
[caption id="attachment_22430" align="aligncenter" width="482"]
Seminaro dalyviai[/caption]
Visi esame skaitę H.K. Anderseno pasaką ,,Bjaurusis ančiukas“ ir džiaugėmės gražia pabaiga. Perkeltine prasme šiandien tai tinka kalbant apie probleminius vaikus. O kad jie pateisintų mūsų viltis, lūkesčius ir užaugtų dori, turime visi, tėvai ir mokytojai, pasistengti.
Viena dažniausiai pedagogų nurodomų problemų yra mokinių netinkamas elgesys ir bendravimo sunkumai. Tiek mokytojai, tiek ir tėvai stokoja profesionalių žinių apie netinkamo elgesio priežasčių įvairovę bei efektyvias elgesio prob-
lemų įveikimo strategijas. Norint sėkmingai spręsti problemą, reikia, kad suaugusieji gebėtų laiku reaguoti į netinkamą elgesį, nuosekliai ir tiksliai fiksuotų jo apraiškas, visapusiškai analizuotų probleminio elgesio situaciją, atliktų netinkamo elgesio ir jo konteksto analizę (kuo, kada ir kaip reiškiasi netinkamas elgesys, kokie veiksniai jį išprovokuoja (arba leidžia jo išvengti), gebėtų numatyti tinkamas elgesio problemų įveikimo strategijas ir rengti bei realizuoti individualų pagalbos vaikui planą.
Šių metų balandžio 24 ir 25 dienomis į pagalbą pasitelkėme kolegas iš Šiaulių pedagoginės psichologinės tarnybos. Patyrę darbuotojai, Algirdas Ališauskas, socialinių mokslų (psichologijos) daktaras, ŠU docentas, Šiaulių pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Raimonda Skerytė - Naginskienė ir socialinė pedagogė Ligita Mickienė pravedė net du seminarus „Vaikų probleminio elgesio įvertinimas ir įveikimas“, kuriuose pristatė tarnybos parengtą autorinį produktą - sukurtas priemones netinkamo elgesio fiksavimui bei mokė jomis naudotis. Džiaugiamės, kad seminare dalyvavo nemažai mūsų rajono socialinių pedagogų.
Seminaro dalyviai gavo tarnybos parengtą mokinio elgesio ir bendravimo aprašą, stebėjimo pamokoje suvestinių ir mokinio probleminio elgesio stebėjimo suvestinių formas bei individualaus pagalbos plano formas (elektroninė versija). Tik sisteminga stebėsena, netinkamo elgesio fiksavimas ir laiku taikomos veiksmingos priemonės sukurs prielaidas tai įveikti.
Gauname informacijos, kad ne visi specialistai spėjo užsiregistruoti į vykusius seminarus. Lektoriai sutiko atvykti dar kartą. Norinčius dalyvauti seminare direktorių pavaduotojus ugdymui, socialinius pedagogus, psichologus, mokytojus prašome registruotis el. p. centras.trakai@gmail.com arba tel. 8 685 11760 iki gegužės 10 dienos. Apie konkretaus seminaro datą užsiregistravusius informuosime.
NIJOLĖ LISEVIČIENĖ,
Trakų švietimo centro direktorė
