- Galvė - https://www.galve.lt -

Joninės Lentvario seniūnijoje „Pilialaukyje”

[1]

Birželio 23 d. Lentvario seniūnijoje, „Pilialaukio” vasaros estrados teritorijoje vyko Joninių šventė „Apėja sauliūtė aplink pasaulių”. Šventėje dalyvavo ne tik lentvariečiai, bet ir įvairių Lietuvos miestų, miestelių bei kaimyninių šalių svečiai iš Baltarusijos, Lenkijos ir Ukrainos.

[2]

Prie Lentvario ežero įvyko tradicinės žvejų varžybos, o vėliau dalyviai turėjo puikią galimybę išbandyti savo jėgas šaškių turnyre, svarsčių kilnojime, tradicinėse futbolo varžybose ir šeimų estafetėse. Kol suaugusieji vaišinosi gardžiais Pilialaukio meistrų ruoštais patiekalais, mažieji šventės dalyviai turėjo galimybę dalyvauti vėjo malūnėlių dirbtuvėse, stebėti šiuolaikinio cirko spektaklį „Žvejas”, pasimokyti žongliruoti su profesionaliu žonglieriumi Mantu Markevičiumi, linksmai siausti bei bandyti įveikti kliūčių ruožą Kakės Makės batutuose ir netgi pajodinėti poniu! Po gardžių pietų šventės dalyvius kvietė amatininkė Raminta Kabelkaitė ir ragino visiems kartu nusipinti po vainiką.

Etnomuzikologė Dalia Mockevičienė pradėjo tradicinę vakaro programos dalį, kurioje skambėjo Trakų Vokės „Vija”, Grigiškių „Spalgena”, Trakų „Radasta”, Lentvario „Klevinė” ir „Volunga” ansamblių dainos bei sukosi šokių kolektyvų „Lendvarė” ir „Jaunimėlis” vedami rateliai.

[3]

Šventę puošė šiaudinės lietaus, ugnies, saulės, vėjo skulptūros. Moterys pagerbė šeimos, santuokos ir gimdančių moterų globėją Laimą, ragaujant ir aukojant duoną, o vyrai pagerbė vyrišką pradą bei vaisingumą įkūnijantį dievą Perkūną. Buvo įžiebtas Joninių laužas. Trykštančia energija visus žavėjo Grigiškių kapela „Gryčia”. Išlaikant Joninių tradicijas, kaip ir kiekvienais metais, buvo paskelbta stebuklingojo paparčio žiedo paieška, kurį surado laimingoji šeima. Jai ir atiteko nuostabusis paparčio žiedas bei Lentvario kultūros rūmų direktorės Ievos Skaistytės įteiktos dovanos. Šventę vainikavo pašėlusių vakaro žvaigždžių ansamblio „Jonis” pasirodymas.

Lentvario kultūros rūmų inf. ir nuotr.