- Galvė - https://www.galve.lt -

Bendruomenės kaip sesės

Semeliškių seniūnijos aktyvistai prie naujojo monumento. Iš kairės Semeliškių bendruomenės pirmininkė Rita Buividavičienė, Bendruomenės „Strėva“ vadovas Antanas Bielskis, Šv. Lauryno bažnyčios kunigas Gintautas Jančiauskas bei seniūnė Loreta Karalevičienė [1]

Semeliškių seniūnijos aktyvistai prie naujojo monumento. Iš kairės Semeliškių bendruomenės pirmininkė Rita Buividavičienė, Bendruomenės „Strėva“ vadovas Antanas Bielskis, Šv. Lauryno bažnyčios kunigas Gintautas Jančiauskas bei seniūnė Loreta Karalevičienė

Semeliškėse veikia dvi bendruomenės. Nenuostabu, kuomet svarstyti svarbius seniūnijos reikalus draugėn susirenka ne tik Semeliškių bendruomenės pirmininkė Rita Buividavičienė ir bendruomenės „Strėva“ pirmininkas Antanas Bielskis, bet ir Šv. Lauryno bažnyčios kunigas Gintautas Jančiauskas bei seniūnė Loreta Karalevičienė. – Tokie susitikimai būtini, – sako seniūnė L. Karalevičienė. – Seniūnijoje gyvena 1232 gyventojai, o pusė jų – semeliškiečiai. Tik bendromis jėgomis įmanoma nuveikti didesnius darbus, kurie iš esmės yra skirti būtent visiems seniūnijos gyventojams.
– Abiejų bendruomenių žmonės yra parapijiečiai, – sako kunigas G. Jančiauskas. – Seniūnijos kultūrinio ir bažnytinio gyvenimo sąsaja yra tampri ir gyva. Konkretaus kultūrinio renginio laiką deriname taip, kad visiems būtų patogu. Organizuojant konkretų bažnytinį renginį visada siekiame suderinti eigą taip, kad būtų malonu ir bažnyčioje pasimelsti, ir kultūriniu akcentu pasidžiaugti. Po mišių reikia bendrauti, turiningai praleisti laiką, pasilinksminti. Vietos „Caritas“ aktyvistai dažnai suburia neįgaliuosius, vienišus gyventojus ne tik labdaros išdalinti, bet su bendruomenių pagalba surengia ir kultūrines programėles.
„Strėvos“ bendruomenė įsteigta 2002 metais ir kitąmet švęs penkiolikos metų sukaktį. – Mūsų sambūris daugiau rūpinasi kultūrinio gyvenimo praskaidrinimu, – pasakoja „Strėvos“ bendruomenės pirmininkas A. Bielskas.

– Ir jei kam kyla klausimas, kodėl Semeliškėse yra dvi bendruomenės, kurios galėtų susijungti, atsakysiu paprastai. Juk jokia paslaptis, jei miestelyje yra kelios veiklios bendruomenės, tai nauda visiems. Aktyvūs seniūnijos gyventojai gali pasirinkti, kurioje bendruomenėje būtų galima save geriausiai atskleisti.
– Gal ir gerai, kad per laiką išsigrynino aktyvas abiejose bend-ruomenėse. Man prie širdies aktyvių semeliškiečių požiūris į visuomeninę veiklą, – mintimis dalijasi A. Bielskis. – Jei esi tvirtų pilietinių pozicijų, dirbi visuomenei ne dėl pagyrų ar apdovanojimų. Žinojimas, kad tai prasminga yra toji tikroji varomoji jėga, kuri skatina ieškoti ir siekti rezultato.
Jei „Strėvos“ bend-ruomenės aktyvistai savo veiklą grindžia kultūrinės veiklos link, tai Semeliškių bendruomenė daugiau pragmatinė. Pirmininkė R. Buividavičienė džiaugiasi, kad jos bendruomenės pastangomis gražėja miestelis, įgyvendinti keli rimti projektai. Smagu, kad aktyviai vyko istorinės medžiagos rinkimas apie Semeliškių praeitį, o šįmet miestelio centre pastatytas monumentas miesteliui. Jis vainikavo miestelio skvero centre sutvarkymo darbus.
– Jei klebonėlis siekia burti parapijiečius apie bažnyčią, jei Antano bendruomenė džiugina visus dvasiniais ir kultūriniais renginiais, mes didžiuojamės konk-rečiais materialiniais rezultatais, kurie išliks ilgiems dešimtmečiams, – sako Semeliškių bend-ruomenės pirmininkė R. Buividavičienė.
Žinoma, pats svarbiausias metų įvykis yra nuo Šv. Lauryno iki Šv. Roko savaitę trunkantys atlaidai. Šiam renginiui visas miestelis ir seniūnija ruošiasi kone visus metus. Tuomet į masinį renginį įsijungia abi bendruomenės. Šįmet penkioliktą kartą buvo surengtas festivalis, kurio metu visą savaitę visiems lankytojams ir dalyviams buvo ką turiningai veikti. Žinoma, pakili nuotaika buvo ir dėl to, kad šįmet Semeliškėms sukako 740 metų. Jubiliejaus nuotaika miestelio ir seniūnijos gyventojams kėlė ir tas faktas, kad buvo pastatytas monumentas.
Jau metus seniūne tapusi Loreta Karalevičienė džiaugiasi, kad Semeliškės gyvena pilnakraujį gyvenimą.
– Visa, kas pasiekta mūsų seniūnijoje yra abiejų bendruomenių aktyvios veiklos rezultatas, – sako seniūnė. – Kuomet yra toks aktyvas, dirbt tegul ir nedidelėje seniūnijoje, yra lengviau. Šios dvi bendruomenės kaip nuoširdžios sesės šeimoje.

VLADAS KASPERAVIČIUS