Miško gyventojų susidūrimai su automobiliais Lietuvos keliuose pastarosiomis dienomis pasitaiko vis dažniau.
Nors kiekvienas vairuotojas žino, kad sutemus rizika susidurti su žvėrimi padidėja, o naktį ji – didžiausia, tačiau šią informaciją priima kaip pamokymą ir, nesuvokdami pavojaus rimtumo, migdo savo budrumą apgaulingu įsitikinimu, jog su žvėrimis susiduria kiti, o jiems tokios lemties pavyks išvengti. To padarinys – vairuotojai skubėdami nesąmoningai spaudžia akceleratorių stipriau, nors kaip tik turėtų jį atleisti ir atidžiau stebėti kelią.
Įvykus eismo įvykiui, vairuotojas ras dešimtis „objektyvių“ eismo įvykio priežasčių, o kai to padaryti nepavyks, tada bus apkaltintas nelemtas atsitiktinumas: tai yra blogu laiku atsidurta netinkamoje vietoje. Tuo tarpu vairuotojai turėtų suvokti, kad, daugelio susidūrimų su žvėrimis būtų išvengta, jei važiuojant būtų sumažintas greitis, įvertintos eismo sąlygos, o ne verčiama kaltė atsitiktinumui.
Ką galima patarti vairuotojams, važiuojantiems tamsoje miškinga vietove ir norintiems išvengti susidūrimo? Patarimai daugiau nei paprasti. Nors dienos šiuo metu vis ilgėja, nereikėtų skubėti keisti vairavimo įpročius. Po žiemos žvėrių migracija suintensyvėja, tad, visų pirma, būtina nė sekundei neprarasti budrumo, įdėmiai sekti kelią bei šalikelę ir pasirinkti saugų važiavimo greitį, kuris, tamsiu paros metu, turėtų būti mažesnis nei įprastai. Tada tikimybė tapti fatališkų sutapimų auka tikrai bus sumažinta iki minimumo. O jeigu ir nepavyktų išvengti susidūrimo, jo pasekmės bus ne tokios skaudžios.
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir VĮ „Vilniaus regiono keliai“ primena, kad tik nuo jūsų veiksmų priklauso kelionės saugumas.
VĮ „Vilniaus regiono keliai“ inf.