- Galvė - https://www.galve.lt -

Debatų stovyklos:poilsis ir nepamirštamos pamokos

Prasidėjus vasarai, įprastai ieškome, kur geriau pailsėti, tačiau poilsis poilsiui nelygu. VšĮ „Debatų centras“, tradiciškai, organizuoja Debatų klubų veikloje dalyvaujančiam jaunimui vasaros stovyklas, kuriose naujokai ir jau daugiau patyrę debatuotojai mokosi lyderystės bei iškalbos meno lietuvių bei anglų kalba, sprendžia dilemas, problemas, diskutuoja ir tiesiog poilsiauja, draugauja, stovyklauja.
Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos Debatų klubo projektas „Debatai – žingsnis ruošiant jaunimo lyderius“ suteikė galimybę grupei gimnazijos Debatų klubo narių dalyvauti vasaros stovyklose, kurių veikla artima aktyviam, mąstančiam šiuolaikiniam jaunimui. Debatų klubo veikla padeda vis naujiems moksleiviams išmokti argumentuotai ir logiškai mąstyti bei kalbėti, pagrįsti savo nuomonę faktais, statistika ir pavyzdžiais, atrinkti esminę informaciją ir pritaikyti ją diskutuojamai temai, savarankiškai bei kritiškai mąstyti, mokėti kaupti, analizuoti bei apibendrinti įvairaus pobūdžio informaciją, dirbti komandoje ir jai vadovauti, drąsiai kalbėti prieš auditoriją, įtikinamai reikšti savo mintis, išklausyti oponentą ir kritiškai įvertinti jo kalbą. Atrodo labai sudėtinga? Ir taip, ir ne. Taip – reikia galvoti, girdėti, mąstyti. Ne – draugiška atmosfera nuslopina įtampą, geranoriški ir profesionalūs vadovai visada šalia ir pasiruošę padėti, popietės ir vakarai prie laužo suartina ir po kurio laiko pamatai, kad jau turi būrį naujų draugų. Pagaliau – pergalės saldumas. Gal ne visada pasiseks pasirodyti geriau už kitą komandą, gal ne visada tapsi geriausiu, bet ir kitų akimis žvelgiant mažutė pergalė prieš patį save gali prilygti olimpiados auksui. Projekto dalyviai įgijo naujų įgūdžių ir įspūdžių, surado naujų draugų ir pažįstamų, naujai pažvelgė į savo galimybes ir kiekvienas savo minčių kertelėje įsirašė gal ir ne vieną nepamirštamą pamoką.
Šiandieninėje visuomenėje ypač reikalingi mąstantys, aktyvūs, mokantys išsakyti savo nuomonę bei ją argumentuotai pagrįsti žmonės. Būtent šia kryptimi debatų vykdoma veikla lavina jaunus žmones.
Malonu ir džiugu, kad klubo veiklą palaiko Lentvario seniūnijos seniūnas Jonas Kietavičius, kuris domisi jaunuolių  pasiekimais, skatina jaunuosius lyderius.
Gimnazijos Debatų klubo projektą „Debatai – žingsnis ruošiant jaunimo lyderius“ parėmė Trakų rajono savivaldybė.

Giedrė Širinskienė, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos Debatų klubo vadovė {jcomments on}