės čempionė, 2017 m. Tailando kovos nakties prizininkė.
„Čempionate stengsiuosi pasirodyti kuo geriau, o tuo pačiu ir iškovoti kelialapį į pasaulio čempionatą. Labai noriu atsigriebti už 2016 m., kai pralaimėjau baltarusei Liudmilai Čyslovai. Žinau, kad laukia labai atkakli kova, tačiau ketinu įrodyti, kad esu stipresnė ir nugalėti ją“, – kovingumo neslepia R. Stašauskaitė. Muaythai yra tradicinis tailandiečių kovos menas. Sporto šaka išsiskiria savo greičiu ir universalumu. Kovos metu galima smūgiuoti visomis galūnėmis. Atletai varžosi penkis raundus, skambant tradicinei wai-khru muzikai.
Atvirasis Baltijos šalių muaythai čempionatas Lietuvoje rengiamas jau ketvirtą kartą. Lietuvos olimpinio sporto centro Trakų sporto bazėje vyksiantis čempionatas tęsis nuo penktadienio iki sekmadienio. Preliminarios kovos prasidės penktadienį, 14 val. Šeštadienį numatomi jaunimo grupių pusfinaliai ir finalai. Suaugusiųjų finalai startuos sekmadienį, nuo 11 val.

lrytas.lt inf.