Moteris noriai pasidalino visu sukauptu renginių organizatorės, režisierės, vedėjos bei įstaigos vadovės ir visuomenininkės patyrimu. Susitikime dalyvavo ir leidyklos ,,Andrena“direktorė Nijolė Petrošienė.
Knyga tobulėjimui
Knyga nėra skirta tiems, kurie viską moka ir viską žino geriau už visus. Juk dar Demokritas teigė: „Kas nori mokyti tą, kuris manosi esąs protingas, tuščiai gaišta laiką“. Knyga skirta atstovaujamos organizacijos viduje bei išorėje harmonijos siekiantiems vadovams ir pavaldiniams, politikams ir tarnautojams, visuomenės asociacijų lyderiams ir studentams. Joje populiariu stiliumi pateikiama gausybė patarimų įvairiais veiklos klausimais.
Ne visi bus lyderiais
Knygos autorės nuomone, lyderio ugdymas priklauso nuo to, kokioje šeimoje, kultūroje ir net religijoje vaikas auga. Pavyzdžiui, katalikams sakoma mylėti pirmiau savo artimą, o tik paskui save. Protestantams teigiama, kad uždirbti pinigus yra gerai. Skirtingos vertybės tiesią kitokį kelią lyderystės link. B.Kurgonienė sakė, jog per visą gyvenimą turime išmokti diplomatijos ir rasti rėmėjų: „Rėmėju įsivaizduojame žmogų, kuris mums duoda pinigų, tačiau aš kalbu apie tuos asmenis, kurie palaiko mūsų idėjas“. Knygos autorė pabrėžė, kad prastas lyderis, kuris neturi pasekėjų.
Vadovas pyksta? Gerai!
Pačios esminės, lyderiui reikalingos savybės yra šios - Titano sveikata, geležinė valia, gebėjimas atsiriboti nuo išorinės aplinkos, šmeižto ir kitų negerovių. Be to, itin svarbu būti atviru, lanksčiu, kūrybingu žmogumi. Be jokios abejonės, geras lyderis privalo norėti tapti lyderiu ir būti bent vienos specialybės guru. Tiesa, nenusiminkite, jei vadovas yra piktas ir barasi, reiškia, jis jums yra neabejingas – rūpinasi ir apie jus galvoja.
Tačiau ne kiekvienas vadovas sugeba būti lyderiu.
Rūta Girdzijauskaitė{jcomments on}