EVELINA KISLYCH
Altas ir fortepijonas
Įvykęs pirmasis renginių ciklo „Iuvenes art“ koncertas žiūrovų ir profesionalių muzikų įvertintas itin teigiamai – po žymaus jaunojo smuikininko Algirdo Šocho ir fortepijonistės Jonės Punytės pasirodymo žiūrovai nenorėjo palikti Užutrakio dvaro sodybos salės. Po pirmojo pasisekimo sulaukusio jaunųjų menininkų koncerto laukiama antrojo – 2013 m. spalio 12 d. Užutrakio dvaro sodyboje skambės altininkės Ugnės Petrauskaitės ir fortepijonistės Austėjos Valušytės kuriama muzika.
Miesteliuose - vertinami
Koncertų cikle dalyvaujantys jaunieji atlikėjai lyg sutarę teigia, jog panašaus pobūdžio renginių nauda – nenuginčijama. Menininkai pripažįsta, kad jų veiklos židinys išties yra didieji Lietuvos ir užsienio miestai, tuo tarpu regionuose panašaus pobūdžio koncertų stinga. Tačiau, jų teigimu, koncertuoti mažesniuose miestuose yra dar maloniau – čia jie labiau vertinami.
Svajonė išsipildė
Renginių ciklą tęsia ir savo pasirodymo laukia dvi jaunos, entuziazmu ir meile muzikai trykštančios menininkės, jau trečius metus Lietuvos muzikos akademijoje studijuojančios – Ugnė Petrauskaitė ir Austėja Valušytė. U. Petrauskaitė – kaunietė, gimusi ir užaugusi laikinojoje sostinėje. Savo muzikinę karjerą jaunoji menininkė sakė pradėjusi vos ketverių – tėčio pastūmėta. Tačiau niekas nesitikėjo, kad būdama visai jauna, mergina užsispirs tapti profesionale muzike. Ugnė teigė visada svajojusi pakliūti į profesoriaus Petro Radzevičiaus alto klasę. Pasak atlikėjos, lengva nebuvo, tačiau svajonė išsipildė – Ugnė yra dėstytojo P. Radzevičiaus studentė.
Lengviau užsienyje
U. Petrauskaitė – respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė – I vietos respublikinio Raimondo Katiliaus jaunųjų atlikėjų ir Augusto Dombrovskio stygininkų konkursų nugalėtoja. Atlikėja yra įgijusį nemenką patirtį grojant Kauno ir Rygos simfoniniuose orkestruose. Šiuo metu jaunoji menininkė yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro artistė: „Lietuvoje klasikinė muzika nėra populiari, lyginant ją su populiariąja, todėl į Lietuvos muzikos rinką įsiskverbti yra pakankamai sudėtinga. Reikia turėti išskirtinę idėją, gal tada pavyktų populiarinti ir kamerinę muziką“, – pasakojo U. Petrauskaitė. Todėl atlikėja palaiko užsienyje muzikuojančius kolegas, teigdama, jog save reikia išbandyti ir kitoje terpėje. Jos teigimu, užsienyje klasikinė muzika yra labiau klausoma, ten dirbti šios srities menininku yra paprasčiau. Gal todėl Ugnė ryžosi dalyvauti tarptautinių mainų „Erasmus“ programoje – neužilgo jaunoji menininkė vyks mokytis į Vokietiją.
Nuo fleitos prie pianino
Tuo tarpu kolegė, fortepijonistė A. Valušytė savo muzikinę karjerą pradėjo nuo fleitos. Tačiau suvokusi savo gabumus ir norus, atlikėja perėjo prie pianistės amato – šiuo metu A. Valušytė groti fortepijonu mokosi Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje Aleksandros Žvirblytės klasėje. A. Valušytė taip pat yra respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė, apdovanojimus pelniusi ne tik kaip solistė, bet ir kaip koncertmeisterė. Atlikėja ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei muzikai.
Jaunosios menininkės džiaugiasi joms suteikta galimybe dalyvauti koncertų cikle „Iuvenes art“ bei groti Trakų krašte – Užutrakio dvaro sodyboje. Jų manymu,projekto vadovės Ievos Tijūnėlienės idėja išties aktuali – jauniesiems menininkams nėra paprasta rasti koncertinę terpę, į kurią taip paprastai pavyktų prasiskverbti. Jaunosios menininkės džiaugiasi pereinančios iš akademinės bendruomenės į didesnę – regioninę.