Maistas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Dėl nesveikos mitybos žmogų pradeda kamuoti įvairiausios ligos, negalavimai, sutrikimai. Todėl sveika mityba glaudžiai siejasi su gera savijauta, stipria ir nepalaužiama sveikata. Šių metų balandžio 2 d. Bražuolės bibliotekoje už sveikuolių stalo susirinko trys kartos. Vakaronės dalyviai diskutavo kaip nepasimesti šiuolaikinio maisto produktų gausybėje, kaip nepamiršti sveikos mitybos principų ir kaip išsaugoti tvirtą sveikatą.
Vakaronėje lankėsi Trakų sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro, Visuomenės sveikatos administratorė Marytė Morkūnienė. Ji papasakojo, koks gi yra sveikas maistas ir koks jo poveikis sveikatai. Ji teigė, kad kiekvienas žmogus nepakartojama individualybė, todėl net ir natūralūs produktai kiekvieną veikia skirtingai. Žmogui reikia atrasti tokius produktus, kurie būtų ne tik nekenksmingi, bet svarbiausia veiksmingi sveikatai ir gerai savijautai.
Kadangi vakaronė buvo skirta Etnografinių regionų metams, buvo pasidžiaugta, kad nors laikui bėgant maitinimosi įpročiai keičiasi, tačiau sveikos mitybos papročiai ir tradicijos išlieka. Močiutės skaniausi ir sveikiausi receptai keliauja iš kartos į kartą. Kiekviena karta į senolių receptą įpina savo ypatingų prieskonių, bet visais laikais buvo siekiama sustiprinti žmogaus sveikatą. Kad būtų galimybė prisiliesti prie tradicijų, dalyviai buvo pavaišinti kulinarinio paveldo simboliu – sūriu, pagamintu Bražuolės kaimo gyventojos Helenos Bankovskos.
Taip pat vakaronėje buvo pristatyta sveikos mitybos piramidė. Ją į biblioteką atsivežė bibliotekos globėja Irena Eikšto. Dalyviams buvo akcentuojama, kad maisto derinimas – viena paprasčiausių ir sveikiausių dietų. Galima valgyti viską, ką mėgstame, tiesiog tai daryti reikėtų skirtingu laiku. Suderintas maistas „nelieka kūne“, o ir produktus derinantys žmonės džiaugiasi daug geresne savijauta.
Bražuolės kaimo gyventojai, Bražuolės kaimo vaikai, Lietuvos samariečių bendrijos Trakų skyriaus atstovė, liko patenkinti daugiau sužinoję apie sveiką mitybą. Juk požiūris į maitinimąsi gali atspindėti žmogaus pasaulėžiūrą, kartais net ir socialinę padėtį. Tai įrodo, kad kiekvienas iš mūsų nuolat turime mąstyti apie savo maitinimosi įpročius, turime rūpintis savo sveikata ir tokiu būdu užsitikrinti, kad maisto poveikis mūsų sveikatai sukeltų tik teigiamus padarinius.
Virgilija Michejeva
Trakų viešosios bibliotekos Bražuolės filialo vedėja