- Galvė - https://www.galve.lt -

Gimnazistų krikštynos M.Šimelionio gimnazijoje

Tai tradicinė daugelio vidurinių, gimnazijų ir aukštųjų mokyklų šventė. Ji simbolizuoja  pirmoko (devintoko) įšventinimą į aukštesnės mokymo pakopos jaunimo gretas. Krikštynos – linksmas žaidimas, primenantis karnavalą ar tradicines Užgavėnes.
Mūsų gimnazijoje, kaip greičiausiai ir kitur, krikštynų šventė kasmet turi naują temą, – šiais metais buvo pasirinkta tema „Pasaulio šalys“. Pirmokų krikštynų scenarijų parengė II gimnazijos klasių mokiniai ir jų auklėtojos. Prieš krikštynas pirmokams buvo įteiktos emblemos su saulutės, debesėlio ir žvaigždutės ženklais. Krikštynas vedė II a klasės gimnazistai R.Trakimavičiūtė ir L.Sinkevičius. Šventės pradžioje- rimtoji dalis: buvo įnešta gimnazijos vėliava, giedamas Lietuvos valstybinis himnas. Sveikinimo žodį tarė gimnazijos prezidentas A.Lesys.  Garsiai tardami priesaikos žodžius pirmokai gimnazistai prisiekė ugdyti savo dvasinę kultūrą ir išprusimą, atkakliu darbu, kruopštumu, uolumu formuoti intelektualią, išsilavinusią gimnazijos bendruomenę, savo pasiekimais garsinti gimtąjį miestą ir Trakų rajoną. Po oficialios iškilmingos šventės dalies prasidėjo linksmoji krikštynų dalis, kurią parengė „UAB „Krikšto Turas“ (II klasių mokiniai).
Pirmokai sukalbėjo I-II klasių auklėtojoms ir gimnazijos prezidentui skirtą, pačių sukurtą, maldą. Gimnazijos „tėvas“ (prezidentas) „švęstu” vandeniu apšlakstė jau pakrikštytus gimnazistus. Krikštamotės L.Veličkaitė II b ir G.Vitovič II c  supažindino jaunuosius gimnazistus su  antrokų sukurtomis gimnazijos taisyklėmis.
Vėliau pirmokai pristatė savo pasirinktas šalis: Indiją ir Kiniją. Buvo įneštos klasių pasigamintos minėtų šalių vėliavos, pirmokai buvo pasipuošę pasirinktos šalies rūbais, šukuosenomis. Nuskambėjo Indijos ir Kinijos šūkiai, skambėjo šių šalių muzika, žiūrovai galėjo pamatyti indų šokamus šokius. „Krikšto Turo“ organizatoriai surengė pirmokams ištvermės testus: bulvių skutimo, balionų pūtimo, kabančio obuolio valgymo.
Šventės pabaigoje, po ištvermės testo, „UAB „Krikšto Turas“ įteikė „pakrikštytiems“ gimnazistams II e klasės pagamintus diplomus ir nurodė kelią į „vaivorykštę“,  kurioje gimnazistai pirmokai galėjo palikti savo palinkėjimus ir delno atspaudu užtvirtinti savo priesaikos žodžius. „Draugystės vaivorykštė“ bus saugoma gimnazijos muziejuje ateinančioms kartoms.

Greta Vainolavičiūtė, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos II e klasės mokinė{jcomments on}