Lietuvos ir Lenkijos paštai pristatė bendrą pašto ženklų laidą
[caption id="attachment_29031" align="alignnone" width="462"]
Iškilmių dalyviai po bendros pašto ženklų laidos pristatymo[/caption]
Liepos 27 dieną Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje pristatyta Lietuvos ir Lenkijos paštų išleista bendra pašto ženklų laida. Ji skirta paminėti Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo 300 metų jubiliejų.
Lietuvos pašto ženklų leidybos istorijoje bendra pašto ženklų laida su Lenkija išleista pirmą kartą. Pašto ženklus „Trakų Dievo Motinos, Lietuvos globėjos, paveikslo karūnavimui – 300 metų“ kūrė lenkų dailininkė Agnieška Sancevič (Agnieszka Sancewicz).
Bendros pašto ženklų laidos pristatyme dalyvavęs Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas džiaugėsi, kad Dievo Motina vienija lietuvių ir lenkų tautas – pirmieji du už Romos ribų vainikuoti Švč. Mergelės Marijos paveikslai buvo Čenstakavos (1717 m.) ir Trakų (1718 m.) Dievo Motinos atvaizdai, o šimtmetį švenčiančių valstybių pirmąjį bendrą pašto ženklą puošia Trakų Dievo Motinos atvaizdas.
Iškilmėse dalyvavo Seimo Pirmininkas Pranckietis su žmona, Seimo nariai, Lenkijos ir Lietuvos vyriausybių bei paštų atstovai, rajono savivaldybės vadovai, tarybos nariai, Trakų visuomenės atstovai.
Pasak iškilmių dalyvių, bendra pašto ženklų laida – tai itin prasmingas Lietuvos ir Lenkijos paštų bendradarbiavimas. Tokie projektai skatina Lietuvos žmones ne tik artimiau susipažinti su pačiais pašto ženklais, bet ir sužinoti unikalias jų atvaizdų istorijas.
Kaip skelbia Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika, pašto ženkluose pavaizduotas Dievo Motinos paveikslas siejamas su kunigaikščio Vytauto vardu. XVIII a. pradžioje kitoje paveikslo pusėje buvo užrašyta, kad jį Vytautui krikšto proga dovanojęs Bizantijos imperatorius Emanuelis II Paleologas (1391–1425). Veikiausiai minėtas įrašas atsirado prieš 1718 m., kai plačiai išgarsėjęs stebuklingas paveikslas pirmasis Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo vainikuotas popiežiaus Klemenso XI atsiųstomis karūnomis, suteikiant jam Ligonių Užtarėjos titulą.
Trakų rajono savivaldybės informacija
Pasveikino Trakų istorijos muziejų 70-mečio proga
[caption id="attachment_29032" align="alignnone" width="460"]
Trakų istorijos muziejaus direktorių V. Poviliūną (dešinėje) pasveikino rajono savivaldybės merė E. Rudelienė ir savivaldybės administracijos direktorius D. Kvedaravičius[/caption]
Trakų istorijos muziejus atvertė dar vieną savo veiklos puslapį. Muziejus paminėjo gražią sukaktį – 70 metų, kai buvo įkurtas ir reprezentuoja Lietuvą.
Didžiojoje menėje vykusiose iškilmėse muziejaus direktorių Virgilijų Poviliūną ir jo vadovaujamą kolektyvą pasveikino rajono savivaldybės mere Edita Rudelienė, merės patarėjas Tomas Naktinis, savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius. Rajono vadovai muziejaus direktoriui įteikė oda įrištą knygą su viršelį puošiančiu Salos pilies vaizdu.
Knygoje atspausdintame įraše sukakties proga linkima ir toliau išlikti nepajudinama dvasinių bei materialinių lobynų būtove, saugančia kultūrą ir šalies valstybingumo liudijimus, būti pradžia į Lietuvos istoriją ir dideliu pasauliu į pažinimą, o suvokiant savo praeitį , išsaugoti ir dabartį ateities kartoms.
V. Poviliūnas rajono savivaldybei padėkojo už ilgametį bendradarbiavimą, bendrus projektus, geros žinios apie senąją sostinę bei kraštą skleidimą. Muziejaus direktorius įteikė specialiai 70-mečiui išleistą knygą ir merei skirtą apdovanojimą – „Garbės ženklą“.
Per 70 gyvavimo metų Trakų istorijos muziejus tapo Lietuvos vizitine kortele: sukaupė didžiulius ir labai vertingus fondų lobynus, įrengė turtingas ir gausias ekspozicijų sales, tapo svarbiu šalies kultūros centru. Bene labiausiai lankomas muziejus Lietuvoje – visada didžiausio dėmėsio akiratyje. Nerašyta taisyklė, kad aukščiausio rango svečiai, karaliai, pasaulio įžymybės, aplankę Lietuvą, susipažįsta su mūsų šalies istorija Trakų pilyse esančiose ekspozicijose. Trakų pilys yra brangios ir kiekvienam lietuviui nuo mažiausių dienų. Daugelis mūsų pažintį su Lietuvos istorija pradėjome nuo pirmosios vaikų ekskursijos pilyje.
Trakų rajono savivaldybės informacija
Senuosiuose Trakuose pasitinka įspūdinga „Istorijos kryžkelė“
[caption id="attachment_29033" align="alignnone" width="461"]
Iškilmių dalyviai įsiamžino prie skulptūros „Istorijos kryžkelė“[/caption]
Naują traukos vietą įgijo Senieji Trakai. Juo tapo liepos 29-ąją pristatyta skulptūra, kuri įprasmina du mūsų istorijai svarbius simbolius – Vytį ir Gedimino stulpus.
Skulptūros mecenatas – Senuosiuose Trakuose veikianti UAB „Žvyro karjerai“, jos autorius – žinomas skulptorius Kęstutis Musteikis. Pasak šio paminklo kūrėjo, abu simboliai reikšmingi, nes Gedimino stulpai yra Senųjų Trakų herbas, o čia gimęs Lietuvos Didysis Kunigaikštis Vytautas Vytį naudojo savo herbe.
[caption id="attachment_29034" align="alignnone" width="464"]
Merės pavaduotoja M. Puč (kairėje) įteikė padėkos raštą UAB „Žvyro karjerai“ vadovei E. Survilaitei[/caption]
„Žvyro karjerai“, savo ruožtu, norėjo prisidėti prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio, tad valstybės simboliai „kintančioje“ skulptūroje buvo puikus sumanymo įprasminimas. Paminklas buvo pastatytas kryžkelėje,o nepamirštant ir istorijos konteksto, buvo pavadintas „Istorijos kryžkele“.
Paminklo pristatymo iškilmės prasidėjo mišiomis Senųjų Trakų Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai ir Šv. Benedikto bažnyčioje, po jų iškilminga eisena su raiteliais, Trakų šauliais, svečiais iš Vilniaus, Kauno, vietos gyventojais, nuvingiavo prie paminklo. Trakų Karališkojo rūmų teatro aktoriai vedė teatralizuotą pristatymą, kuriame buvo apmąstyta žmogaus ir valstybės akistata istorijos bėgmėje. Rajono savivaldybės merės pavaduotoja Marija Puč įteikė padėkos raštą UAB „Žvyro karjerai“ vadovei Eglutei Survilaitei už puikią iniciatyvą, jos įprasminimą ir atliktą prasmingą darbą kraštui bei Lietuvai. Įgijus naują gražų akcentą susirinkusius pasveikino Seimo narys Jonas Liesys.
Atjojęs ant nirtaus žirgo pasirodė ir pats Vytautas Didysis, kurį įkūnijo karininkas Donatas Mazurkevičius, koncertavo folkloro grupė „Kūlgrinda“, šoko Vilniaus miesto senosios muzikos ir šokio teatras „Puelli Vilnensis“.
Po iškilmių ir vietos gyventojai, ir svečiai skubėjo prie skulptūros fotografuotis, kuri, regis, taps nauja Senųjų Trakų vizitine kortele.
Trakų rajono savivaldybės informacija
***
Padėka
Nuoširdžiai dėkojame UAB „Žvyro karjerai“
už Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga
inicijuotą ir funduotą paminklą
„Istorijos kryžkelė“ bei sveikiname
sėkmingos įmonės veiklos 20-mečio proga.
Edita Rudelienė,
Trakų rajono savivaldybės merė
***
Įmonės ir įstaigos gali užsisakyti specialius antrinių žaliavų konteinerius
Trakų rajone veiklą vykdančios įmonės ir įstaigos gali užsisakyti specialius antrinėms žaliavoms (popieriui, plastikui, stiklui) rinkti skirtus konteinerius. Antrinių žaliavų išvežimas yra nemokamas pagal iš anksto suderintą grafiką su UAB „Ecoservice“.
Antrinių žaliavų konteineriams užsisakyti juridiniai asmenys gali kreiptis tel. 8 528 55 395, el. paštu
trakai@ecoservice.lt.
Trakų rajono savivaldybės administracija
Dėl nekilnojamojo turto, kuris yra nenaudojamas, neprižiūrimas, apleistas
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 6 straipsnio 1 ir 2 dalimis bei Trakų rajono savivaldybės tarybos 2014 m. birželio 5 d. sprendimu Nr. S1-168 „Dėl nekilnojamojo turto, kuris yra nenaudojamas, neprižiūrimas arba apleistas, nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ sudarytas ir 2018m. liepos 20 d. administracijos direktoriaus įsakymu Nr. P2E-559 patvirtintas Trakų miesto ir rajono nenaudojamo, neprižiūrimo apleisto bei galimai keliančio pavojų žmonių gyvybei, sveikatai, aplinkai, statinių sąrašas (toliau – Sąrašas).
Sąrašo sudarymo tikslas – paraginti statinių savininkus imtis turto tvarkymo, būklės gerinimo veiksmų ar statinių likučių nugriovimo. Pažymime, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymu, savininkų (savininkai savivaldybei yra žinomi) turtas (kuris įtrauktas į Sąrašą) bus apmokestinamas papildomai 3 procentų nekilnojamojo turto mokesčiu.
Informuojame, kad nenaudojamo, neprižiūrimo, apleisto ir galimai keliančio pavojų žmonių gyvybei, sveikatai, aplinkai, turto klausimais galite kreiptis el. paštu birute.cvirkiene@trakai.lt, arba tel. (8528) 66286, o Jūsų kreipimąsi raštu išnagrinės savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. spalio 30 d. įsakymu Nr. P2-1129 sudaryta komisija.
Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad komisija, įvertinusi Jūsų nekilnojamojo turto (įtraukto į Sąrašą) priežiūros pokyčius, pateiktus dokumentus ir kitus motyvus gali siūlyti savivaldybės administracijai Jūsų nuosavybės teise valdomus objektus išbraukti iš Sąrašo.
Sąrašas yra skelbiamas
www.trakai.lt, Naujienų rubrikoje, rašinyje „Dėl nekilnojamojo turto, kuris yra nenaudojamas, neprižiūrimas, apleistas“.
Trakų rajono savivaldybės Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus informacija
Skelbiamas nekilnojamojo turto aukcionas
Trakų rajono savivaldybė organizuoja ir skelbia nekilnojamųjų daiktų aukcioną.
Aukcionas vykdomas elektroninėmis (informacinių technologijų) priemonėmis. Interneto svetainė
www.evarzytines.lt
Dalyvių registracija nuo 2018 m. rugsėjo 10 d. 00:00 val. iki 2018 m. rugsėjo 12 d. 23:59 val.
Elektroninio aukciono pradžia – 2018 m. rugsėjo 17 d. 9:00 val., pabaiga – 2018 m. rugsėjo 20 d. 13:59 val.
Nekilnojamojo turto viešo aukciono būdu pardavimo sąlygos, detali informacija (mokėjimų sumos, objektų apžiūros datos, sąskaitų numeriai ir t.t.) nurodyti interneto svetainėje www.trakai.lt
Iškilus klausimams, kreiptis į Romualdą Zviaginą, Trakų rajono savivaldybės Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymoskyriaus vedėją, tel. 8 528 70486, el. p.
romuald.zviagin@trakai.lt

Trakų rajono savivaldybės Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus informacija
Parengė SIGITA NEMEIKAITĖ, Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė
Užs. Nr. 4607