- Galvė - https://www.galve.lt -

Joninių lietus lentvariečių neišbaidė

Nors šventinį vakarą gausiai lijo, vėsaus oro ir drėgmės nepabūgę lentvariečiai, tradiciškai, gausiai rinkosi į Klevų alėjos gatvę: tarp senųjų maumedžių, dygo miškas skėčių, po kuriais glaudėsi besišypsantys žmonės.
Šiemet saulėgrįžos šventei skirtas pramogas, buvo nutarta perkelti arčiau miesto – prie senojo kino teatro. Aikštelėje prie pastato vyko koncertas, čia pat varžėsi šaškių ir šachmatų gerbėjai. Kiek atokiau – degė šventinis Joninių laužas. Šventinė programa prasidėjo sportinėmis varžybomis, kurios vyko globos namų sporto aikštelėje: vaikai rungėsi žaisdami daugelio vaikystėje mėgiamą žaidimą – kvadratą, o šeimoms buvo siūloma išbandyti savo sportinį pajėgumą estafetėse.   
Renginyje „Rasos šventė jau atėjo“ dalyvavę artistai džiaugėsi  žiūrovais,  kurie nuotaikingai ir negailėdami aplodismentų, sveikino visus pasirodžiusius  scenoje.
Varduvininkams – Jonams ir Janinoms buvo skiriami nuotaikingi sveikinimai ir linksmi išbandymai. Visi atsiliepę varduvininkai gavo dovanų – žalius papartėlius. Kas žino, gal kuris pražys?
Susirinkusius į šokių ir dainų sukūrį viliojo Trakų rajono kultūros rūmų Lentvario filialo folklorinis ansamblis „Klevynė“, tautinių šokių grupė „Senjorai“, „Lendvarė“, kapela „Randevu“. Savo kūrybos dainas ir populiarius estrados kūrinius atliko Svajūnas Mikuta ir grupė. Naktišokiams įpusėjus visus apžavėjo Katažynos Niemycko atliekamos dainos. Dainininkės ir jai talkinnačios šokėjos dėka žiūrovai tiek įsismagino šokti, kad šokių vakaras užsitęsė iki 01.00 nakties.
Vidurnaktį buvo paskelbta apie pražydusį stebuklingąjį paparčio žiedą. Tad šokančiųjų sumažėjo – jaunimas suskubo ieškoti laimę nešančio, paslaptingojo žiedo. Laimingųjų teko laukti neilgai –netrukus, prie organizatorių susirinko būrelis linksmų jaunuolių ir merginų su „Paparčio žiedu“ rankose. Už rastą žiedą jaunuoliai  buvo  apdovanoti saldumynais.
Šventės metu  lentvariečiams jodinėjo  žirgyno „Perkūno žirgai“ žirgais  bei  poniais, savo taiklumą bandė tire.
Lietingą vakarą miestiečių šventinę nuotaiką palaikė jauni renginio vedėjai: Vaida Manaitė, Evelina Kislych ir Eugenijus Kornyšovas.

Viktorija Šamatovičienė, Trakų rajono kultūros rūmų Lentvario filialo administratorė{jcomments on}