Renginį organizavo mokyklos rusų kalbos mokytoja metodininkė Janina Kazarina, anglų kalbos mokytoja metodininkė Salomėja Urbonaitė bei dailės vyresnioji mokytoja Tatjana Židkova, jo dalyviai buvo 11-12 klasių mokiniai. Renginyje svečiavosi Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos bei Henriko Senkevičiaus vidurinės mokyklos mokytojai.
Renesanso epochos dvasią inscenizuoti padėjo renginio metu skambėjusi to laikmečio muzika ir 11-12 klasių moksleiviai, apsirėdę viduramžių dvaro kostiumais. Kostiumus inscenizacijai paskolino Trakų istorijos muziejus, o anglų kalbos mokytoja Salomėja Urbonaitė su mokiniais parengė ir žiūrovams parodė renesanso šokį „Juodoji alemanda”. Mokyklos bibliotekos vedėja Valentina Banuševič surengė Viljamo Šekspyro ir apie jį rašiusių autorių knygų parodėlę.
Renginio tikslas buvo išsamiau susipažinti su Šekspyro sonetais. Moksleiviai deklamavo Šekspyro sonetus anglų ir rusų kalbomis, o įsijausti į jo kūrybos pasaulį padėjo ir degančios žvakės, ir eksponuojami mokinių grafikos darbai. Juos, vadovaujami dailės mokytojos Tatjanos Židkovos, renginio dalyviai sukūrė tarsi iliustracijas savo perskaitytiems ir suvoktiems sonetams. Renginio kulminacija tapo Romeo ir Džiuljetos prisipažinimo meilėje scena iš to paties pavadinimo V. Šekspyro tragedijos.
Tokie integruoti renginiai nuolat rengiami Lentvario 1-ojoje vidurinėje mokykloje, nes tai patrauklus moksleiviams kūrybiškumo ir estetikos ugdymo būdas.
Igoris Miliuškevič, Lentvario 1-osios vidurinės mokyklos 12 klasės mokinys{jcomments on}