- Galvė - https://www.galve.lt -

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nurodė atidžiau tirti „Trakų autobusų stoties“ investicinį projektą

[1]

Vilniaus apygardos teismas turės iš naujo spręsti, ar verslininko Dariaus Nedzinsko bendrovės „Trastas“ bei Trakų savivaldybės įmonės „Trakų autobusai“ sudaryta nekilnojamojo turto mainų sutartis buvo teisėta, neskundžiama nutartimi nusprendė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT).

Anot LAT, teismai nevertino, ar „Trakų autobusai“ galėjo neskelbdami viešojo pirkimo, gauti projektavimo ir rekonstrukcijos darbus. „Byloje liko neištirta, kokia tvarka „Trakų autobusai“ vykdė pirkimus, kokios pozicijos ji laikosi dėl savo, kaip perkančiosios organizacijos, statuso. Šios aplinkybės privalėjo būti nustatytos siekiant įvertinti mainų sutarties dalies atitiktį Viešųjų pirkimų įstatymui. Aplinkybės patvirtina, kad egzistavo prielaidos abejoti „Trakų autobusų“ teise laisvai pasirinkti pastato projektuotoją ir rangovą: be viešo konkurso perleisti šių subjektų parinkimą „Trastas“ bendrovei“ – rašoma teismo nutartyje.

Anot LAT, pirmosios instancijos teismas, nagrinėdamas bylą iš naujo, turėtų nustatyti, ar „Trakų autobusai“ yra perkančioji organizacija, įvertinti, ar mainų sutarties daliai dėl stoties rekonstrukcijos taikytinas Viešųjų pirkimų įstatymas ir spręsti dėl šios sutarties dalies teisėtumo.

Teismas panaikino sausį Lietuvos apeliacinio teismo priimtą nutartį ir grąžino bylą nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

2018 metų balandį Vilniaus apygardos teismas buvo tenkinęs prokurorų ieškinį ir pripažinęs „Trasto“ bei „Trakų autobusų“ 2016 metais sudarytą mainų sutartį neteisėta. Sausį Lietuvos apeliacinis teismas šią nutartį panaikino, taip pat panaikindamas ir dar 2017-ųjų birželį prokurorų prašymu taikytas laikinąsias apsaugos priemones – leido „Trastui“ disponuoti turtu autobusų stotyje. Pagal sutartį, „Trakų autobusai“ perdavė „Trastui“ dalį Trakų autobusų stoties Vytauto gatvėje už toje pačioje gatvėje esantį „Trasto“ turimą 0,2 ha ploto sklypą. Sutarčiai tuomet pritarė Trakų rajono savivaldybės taryba.

D. Nedzinskas siekia atnaujinti seną Trakų autobusų stotį, drauge įrengiant parduotuvę. „Trastas“ į naujos Trakų autobusų stoties ir „Rimi“ parduotuvės projektą žada investuoti 3 mln. eurų. Teritorijoje esančius 1987 metais statytus pastatus planuota griauti ir vietoje jų iki 2018 metų pastatyti stoties ir 2 tūkst. kv. m. ploto parduotuvės kompleksą.

 

Parengta pagal „Common Area“ inf.

Nuotr.: Verslininkas Darius Nedzinskas. Fotokoliažas.