Užsiprenumeruok „Galvę“ 2019 metams jau dabar! Kainos: 1 mėn. – 2,95 EUR; 3 mėn. – 7,84 EUR; 6 mėn. – 15,70 EUR; 12 mėn. – 31,39 EUR; PDF metams – 19,99 EUR!  

Vievio gimnazija švęs penkerių metų jubiliejų

Po rekonstrukcijos pastatas išsiskiria skoninga kampinių pastato sienų mozaika. Išorinių sienų apdailos plokštės yra keturių spalvų, kurios originaliai sukomponuotos suteikia pastatui žavesio ir išskirtinumo.
Vievio gimnazija neatrodytų šiandien taip gražiai ir šiuolaikiškai, jei ne Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama. Iš ES Sanglaudos skatinimo veiksmų programos pagal priemonę Viešosios paskirties pastatų renovavimas nacionaliniu lygiu projektui „Elektrėnų savivaldybės Vievio gimnazijos rekonstravimas“ buvo skirti beveik trys milijonai litų.

Svarbiausia – šiluma
Projekto tikslas buvo sumažinti Vievio gimnazijos pastate suvartojamos šilumos energijos sąnaudas. 1979 metais pastatytas mokyklos pastatas buvo visiškai neekonomiškas, kiauru stogu. Šiandien jau yra įvykdyti pagrindiniai projekto uždaviniai: atliktas gimnazijos pastato infrastruktūros ir energetinio ūkio atnaujinimas bei modernizavimas, rekonstruotas šilumos mazgas, ant seno stogo įrengtas šlaitinis stogas, apšiltinta pastogė, pakeisti visi langai ir lauko durys, išorinės sienos apšiltintos dviejų sluoksnių vata: šilumos ir vėjo izoliacijai bei apdailintos HPL fasadinėmis plokštėmis (aukšto slėgio laminatas). UAB „Altitudė“, laimėjusi konkursą šio projekto įgyvendinimui, turės dar užbaigti gimnazijos šildymo sistemos rekonstravimo darbus, iki galo pakeisti vandentiekio vamzdyną bei elektros instaliaciją. Gimnazijos direktorius Gintaras Dobilaitis tikisi, jog rangovai suremontuos dar apgadintus pastato lauko laiptus, kurie dabar itin krenta į akis ir nepuošia atnaujintos gimnazijos. „Renovacijos darbams užbaigti trūksta lėšų“, – tvirtino gimnazijos vadovas.

Darbai lauks pavasario
Pasak švietimo įstaigos vadovo, pagal projektą gimnazijos dar laukia nemažai vidaus remonto darbų. Bus atnaujinami kabinetai, koridoriai. Tačiau šiuos darbus teks atidėti moksleivių atostogoms, kitaip būtų trukdomas ugdymo procesas ir neužtikrintas vaikų saugumas. Vievio gimnazijoje šiuo metu mokosi 670 moksleivių ir dirba 60 pedagogų.
Pavasariui teks nukelti ir aplinkos sutvarkymo, aikštynų ir stadiono renovacijos darbus. Numatytas gimnazijos bei jos teritorijos aptverimas.

Tėviškėje nužiūrėtas pavyzdys
Vievio gimnazija neturėtų tokios spalvotos ir žaismingos apdailos, jei ne jos direktoriaus Gintaro Dobilaičio pastangos. Apšiltinant išorines pastato sienas buvo planuojama apdailinti vienos spalvos HPL fasadinėmis plokštėmis. Tačiau švietimo įstaigos vadovas, buvęs tauragiškis, nužiūrėjo tėviškėje originaliai ir spalvingai papuoštas kampines vienos Tauragės mokyklos sienas. Nufotografavo pastatą mobiliuoju telefonu ir, prasidėjus Vievio gimnazijos rekonstrukcijos darbams, pasiūlė pritaikyti šį sumanymą. „Nenorėjau, kad gimnazija atrodytų kaip vienos spalvos apkalta dežutė“, – pasakojo direktorius. Architektė parengė tris galimus mozaikos variantus iš keturių spalvų sienų apdailos plokščių. G. Dobilaitis sukvietė gimnazijos pedagogų grupę, kuri ir parinko. Todėl dabar Vievio gimnazijos sienas puošia ir išskiria skoninga spalvotos mozaikos kompozicija.

Gimtadienį švęs pavėluotai
Savo penkerių metų jubiliejinį gimtadienį Vievio gimnazijos bendruomenė švęs kiek pavėluotai. Pasak direktoriaus, šventinis minėjimas yra nukeltas į lapkričio mėnesį dėl užsitęsusių gimnazijos rekonstrukcijos darbų bei užtrukusios miesto šilumos tinklų renovacijos. Kol pastaroji nebaigta, nei gimnazijos pastatas, nei kitos miesto įstaigos bei gyvenamieji namai nebus šildomi. G. Dobilaitis, kaip ir kiti vieviškiai tikisi, kad lapkritį jau mokysis ir gyvens šiltai.

Konkursas

Gerbiami skaitytojai, primename, kad mums labai rūpi jūsų nuomonė ir norime kartu su jumis paanalizuoti bei atsakyti į klausimus: „Ką aš, mano kraštas gavome iš ES paramos? Kokią naudą aš turiu/pajutau iš įgyvendintų mano aplinkoje ES struktūrinių fondų finansuojamų projektų? Kas liks ateities kartoms iš ES lėšų, skirtų Lietuvai?“  Todėl skelbiame rašinių bei nuotraukų konkursą  „Kaip ES pinigai pakeitė mano miestą (miestelį)“. Galite papasakoti taip pat apie asmeninę patirtį, apie ES paramos poveikį jūsų gyvenimui. Išimtis yra tik viena – prašome nerašyti apie paramą žemės ūkiui bei išmokas ūkininkams.
Rašinius arba nuotraukas prašome siųsti į „Galvės“ redakciją iki š.m. lapkričio 15 d., galite tai daryti elektroniniu arba paprastu paštu. Jei jums kiltų klausimų dėl rašinių tematikos, prašome kreiptis į redakciją telefonu arba el.paštu, arba mob. tel. 8 60161266. Konkurso nugalėtojų laukia originalūs prizai.{jcomments on}