Prenumeruokite laikraštį „Galvė“ antram šių metų pusmečiui. Kaina 25 eurai.  

Lentvariečiams vėl tik pažadai tęsėti pažadus?

 

Ar matėte kokia graži Trakų rajono savivaldybės administracijos „visiškai kitokio tipo“ veiklos ataskaita? Joje aprašomi darbai, kuriuos atliko rajono merė ir jos komanda per paskutiniuosius ketverius savo vadovavimo ir valdymo metus.

Kaip ir kitose visuomenės informavimo priemonėse, šioje ataskaitoje taip pat gausu nuotraukų, skaičių ir faktų apie tai, kokie darbai yra tęsiami nuo… Pavyzdžiui, vienas toks iš svarbesnių, tai dar 2005 metais „pasakytas“, bet niekaip neprasidedantis Lentvario geležinkelio pervažos projektas. Spalvingoje ataskaitoje patvirtinama, kad pagaliau laukimas baigėsi ir jau visai greitai, tik truputį daugiau nei po metų prasidės realūs statybos darbai.

Tačiau nereikia išsigąsti, ne visų savivaldybės projektų įvykdymo reikia laukti daugiau nei 10 metų. Trakuose net dvi žiedinės sankryžos padarytos per palyginus trumpesnį laiko tarpą, kuris nėra nurodytas, bet maždaug porą metų.

Taigi palaukti reikia dažniausiai tik tų projektų įgyvendinimo, kurie vykdomi Lentvaryje. Tiesa, kad jau dešimt metų lentvariečiai laukė pervažos rekonstrukcijos, laukė laisvų vietų darželiuose savo atžaloms, laukė naujos bibliotekos ir kultūros namų. Bet dar svarbesnė tiesa yra ne projektų įgyvendinimo laukimas, o faktas, kad darbai yra tęsiami. O jų įvykdymo statusas iš „Pažadėta“ pasikeitė į „Padaryta“.

Kadangi jau aptarėme ir pasidžiaugėme tuo, kas padaryta, pažiūrėkime, kokie svarbiausi ateities planai numatomi toliau.

Citata: „Artimiausiais metais ketiname ir toliau tęsti pradėtus projektus, tarp kurių svarbiausi Lentvario pervažos statybos, Trakų autobusų stoties, Trakų kultūros rūmų ir Trakų gimnazijos rekonstrukcijos, taip pat dviračių takų tinklo vystymas, daugiabučių namų, švietimo, kultūros ir kitų įstaigų renovacijos projektai. Ypač daug dėmesio norėtume skirti kelių būklės gerinimui ir gatvių apšvietimui“.

Žiūrim žiūrim, ką čia turim? Ir vėl minima Lentvario geležinkelio pervaža, tada Trakai, Trakai ir vėl Trakai. O taip pat kalnas naujų projektų, susijusių su dviračių takų tinklo vystymu ir kelių būklės gerinimu, ir gatvių apšvietimu. Tikrai labai daug žadama.

O gal projektų ne tiek ir daug? O gal jie dar neparašyti? Įdomu, darbai vyks Lentvaryje, Aukštadvaryje, Rūdiškėse ar kitoje seniūnijoje? Gal ir vėl tik Trakuose? O galų gale iš kur tiek klausimų? Juk dešimt metų nėra taip ir daug. Svarbiausia čia yra tai, kad „Pažadėta“ visada taptų „Padaryta“.

Lentvarietė Regina