- Galvė - https://www.galve.lt -

Birželio 21 d. – Tarptautinė jogos diena

 

[1]

Apie jogą, jos poveikį kūnui ir psichinei sveikatai kalbėjomės su jogos praktikos grupės „Priya“ vadove Janita Petrauskiene. Vadovė trumpai papasakojo apie pažintį ir meilę jogos praktikoms.

„Mano pažintis su joga prasidėjo 2002 m., kai Trakuose susikūrė nedidelis būrelis entuziastų. Per daugiau nei dešimtmetį jogos praktikos, susiformavo asmeninis ryšys su joga ir žinojimas, kad bet kada galėsiu prie jos grįžti. Antra vertus, savaitė, kita, praleista be jogos, leidžia pajusti, jog ši veikla man tikrai reikalinga“ – pasakojo J. Petrauskienė.

Suformavusi glaudų ryšį su joga, būsima jogos grupės vadovė suprato, kad tai nėra tik trumpalaikis užsiėmimas – ilgainiui tai tapo daugiau nei sportas ar malonus laisvalaikio praleidimo būdas: „Joga man nėra gyvenimo tikslas – tai priemonė, padedanti žengti gyvenimo keliu. Joga nėra baseinas į kurį gali įšokti ir bet kada fiziškai atsipalaiduoti. Šie pratimai reikalauja nusiteikimo, pasiruošimo, savotiškos pagarbos. Joga tiesiogiai daro įvairialypį poveikį kūnui: gali ir atpalaiduoti, ir suaktyvinti. Tai priklauso nuo „asanos“ (fizinio pratimo) ir net nuo nuotaikos“.

[2]

Janita Petrauskienė teigia, kad vakaruose labiausiai praktikuojama Hatha joga – fizinio kūno joga. Ją sudaro fizinės pozos (asanos), kvėpavimo pratimai, giluminis atsipalaidavimas. Hatha joga skirstoma į daug įvairių stilių, kurie skiriasi savo koncepcija ir technika.

„Asanos yra kūno pozos arba jų junginiai, dėl kurių kūnas visapusiškai mankštinamas. Veikiami ne tik raumenys, sąnariai, raiščiai, bet tuo pačiu metu daroma įtaka vidaus organų, hormonų, kraujotakos, nervų sistemos veiklai“ – pasakojo jau daugelį metų jogą praktikuojanti J. Petrauskienė. „Kalbant apie psichologinę – emocinę pusę, joga ramina, suteikia teigiamų emocijų, skatina džiaugtis, patirti malonumą, gerina nuotaiką. Net ir mūsų mintis joga veikia kūrybiškai!“ – įžvalgomis dalijosi jogos mokytoja.

[3]

Jogos mokytoja Ž. Jelanskaja

Trakuose nuo 2002 metų reguliariai vyksta jogos užsiėmimai. Jogos praktikos grupėje  „Priya”, (sanskrit.: džiaugsmas) užsiėmimus veda jogos mokytoja Žaneta Jelanskaja. „Nesiekiame šios praktikos  paversti pelningu bizniu ar šį mokslą populiarinti primygtinai, tačiau visada laukiame joga besidominčių žmonių. Joga tinka visiems – ne vien fiziškai pasirengusiems ir sveikiems žmonėms. Šis kelias, jeigu juo einama nuosekliai, ryžtingai ir apdairiai, padeda išsaugoti sveikatą, dvasios ramybę ir atskleisti Kūrėjo duotas galimybes“ – teigia Janita Petrauskienė ir mielai kviečia „Galvės“ skaitytojus apsilankyti ir išbandyti jogos praktikas!

„Galvės“ inf.

J. Radžiūnaitės ir K. Keršytės nuotr.