Prenumeruokite laikraštį „Galvė“ antram šių metų pusmečiui. Kaina 25 eurai.  

Daugiau kaip 2 tūkst. skurstančiųjų Trakų rajone laukia maisto paketų

Sunkiau besiverčiantieji kovą sulauks gerokai kuklesnio maisto krepšelio: jame tebus du produktai – kiaulienos konservai ir sausi pusryčiai.

Maisto paketų dalijimas nepasiturintiems šiais metais prasideda nuo nesklandumų.

Paramos dalytojai neabejoja sulauksiantys nepasitenkinimo. Mat gaunantieji paramą maistu, nors ir žino apie vėliau juos pasieksiančius dosnesnius maisto paketus, nerimauja, kad kol jų sulauks, turės dar labiau susispausti.

„Tenka apgailestauti, kad pirmojo dalijimo metu kovo mėnesį nepasiturintiems gyventojams bus teikiami tik du maisto produktai: beveik pusė kilogramo kiaulienos konservų ir dar pusė kilogramo saldžių sausų pusryčių“, – sako Europos socialinio fondo agentūros atstovai.

Agentūra teigia padariusi viską, kad gyventojus maisto produktai pasiektų laiku. Tačiau dėl tiekėjų pateiktų netinkamų pasiūlymų nutrauktas ir iš naujo pradėtas vykdyti maisto produktų viešasis pirkimas. Tiekėjams apskundus priimtus sprendimus, šio viešojo pirkimo procedūros dėl kai kurių pirkimo dalių tęsiasi iki šiol.

Dėl šios priežasties daugiau ir įvairesnių produktų sunkiau besiverčiančius asmenis pasieks vėlesnių dalijimų metu – balandžio, birželio, rugpjūčio, spalio ir gruodžio mėnesiais.

Turės dar labiau susiveržti diržus

Trakų rajone maisto paketus gaus 2228 asmenys: Aukštadvario sen. – 297, Grendavės sen. – 138, Onuškio sen. – 241, Paluknio sen. – 128, Rūdiškių sen. – 374, Senųjų Trakų sen. – 193, Trakų sen. – 389, Lentvario sen. – 468.

„Daugiausiai paramos gavėjų yra asmenys, gaunantys socialinę pašalpą, daugiavaikės šeimos, pensinio amžiaus asmenys ir neįgalieji,“ – teigia Trakų r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja Anželika Vunš.

Paramos dalytojai įsitikinę, jog šį mėnesį jiems teks išklausyti daug žmonių nepasitenkinimų. Skundų greičiausiai netrūks ir seniūnijų darbuotojams.

Grendavės seniūnijos gyventojai jau informuoti, kad kovą gaus tik du produktus. Pasak seniūnijos specialistės Aurelijos Kurovskienės, žmonės nusivylę, tačiau nusiskundimų bent jau kol kas nesulaukė.

Ne pirmus metus maisto paketus gaunanti Trakų rajono gyventoja Stanislava tvirtina, kad parama produktais jai – labai didelė pagalba. Į aštuntą dešimtį įžengusios moters pensija maža, dirbti neleidžia nei sveikata, nei amžius, tad viena gyvenanti Stanislava nerimauja šį mėnesį tegausianti kiaulienos konservų ir sausų pusryčių maišelį. Jai norėtųsi, kad vietoje pastarųjų geriau būtų dalijami miltai – vis šį tą daugiau pasigamintų.

„Gerai, kad bent brangių vaistų kol kas nereikia pirkti ir giminaičiai užaugina daržovių. Negi valdžia negali pasirūpinti, kad viskas būtų išdalinta laiku? Juk skaičiuojame centus“, –nusivylimo neslėpė senolė.

Kam skiriama parama

Parama maistu teikiama 156 498 šalies skurstančiųjų.

Maisto produktų krepšelį 2019 m. iš viso sudarys 19 produktų: pirmos rūšies kvietiniai miltai, miltų mišinys keksui, makaronai, grikiai, ryžiai, greito paruošimo avižų košė, cukrus, rapsų aliejus, kiaulienos konservai, vištienos konservai, konservuota burokėlių sriuba, konservuota raugintų agurkų sriuba, konservuoti žalieji žirneliai, konservuotos keptos pupelės pomidorų padaže, saldūs sausi pusryčiai, avižiniai sausainiai su šokolado gabalėliais, saldintas sutirštintas pienas, UAT pienas, razinų ir riešutų mišinys.

Kaip ir pernai, sunkiai besiverčiantiems Lietuvos žmonėms parama bus teikiama ne tik maistu, bet ir higienos prekėmis. Maisto produktus ir higienos prekes gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio per mėnesį (183 Eur). Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 183 eurus per mėnesį.

2019–2020 metais Europos Sąjunga maisto produktams ir higienos prekėms pirkti skyrė 24 mln. eurų.

Elzė Jelenauskaitė

(pexels.com nuotr.)