Prenumeruokite laikraštį „Galvė“ antram šių metų pusmečiui. Kaina 25 eurai.  

Kokius Trakus norime regėti?

Krepimąsis.

Kreipimąsis 2Esame susirūpinę, kad Trakų rajono valdžia, Trakų savivaldybės taryba eilinį kartą priima sprendimus, rengia įvairius planus, o vietos gyventojai apie tai sužino iš respublikinės spaudos.
Apmaudu. Taip atsitiko ne tik su Trakų autobusų stoties rekonstrukcijos planu. Prieš tai buvo parengtas Nemuno bazės (Birutės g. 24) rekonstrukcijos detalusis planas ir tik tada informuojami gyventojai. Pasirodo, šis detalusis planas buvo rengiamas ne viešai, netgi neteisėtai. Ginamas ne viešas interesas, o privatus. Kelia daug įtarimų ir miesto parko (prie Birutės g.) įrengimas. Vokiečių parengtas miesto parko projektas (2000 m.), matyt, sugulė rajono valdininkų stalčiuose, o jis yra gan patrauklus ir reikalaujantis ne itin didelių finansų. Trakai yra miniatiūriniai ir gan pažeidžiami. Todėl miesto ir viešųjų erdvių planavimas turi būti vykdomas ne atskirais gabalais, bet gerai apgalvotas visos miesto teritorijos atžvilgiu.
Sakoma, kol nebus išdalinti Trakai saviems, iš esmės apie turizmą nebus mąstoma. Dar pirmasis iš Kanados „CESO“ firmos turizmo konsultantas Donaldas Heysas įspėjo trakiečius, kad neparduotume žemių, pastatų, reikalingų turizmo plėtrai, o nuomotume, nes vėliau reikės išsipirkti, o kainos gali būti neprieinamos.
Vis dėlto neaišku, kokius Trakus nori matyti rajono valdžia? Jau beveik nebeliko viešųjų erdvių paežerėse. Todėl trakiečiai netrukus pasijus, kaip gyvenantys rezervate – miestas taps automobilių stovėjimo aikštele. Ir dar norima paversti miestą prekybos centrų muziejumi! Ir taip trakiečiai kenčia nuo sunkiasvorių automobilių triukšmo ir taršos. Žinoma, reikalinga atnaujinti Trakų autobusų stotį, bet ar reikalingas toks didelis prekybos centras, kurio plotas (2 000 kv. cm)? Juk užsienyje didieji prekybos centrai yra statomi už miesto ribų. O tuo tarpu Trakų mieste prie autobusų stoties galėtų įsikurti kavinukė, kurioje turėtų galimybę pavalgyti atvykę turistai.
Vis tik svarbiausią dalyką Trakų rajono valdžia užmiršta – juk turėtų būti įsiklausyta ir į trakiečių nuomonę. O mes, trakiečiai, nenorime, jog šalia Trakų autobusų stoties įsikurtų didžiulis prekybos centras, todėl š. m. vasario 24 d. pateikėme kreipimąsi „Dėl turizmo Trakų mieste vystymo ir autobusų stoties rekonstrukcijos“ Trakų r. savivaldybės merei, Trakų savivaldybės administracijos direktoriui, Trakų rajono tarybai ir Trakų nacionalinio parko direkcijai.  Tikimės, kad į mūsų nuomonę bus atsižvelgta.