
2014 metų Europos kultūros sostinė – Ryga. Miestas, kuriame nuo seno verda turtingas kultūrinis gyvenimas, šiais metais atgijo dar labiau. Visus metus trunkančių renginių programoje – dėmesys tiek šiuolaikinėms tendencijoms, tiek praeities puslapiams, bylojantiems apie reikšmingą tautos istoriją ir glaudžius ryšius su kitomis šalimis. Rygos „Daugmale“ vaikų ir jaunimo centro vykdomame projekte „Lietuva-Lenkija – be sienų“ spalio 4 d. dalyvavo ir Trakų meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai: Kotryna Mikiškaitė, Edgaras Vladimirenko, jų mokytoja Renata Mečkovskienė ir direktorės pavaduotoja Justina Orlovskytė. Edukaciniai užsiėmimai, kurių metu pristatyta lietuvių liaudies kultūra ir simbolika, sulaukė didelio visų susirinkusiųjų susidomėjimo.
Ryšiai su Trakų meno mokykla
Šių metų pavasarį Trakų meno mokykloje svečiavosi „Daugmale“ vaikų ir jaunimo centro mokytojų kolektyvas. Tarp Trakų ir Rygos dailės mokytojų užsimezgė šilta draugystė, kuri netruko peraugti į tarptautinį bendradarbiavimą.
Pirmąjį spalio šeštadienį Rygos „Daugmale“ vaikų ir jaunimo centre buvo vykdomas projektas, kuriame įvairiomis meninėmis formomis buvo supažindinama su Lietuvos ir Lenkijos kultūra bei tradicijomis. Aplinkoje buvo gyva viduramžių turgaus aikštės dvasia: skambėjo dainos ir šokiai, veikė monetų kalykla, buvo gaminami antspaudai, rišamos juostos, vyko graikų-romėnų imtynių turnyras.
Vienoje iš tarptautinės mugės dalių galima buvo sudalyvauti ir Lietuvą reprezentuojančiuose edukaciniuose užsiėmimuose. Trakų meno mokyklos mokiniai Kotryna Mikiškaitė ir Edgaras Vladimirenko lietuvių liaudies tematika sukūrė 2x3 m. dydžio dėlionę-puzle. Šventės metu savo jėgas konstruojant išmėgino daugelis, o pats entuziastingiausias ir savarankiškai dėlionės užduotį įveikęs keturmetis apdovanotas saldžiuoju lietuvišku prizu.
Latvių piešiniuose – Trakų pilis
Trakų meno mokyklos mokiniai kartu su mokytoja Renata Mečkovskiene vaikų ir jaunimo centro „Daugmale“ renginyje įgyvendino „Verpstės“ projektą. Visi susirinkusieji buvo supažindinti su vienu iš lietuvių liaudies simbolių – verpste, jos naudojimo tradicijomis ir pagal pateiktus pavyzdžius buvo paraginti sukurti verpstės raižinio kompoziciją. Edukacinėje pamokoje dalyvavo visi norintys – nuo kelių metų vaikų iki profesionalių dailės pedagogų.
R. Mečkovskienė dalyvavo geriausio piešinio su Trakų pilimi atrankos komisijoje. Konkursą laimėjusi vaikų ir jaunimo centro „Daugmale“ mokinė apdovanota specialiu Trakų meno mokyklos prizu.
“Dalyvavimas šiame Lietuvos ir Lenkijos tautines tradicijas puoselėjančiame ir patraukliai jas demonstruojančiame tarptautiniame projekte – didelė patirtis ir, sakyčiau, netgi naujas suvokimas, kokia graži ir unikali mūsų šalies kultūra, todėl šį protėvių palikimą reikia su ypatinga meile puoselėti ir perduoti ateities kartoms”, – sako mokytoja Renata Mečkovskienė.
Trakų meno mokyklos informacija