- Galvė - http://www.galve.lt -

Vienybės vėliava iškilmingai apjuosė Trakų salos pilį

OLYMPUS DIGITAL CAMERA [1]

Spalio 28 d. Trakuose Jaunimo organizacijos Darbas iniciatyva rekordinė Lietuvos trispalvė apjuosė Trakų salos pilį.

“1000 metrų trispalvė – tai pilietinė akcija, prasidėjusi 2014m. rugpjūčio 23d. minint Baltijos kelio 25- metį. Tuomet Vilniuje pirmą kartą buvo ištiesta įspūdinga kilometro ilgio Lietuvos valstybės vėliava. Trispalvė susideda iš keturių ritinių po 250 metrų, kurie simbolizuoja Lietuvos etninius regionus – Aukštaitiją, Žemaitiją, Dzūkiją ir Suvalkiją. Vėliavą tris dienas siuvo 160 savanorių. Jai pasiūti prireikė net 3000 metrų medžiagos.

Vienybės vardu pavadintos vėliavos idėjos autorius – režisierius Erikas Druskinas, kuris kartu su moksleiviu Mantu Ragausku 2011 metais, minint 1991 metų sausio 13 d. įvykių dvidešimtmetį, pasiuvo tuo metu ilgiausią 200 metrų vėliavą. Vėliau ji pailginta iki 387 metrų ir išskleista per Europos krepšinio čempionatą, surengtą Lietuvoje. Dar visai neseniai Jaunimo organizacijos DARBAS vadovui Benui Cechanavičiui užsiminęs apie 1000 metrų simbolinės vėliavos idėją, režisierius E. Druskinas net neįsivaizdavo, jog Benas kartu su organizacijos nariais ir savanoriais taip greitai imsis šio sumanymo. Ir štai, iškilmingai paminėjus Baltijos kelio 25-metį ir 1000 metrų trispalvės eisenai praėjus Vilniaus gatvėmis, vėliava jau keliauja po visus Lietuvos miestelius.

Iš Vilniaus 1000 metrų trispalvė kartu su vienybės idėja sklinda po visą Lietuvą. Šiandien Aukštaitijai skirta trispalvės dalis kartu su Trakų rajono gyventojais apjuosė Trakų salos pilį.

Vakare, iš karto po vėliavos nešimo, Trakų salos pilyje vyko Istorinis vakaras Vytautui Didžiajam atminti, kurio metu dalyvius savo koncertu džiugino grupė „Thundertale“.

JOD Trakų rajono skyriaus jaunimiečiai nuoširdžiai dėkoja akcijos partneriams: Trakų istorijos muziejui ir jo direktoriui Virgilijui Poviliūnui, Trakų krašto moterų veiklos centrui ir vadovei Gelenai Drungilienei, renginio globėjai LR Seimo narei Dangutei Mikutienei.

„Ačiū sakome visiems visiems, kurie šį, tikrai išskirtinį vakarą, kartu su mumis, susivienijo gražiam bendram tikslui. Ši akcija parodė, kad mes esame vieningi: jauni ir seni, dideli ir maži. Nesvarbu, kad esame skirtingi, mes visi esame Lietuvos piliečiai“, – kalbėjo JOD Trakų r. skyriaus pirmininkė Agnė Rakovska.

JOD Trakų r. skyriaus informacija

trr [2]