- Galvė - https://www.galve.lt -

Kupina atrakcijų diena Trakų viešojoje bibliotekoje

[1]

TVB direktorė apdovanojo viešosios bibliotekos rengtos gerumo akcijos „Pyragų diena“, kurios metu buvo renkami pinigai vaiko svajonei išpildyti, atrinktą talentingą mergaitę Mią Misevič

Gruodžio 15 d. Trakų viešojoje bibliotekoje vyko „Trakai – Kalėdų senelių sostinė“ renginiai. Visą dieną bibliotekoje šurmuliavo vaikai, kadangi veiklas organizavo Vaikų literatūros skyrius. Vakarop lankytojus kvietėme pasižiūrėti filmą „Sengirė“ ir susitikti su režisieriumi Mindaugu Survila.
Šventę atidarė YAMAHA muzikos mokyklos ukulėlių ansamblis su vadove Asta Mačėne. Vaikai dainavo ir grojo ukulėlėmis, mokytoja akomponavo gitara. Solo partiją atliko Evaldas Čirba – Trakų pradinės mokyklos 4c klasės mokinys. Po nuostabaus ansamblio pasirodymo, sveikinimo žodį tarė Trakų viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Banevičienė. Direktorė atliko svarbią misiją – apdovanojo lapkričio 6 d. viešosios bibliotekos rengtos gerumo akcijos „Pyragų diena“, kurios metu buvo renkami pinigai vaiko svajonei išpildyti, atrinktą talentingą mergaitę Mią Mickevič. Šiais metais visi kartu gabiai šeštokei, kurios svajonė iš molio lipdyti įvairius darbelius, padovanojome 5 mėnesių keramikos būrelio užsiėmimus ir saldžią dovanėlę. Vaikų edukacija, užimtumas ir kūrybiškumo skatinimas yra be galo svarbūs, todėl džiaugiamės, kad visi kartu, kad ir maža dalele, prisidėjome prie vaiko ateities gerovės kūrimo. Kas žino, gal ateityje Mia bus garsi keramikė. Tikimės, ir ateityje „Pyragų dienos“akcijos dėka kursime stebuklus. Mia įsipareigojo atsidėkoti visiems geradariams – sekančios „Pyragų dienos“ metu surengti savo keramikos darbelių parodą.
Toliau bibliotekoje tęsėsi linksmybės! Atkeliavo kaniterapeutė Sigrida su auksaspalve retrivere Goja – vyko skaitymai su šunimi. Vėliau NVŠ „Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ vaikai, lankantys pakraipą „Teatro saviraiška“, pristatė spektaklį „Žiemos istorija“. Mažieji aktoriai, vadovaujami režisierės Irenos Jocienės, meistriškai vaidino, šoko, dainavo, grojo muzikiniais instrumentais, deklamavo, pasakojo anekdotus. Salėje gausiai susirinkę žiūrovai negailėjo aplodismentų. Atkeliavusi dailininkė Greta Alice su vaikais kūrė komiksus. Vaikai tikrai nustebino tėvelius savo kūrybiniais gebėjimais. Visą dieną „Kūrybinių dirbtuvių“ vadovė Eglė, pasipuošusi kaip tikra japonė, mokino vaikus ir jų tėvelius kurti kimekomi kalėdinius žaisliukus pagal japonišką techniką bei kiekvienas ant stilizuoto bonzai svajonių medelio kabino, užrašę spalvotame popieriaus lape,savo svajonę. Kimekomi žaisliukų pasigamino ir į renginius Trakų viešojoje bibliotekoje atvykusi Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė. Vaikai skaitė knygas, žaidė stalo žaidimus, šachmatais, juokėsi, klegėjo. Džiaugiamės, jog bibliotekoje jautėsi lyg namuose, juos džiugino Vaikų literatūros skyriaus siūloma veikla, kiekvienas atrado sau įdomių užsiėmimų. Vaikų džiaugsmas ir juokas leido pajausti, jog tikrai artėja Kalėdos. Visi koncertinę programą atlikę vaikai gavo saldžių dovanėlių.
Vakarop bibliotekos lankytojus kvietėme pasižiūrėti lietuvišką dokumentinį filmą apie gamtą „Sengirė“ (2017). Šis filmas – odė gamtai. Neveltui filmas apdovanotas 2-omis „Auksinėmis gervėmis“, pelnęs daugybę tarptautinių bei nacionalinių apdovanojimų ir Lietuvoje sumušęs visus rekordus, kaip daugiausiai žiūrovų pritraukęs lietuviškas dokumentinis filmas Lietuvos istorijoje. Valandą ir 25 minutes užgniaužę kvapą negalėjome atplėšti akių nuo įstabaus grožio gamtos vaizdų, persipynusių su gamtoje sklindančiais garsais: paukščių giesmėmis, vandens čiurlenimu, vėju, medžių ošimu ir kt. Harmoningas filmo siužetas sukūrė utopinę senos girios pasaką. Ne ką mažiau įdomus buvo ir režisierio Mindaugo Survilos filmo pristatymas. Režisierius papasakojo visas filmo subtilybes ir kiek pastangų, laiko ir metų pareikalavo šis, vos 1 valandos ir 25 minučių, filmas – ogi 12 metų! Filmuodamas režisierius paromis išbūdavo miške, užsimaskavęs ir susiliejęs su gamta, sustingęs it statula vienoje pozoje ir sužvarbęs nuo šalčio vardan vos vieno ar poros kadrų! Dažnai būdavo nevalgęs ir negėręs, su alpinisto įranga laipiodavo į itin aukštus medžius (kaip 11 aukštų daugiabutis) ar pasinerdavo net į 39 m vandens gylį. Tai gamtos mylėtojo ir aistringo biologo istorija. Apie tai būtų galima sukurti atskirą dokumentinį filmą. Filmo pristatymas abejingų nepaliko. Salė buvo sausakimša, o žmonių veiduose švytėjo susižavėjimas.
Esame be galo dėkingi Trakų rajono savivaldybei, parėmusiai šiuos renginius, todėl galėjome pradžiuginti savo lankytojus įdomiomis veiklomis ir užsiėmimais. Geriausias įvertinimas – į renginius vis sugrįžtantys skaitytojai, kuriems biblioteka tampa puikia užimtumo ir laisvalaikio praleidimo vieta.

AKVILĖ NARBUTIENĖ,
Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė