Trakai vėl neturi kuo džiaugtis. Trakų rajonas lieka uždarytas, nors daugumoje savivaldybių judėjimo ribojimai atlaisvinami jau antradienį. Tęsti judėjimo ribojimus nuspręsta tose savivaldybėse, kur 14 dienų naujų COVID-19 atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 200 ir daugiau. Judėjimo ribojimai išliks šešiolikoje Lietuvos savivaldybių.
Nors Trakų rajono merė Edita Rudelienė prieš keletą dienų socialiuose tinkluose neslėpdama džiugesio kalbėjo apie sėkmingą vakcinaciją ir mažėjantį sergamumą COVID-19 rajone, esminio kriterijaus – sergamumo rodiklio, pagal kurį vertinama situacija rajone, neskelbė. Šis rodiklis pirmadienį Trakų rajone gerokai lenkė ribą, nuo kurios leidžiami atlaisvinimai kitose savivaldybėse ir siekė 265 atv./ 100 tūkst. gyventojų. Tad Trakų rajono gyventojams teks dar pakentėti.
Nelabai į situaciją savo rajone besigilinanti merė E. Rudelienė mano, kad sergamumą rajone didina čia karantinuotis atvažiuojantys sergantys vilniečiai ir kitų miestų gyventojai, turintys nekilnojamojo turto. Tačiau merė pamiršo, kad taip priskaičiuoti galėjo būti tik Trakų rajone registruoti ar gyvenantys ir išsityrę asmenys.
Tvirtos merės pozicijos ir raginimo neatsipalaiduoti pasigedo ir verslo, ir švietimo atstovai – Trakų rajono mokiniai šią savaitę taip pat dar negrįžta į mokyklas, nors kitose savivaldybėse pradinukų tėvai jau gali lengviau atsikvėpti.
Trakų rajono savivaldybė vangiai teikia gyventojams informaciją apie kasdien besikeičiančią pandemijos valdymo situaciją – jos nėra nei savivaldybės, nei visuomenės sveikatos biuro svetainėse. Labiausiai trūksta raginimo ir informacijos apie galimybę išsitirti dėl COVID-19, todėl Trakų rajono gyventojai dėl to važiuoja į sostinę.
Būtent testavimo svarbą akcentavo ir premjerė. „Savivaldybėms tenka gana daug atsakomybės, kai kurios iš jų šauniai testuoja. Tai tikrai padės suvaldyt situaciją, bet reikia nepaleist tempo, o kai kur tą tempą reikia padidint”, – vyriausybės posėdyje kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė.
Pratęsus judėjimo suvaržymus, į šešiolika savivaldybių: Biržų rajono, Klaipėdos miesto, Kupiškio rajono, Marijampolės, Neringos, Panevėžio miesto, Panevėžio rajono, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Visagino savivaldybėse asmenims draudžiama atvykti ir išvykti iš jų, išskyrus atvejus, kai vykstama: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę, į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties, į darbą, į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų, dėl sveikatos priežiūros paslaugų.
Šis ribojimas taip pat netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.
Karantinas Lietuvoje galioja iki kovo 31 dienos.