Ne vienas Trakų rajono pedagogas tvirtina savo darbe besivadovaująs metodika, kuri buvo pateikta dar mokslo metais Trakuose organizuotame seminare. Mat renginyje buvo nagrinėjama itin aktuali mūsų dienų problema – visuomenėje plintantys žalingi įpročiai ir kova prieš juos.
Renginio metu trakiškiai pedagogai, psichologai ir socialiniai darbuotojai turėjo galimybę išklausyti seminarui vadovavusių psichologų patarimų, kaip ugdyti moksleivių atsparumą pragaištingam svaigalų, tabako, narkotinių medžiagų vartojimui.
Profesionalūs specialistai ypač akcentavo mintį, kad jaunimas blaivaus gyvenimo nuostatų turi išmokti laikytis pats, sąmoningai, nes prievarta ir kontrole norimų rezultatų nepasieksi. O sąmoningumas ugdomas, skiepijant pozityvų jauno žmogaus požiūrį į supančią aplinką, mokant jį pasitikėti savimi ir valdyti asmenines emocijas, deramai bendrauti su bendraklasiais ir draugais.
Tokio pobūdžio renginiai vyko ne tik Trakuose – apie tai, kaip formuoti neigiamą jauno žmogaus požiūrį į žalingus įpročius su specialistais diskutavo ir Anykščių, Jonavos, Kelmės, Vilniaus, Šalčininkų, Švenčionių, Ukmergės, Pasvalio, Visagino rajonų jaunosios kartos ugdytojai.
Šis seminaras buvo tik viena iš Lietuvos psichologų sukurto ir jau kuris laikas sėkmingai įgyvendinamo projekto „Renkuosi pats“ dalių. Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo finansuojamą, Sveikatos apsaugos ministerijos administruojamą ir Lietuvos žurnalistų sąjungos remiamą projektą įgyvendina Lietuvos moterų draugijos ir UAB „Projektų įgyvendinimo grupės“ nariai.
Projekto rėmuose jo organizatoriai jaunimui pasiūlė ir internetinį žaidimą „Renkuosi pats“. Psichologų sukurtas žaidimas tęsia pagrindinę projekto mintį – moko vaikus atskirti, kas mūsų dienų gyvenime yra pozityvu, o kas – tiesiog pragaištinga. Žaisdami moksleiviai turi galimybę įsisąmoninti, kokių žalingų padarinių gali turėti nesveikas gyvenimo būdas bei kenksmingi įpročiai. Sugebėti jiems atsispirti ir moko nestandartinės žaidimo užduotys, atkeliaujančios per specialią programėlę. Užduotis psichologai sukūrė, atsižvelgdami į žaidėjų amžių – nuo 11 iki 18 metų.
Stropiausi moksleiviai už užduočių atlikimą gavo ir tebegaus gražių prizų, o 72 aktyviausieji žaidimo dalyviai vasaros pabaigoje vyks į specialiai jiems Alytaus rajone organizuojamą nemokamą vasaros stovyklą.
DANUTĖ JANKŪNAITĖ