Prenumeruokite laikraštį „Galvė“ antram šių metų pusmečiui. Kaina 25 eurai.  

Į vasarą keliaujame su „Vakaro Žvaigždele“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Birželis – vienas iš gražiausių metų mėnesių. Ir dėl gamtos stebuklų – bundančių, žydinčių, kvepiančių augalų ir dėl artėjančių atostogų su laukiančiais įspūdžiais. Šį mėnesį šventėme tėčio ir vaikų dieną.

1949 metais, Tarptautinėje moterų federacijos sesijoje, buvo įteisinta Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena, o pirmą kartą ji paminėta 1950 metais. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.

Vaikystė – nepakartojamas žmogaus gyvenimo etapas. Deja, ne visuomet vaikystė būna šviesi, kai trūksta tėvų meilės ar sveikatos, sunku būti nerūpestingu. Mūsų, suaugusiųjų, pareiga apsaugoti vaikystę – mažų žmogučių svajones ir jų norus paversti realybe.

Birželio 2 dieną pakvietėme mažiausius mūsų bibliotekos lankytojus Rūdiškių darželio – lopšelio „Pasaka“ vaikus į renginį, skirtą paminėti Vaikų dienai. Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo bibliotekoje lankėsi viešnios – žurnalo „Vakaro Žvaigždelė“ redaktorė Vilma Varkulevičienė ir radijo laidos „Vakaro Žvaigždelė“ redaktorė Daiva Bauerienė.

„Vakaro Žvaigždelė“ gimė iš didelio noro vaikų širdelėse sėti gerumo ir šviesos grūdelius, ugdyti mažųjų kūrybingumą ir lavinti jų estetinį skonį. Tai puikus žurnalas, čia galima rasti viską, kas įdomu vaikui – įdomių, gyvenimiškų istorijų, vaikų pasakojimų, žaismingų receptų, konkursų, pamokėlių apie gražų elgesį. Leidinys išleidžiamas su priedu – kompaktine plokštele, kurioje skamba linksmos dainelės, pasakos ir istorijos.

Radijo laida „Vakaro Žvaigždelė“ skirta vaikams ir visai šeimai. Tai linksma muzikinė laida apie žmonių tarpusavio santykius, gamtą, gyvūnus bei visatą.

Renginyje mažieji sužinojo kaip žurnalas gimsta, išgirdo ne vieną nuotaikingą dainelę ir susidomėję klausėsi muzikinės pasakos „Dvi karalystės“. O ir patys daug gražių eilėraštukų padeklamavo, kurie buvo įrašyti su diktofonu. Vėliau vaikai išgirs juos radijo laidoje. Kiekvienas padeklamavęs eilėraštį gavo prizą. Žibančios vaikų akys iškalbingai bylojo kaip smagu dalyvauti tokiame renginyje.

Žurnalo „Vakaro žvaigždelė“ redaktorė Vilma Varkulevičienė vaikams surengė viktoriną, taip pat su prizais!

Renginio pabaigoje bibliotekos skaitytoja Saulė Paliulytė perskaitė savo kurtą pasaką tarmiškai „Seno užuolo pasaka“, kuri dalyvauja „Vakaro Žvaigždelės“ konkurse „Sukurk pasaką, eilėraštį ar sakmę ir užrašyk tarmiškai“. Ši pasaka nuskambės radijo laidoje ir bus užregistruota tautosakos archyve Lietuvių literatūros ir tautosakos institute.

Pasibaigus renginiui vaikai padėkojo „Vakaro Žvaigždelei“ tarę didelį ir skambų „Ačiū“.

 

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė Danguolė Mockuvienė