TERESĖ MIKUTAVIČIENĖ
Trakų kultūros rūmų Aukštadvario padalinio administratorė
Laisvės gynėjų dienai skirti renginiai Aukštadvaryje prasidėjo sausio 12 dieną 10 val., Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčioje, kur buvo laikomos šv. Mišios už žuvusius ginant Lietuvos laisvę. Po šv. Mišių Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė pakvietė pirmadienį dalyvauti miestelio aikštėje organizuojamame renginyje.
Žvakės ir neužmirštuolės
Sausio 13 dieną ankstyvą 8 valandą mokyklų, valstybinių įstaigų ir kai kurių privačių namų languose sužibo atminties žvakių liepsnelės. Mokyklose per pirmą pamoką mokytojai, klasių ir grupių vadovai mokiniams demonstravo filmus apie Sausio 13 - osios įvykius.
Pavakary, dar šviečiant saulei ir spaudžiant šaltukui, Aukštadvario miestelio aikštėje, skambant Eurikos Masytės dainai ,, Laisvė“ , prie degančio laužo būriavosi miestelio gyventojai. Aukštadvario žemės ūkio mokyklos mokinės renginio lankytojus ir dalyvius sutiko prisegdamos į atlapą (prie širdies ) neužmirštuolės žiedelius ir dalindamos trispalves vėliavėles.
Valios išbandymo diena
Scenoje renginį pradėjo Aukštadvario vidurinės mokyklos dvyliktokės Živilė Mikalauskaitė ir Sandra Stanulionytė Lietuvos dainiaus poeto Justino Marcinkevičiaus eilėmis ,,Lietuvą ant delno pasidėsiu, ir stebėsiu jos kiekvieną pėdą“...
Istorijos mokytoja Danutė Kvedaravičienė skaitydama pranešimą pakvietė prisiminti, kodėl esame laisvi? Kodėl segime neužmirštuolės žiedą – atminties ir pagarbos ženklą – prie savo širdžių? Mokytoja kalbėdama pabrėžė, kad kiekvienos valstybės istorijoje yra dienų, kada išbandoma tautos valia, jos vienybė, kada sprendžiama tautos valia, kada sprendžiamas visų šalies žmonių likimas. Tokia diena mums – Sausio 13 - oji , dvidešimt trečią kartą pražydusi neužmirštuolių žiedais.
Tylos minutė
Mūsų tautos atmintyje amžiams išliks sausio įvykiai, nutvieksti laužų šviesos ir vilties giesmių. D. Kvedaravičienė kvietė pajusti tą solidarumo ir brolybės jausmą, kuris buvo tomis sausio dienomis, kai svarbiausia buvo Lietuva. Mokytoja pasakojo apie pirmąją Lietuvos sovietizaciją, rezistencijos laikotarpį, disidentinį judėjimą, Lietuvos Sąjūdžio įkūrimą ir veiklą, Lietuvos valstybės atkūrimą, prisiminė Sausio 13- osios bei tragiškus Medininkų 1991- ųjų liepos 31 dienos įvykius. Tylos minute buvo pagerbti visi žuvusieji už Lietuvos laisvę.
Aukštadvario senjorė poetė Liongina Šovienė dalijosi tų dienų išgyvenimais, paskaitė savo kūrybos poemos ištrauką apie Sausio 13-ąją.