Koronavirusas uždarė Trakų polikliniką, nuo trečiadienio rajone skelbiamas karantinas
Trakai spaudžia stabdžius. Koronavirusas įsibrovė į Trakų rajono polikliniką. Nuo trečiadienio Trakų rajone skelbiamas karantinas ir nauji suvaržymai.
Pirmadienį 15 val. skubiai uždaryta Trakų rajono poliklinika buvo skubiai dezinfekuojama - COVID-19 susirgo poliklinikos darbuotojas. Norintys čia patekti gyventojai veltui bandė atidaryti duris - ne visi suprato, ką reiškia užrašas „Vyksta dezinfekcija".
Kol kas nėra aišku, kiek laiko poliklinika neveiks. Pranešimai apie turėtus kontaktus turi pasiekti visus su užsikrėtusiu medicinos įstaigos darbuotoju bendravusius žmones.
Trakų rajonas patenka į raudonąją koronaviruso rizikos zoną. Nuo trečiadienio Trakų rajone bei dar septyniose savivaldybėse skelbiamas lokalus karantinas Jis truks dvi savaites iki lapkričio 11 dienos. Iš viso Lietuvoje karantino režimas įvestas jau 21 savivaldybėje.
Kas keičiasi?
Savivaldybėse, kuriose paskelbtas karantinas, įsigalios ir nauji ribojimai, tarp kurių – privalomas veido kaukių dėvėjimas visose viešose vietose, draudimas gyventojams būriuotis didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis (Raseinių rajone, kur karantinas įvestas anksčiau – tik po du asmenis), tarp jų išlaikant dviejų metrų atstumą.
Viešojo sektoriaus įstaigoms privalomas visiškas ar iš dalies nuotolinis darbas, taip pat įvedamas nuotolinis mokymas moksleiviams, išskyrus pradinukus, būrelius organizuoti galima tik nuotoliniu būdu. Taip pat ribojamas viešojo transporto keleivių, pirkėjų ir paslaugų gavėjų srautas, draudžiama lankyti vyresnius nei 14 sveikatos ir socialinės globos įstaigų pacientus, išskyrus nėščiąsias, rekomenduojama atsisakyti masinių religinių apeigų.
Į raudonąją zoną patenka tos savivaldybės, kuriose sergamumas viršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, teigiamų testų - 4 proc. ir daugiau, o atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, arba tos, kuriose sergamumas bus didesnis negu 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, t. y. savivaldybėje turi būti registruota ne mažiau kaip 10 atvejų per savaitę.
Savivaldybės vertinamos, atsižvelgiant į tris kriterijus: 14 dienų sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų, teigiamų tyrimų procentinę dalį tarp atliktų tyrimų procentinę dalį per 7 dienas ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais procentinę dalį per 7 dienas.
„Galvės“ inf.
