Prenumeruokite laikraštį „Galvė“ antram šių metų pusmečiui. Kaina 25 eurai.  

Lentvariškiai demonstravo šokio meistriškumą Jonavoje vykusiame tarptautiniame festivalyje

Trakų rajono Lentvario kultūros rūmų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Lendvarė“, vadovaujama Rimutės Blikertienės, gegužės 24-26 d. Jovanoje dalyvavo tarptautiniame chorinės muzikos ir šokių festivalyje „Šviesa amžinoji dainos“.

Trakų rajono Lentvario kultūros rūmų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Lendvarė“, vadovaujama Rimutės Blikertienės, gegužės 24-26 d. Jovanoje dalyvavo tarptautiniame chorinės muzikos ir šokių festivalyje „Šviesa amžinoji dainos“.

Šis Jonavos kultūros centro rengiamas festivalis vyko jau vienuoliktą kartą, tačiau pastarasis išsiskyrė tuo, kad pirmą kartą prie chorinės muzikos buvo prijungtas ir liaudies šokis.

Renginyje dalyvavo devyni chorai ir šokių kolektyvai iš Lietuvos: Jonavos r. savivaldybės Kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Varūna“, vyresniųjų liaudiškų šokių grupė ,,Savingė“ iš Kaišiadorių, vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Nava“ iš Aukštadvario, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos jaunių choras, kamerinis choras „Ave Musica“ iš Kėdainių, moterų choras „Lelija“ iš Jurbarko, mišrus choras „Viltis“ iš Kazlų Rūdos, moterų choras „Žemyna“ iš Ukmergės, moterų choras ,,Žaisa” iš Samylų ir mišrus choras „Versmė“ iš Domeikavos. Festivalyje taip pat dalyvavo ir svečiai iš Estijos bei Moldovos: kamerinis choras „Jõgeva“ ir šokių bei dainų folkloro kolektyvas „Smuglenca“. Pasak organizatorių, renginio eigoje scenoje pasirodė apie 350 dalyvių.

Pirmąją renginio dieną edukacinius užsiėmimus vaikams ir jaunimui „Balso galimybių pažinimo paslaptys“ vedė Aušra Liutkutė Povilaitienė (sopranas), užsiėmimuose dalyvavo Šveicarijos kultūros centro vaikų pop choras „Spindulėliai“, vaikų pop choras „Šuldu Buldu“, J. Ralio gimnazijos solistės, duetas, trio bei choras.

Antroji festivalio diena prasidėjo šventine eisena nuo Jonavos kultūros centro iki Joninių slėnio, kur ir vyko festivalio koncertas. Koncertą vedė operos solistas Liudas Mikalauskas, kolektyvams akomponavo Panevėžio pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“.

Festivalio organizatorių prašymu, Lentvario kultūros rūmų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Lendvarė“ atliko tris šokius: „Kubilą“, ,,Kūgiuką“ ir „Šelmių polką“. Kolektyvas taip pat pademonstravo savo gebėjimus jungtiniame šokių pasirodyme, kuris buvo palydėtas audringomis ovacijomis.

Trečiąją festivalio dieną moldavų šokių ir dainų folkloro kolektyvas „Smuglenca“ vyko į Šlienavos pagrindinę mokyklą kur gražiausiomis savo dainomis dalinosi su Kauno rajono gyventojais bei Samylų kultūros centro moterų choru „Žaisa“.

Pasak šokių grupės „Lendvarė“ narių, tai buvo labai gera proga praplėsti kultūrinį akiratį, pasisemti idėjų, užmegzti naujų pažinčių ir, žinoma, suteikti žiūrovams smagių emocijų.

 

Šokių kolektyvo narys Gintautas Bagdžius