Dviratis yra nuostabi transporto priemonė, kurią vertina ir mėgsta ir vaikai, ir suaugę. Dviratis nėra efektyviausias, jei jūsų tikslas yra kuo greičiau nusigauti nuo taško A į tašką B. Jei atstumas yra itin didelis, tai dviratis tampa visiškai nepraktiškas. Bet dviratis ir nėra vertinamas vien kaip susisiekimo ar keliavimo įrankis.
Dviračio privalumas lyginant su kitomis transporto priemonėmis yra jo teigiama įtaka sveikatai. Jokia kita transporto priemonė negali prisidėti prie asmens gerbūvio būtent iš šios pusės. Automobilis, mopedas, motociklas ar autobusas, visi jie nereikalauja įdėti jokių fizinių pastangų, kad užtikrinti judėjimą. O dviratis – priešingai. Naudojantis juo jūsų nuvažiuotas atstumas ir greitis bus tiesiogiai proporcingas jūsų įdėtų pastangų kiekiui.
Prie plačiai paplitusios meilės dviračiui prisideda ir bendras malonumas juo važinėjantis: šiomis karštomis vasaros dienomis yra ypač malonu „pralėkti“ (kaip dabar mėgsta sakyti jaunimas) dviračiu ir atsigaivinti, jaučiant švelnų vėjalį pučiantį į veidą.
Privalumų – daug, bet čia mes trumpai apžvelgsime naudą, kurią važinėjimasis dviračiu gali duoti jūsų sveikatai.
Širdis padėkos už pasivažinėjimą dviračiu
Viena didžiausių sveikatos problemų Lietuvoje yra prasta širdies ir kraujagyslių sveikata ir iš to kylančios ligos. Nuo šių problemų yra neatsiejamas ir per didelis cholesterolio kiekis kraujyje, kuris apsunkina širdies darbą ir užkemša kraujagysles.
Be medikamentinio gydymo yra rekomenduojama padidinti savo fizinį aktyvumą. Geriausiai širdžiai padeda intensyvi fizinė veikla, kuri priverčia širdį plakti greičiau. Dviratis yra ta priemonė, kuri nesunkiai gali „užkurti“ jūsų širdį, o reguliuojant pasivažinėjimo intensyvumą, jūs galite reguliuoti ir pačią „treniruotę“. Bet širdžiai padėsite net ir nepersistengdami bei važiuodami savo ritmu.
Dviratis – į darbą kojų raumenims
Jei esate mynę dviratį, neabejotinai pastebėjote, kad viršutiniai kojų raumenys gauna labai didelį krūvį. Taip yra todėl, kad būtent šie raumenys yra atsakingi už sukūrimą jėgos, kuri reikalinga norint minti dviračio pedalus. Jei norėjote pramankštinti kojų raumenis ar net juos sutvirtinti – dviratis yra vienas geriausių pasirinkimų.
Padeda ir su visais kūno raumenimis
Važiuojant dviračiu kojų raumenys dirba labiausiai, bet savo įnašą į procesą įdeda ir kiti kūno raumenys. To galbūt iš karto nepastebėsite, bet ilgiau pasivažinėjus dviračiu kitą dieną tikrai galite pajausti, kad jums nepastebint dirbo labai daug kūno raumenų. Jei norite pramankštinti visus kūno raumenis, bet bėgiojimas jums ne prie širdies – dviratis bus jūsų draugas!
Proga pabūti gryname ore
Nereikėtų atmesti teigiamos gryno oro įtakos organizmui. Didelė problema su mūsų sėsliu gyvenimo būdu yra ne tik fizinio aktyvumo trūkumas, bet trumpas laikas praleidžiamas lauke. Tai silpnina imunitetą, sukuria vitamino D trūkumą ir kitaip neigiamai paveikia mūsų sveikatą. Važinėdami dviračiu jūs sustiprinsite savo imunitetą ir užtikrinsite, kad kartu su saulės spinduliais gausite pakankamą kiekį vitamino D.
Jei visa tai jus sugundė, prisipūskite padangas, nusišluostikite dulkes nuo savo dviračio ir – pirmyn! O jei dviračio dar neturite, rekomenduojame jį kuo skubiau įsigyti, o tą greičiau padarysite užsisakydami dviratį internetu. Tiesa, nors pasirinkimas gali būti platus, o apsipirkimas – greitas, reikia atminti, kad internetu perkamą dviratį jums reikės susirinkti patiems. Jei su tuo nesate susidūrę ir neturite tokios patirties – tą padaryti patiems gali būti sunku. Geriausia tokiu atveju kreiptis į dviračių remonto dirbtuves, kur už nedidelį mokestį meistras dviratį surinks labai greitai.
