Onuškio parapijos namuose vyko kraštiečio Vytauto Žemaičio fotoparoda „Onuškis ir onuškiečiai“. Autorius joje įprasmino onuškiečių dvasios šventovę – bažnyčią, aplinkinių kaimų žmones ir jų kasdienybę bei šventes. Be to, parapijos namuose apsilankę onuškiečiai ir miestelio svečiai galėjo pasidžiaugti turininga mūsų kraštiečio Jono Laurinavičiaus kūrybos paroda. Kilęs iš Pajautos kaimo (Onuškio sen.) žurnalistas, rašytojas, istorikas J. Laurinavičius, daug metų gyvena Kaišiadoryse ir vadovauja Kaišiadorių rajono laikraščio „Kaišiadorių aidai“ leidybai, tačiau kasmet dažnai aplanko savo gimtinę, noriai bendrauja su savo kraštiečiais, domisi Onuškio seniūnijoje gyvenančios bendruomenės nūdiena ir rūpinasi savo krašto istorijos ir tradicijų puoselėjimu.
Valstybės dienos proga Onuškio Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje šv.Mišias aukojo monsinjoras, Ignas Kavaliauskas ir kunigas Algimantas Gaidukevičius. Po mišių, šventės dalyviai pagerbė garbaus onuškiečio, Lietuvos Nepriklausomybės akto 1918 metų signataro Donato Malinausko atminimą.
K.Petrausko aikštėje vykusias iškilmes pradėjo šalies ir vietos valdžios sveikinimai. Onuškiečius valstybinės šventės proga sveikino kraštiečiai Seimo nariai — Jonas Liesys, Dangutė Mikutienė, Trakų rajono savivaldybės vicemerė Teresė Solovjova, savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė, Onuškio seniūnė Zita Aniulienė ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Vidas Urbonavičius. Garbiems onuškiečiams, svečiams buvo įteiktos padėkos. Renginio metu buvo paminėtas Onuškio liaudiškos muzikos kapelos koncertinės veiklos dešimtmetis, ir kunigo A.Gaidukevičiaus kunigavimo Onuškyje penkmetis.
Šventės dalyvius džiugino Trakų kultūros rūmų etnografinių ansamblių, o taip pat svečių iš Daugų, Butrimonių ir Vilniaus „Vaivorykštės“ liaudiškos muzikos koncertas. Šventinė kulminacija tapo visuotinis „Tautiškos giesmės“ – Lietuvos himno giedojimas.
Vėliau šventės dalyviai džiaugėsi scenoje išvydę estrados dainininkus Ireną Starošaitę, Žilviną Žvagulį, Andrių Rimiškį. Savo dainų pynę pažėrė ir jauniausieji onuškiečiai. Buvo pagerbti šventės organizatoriai ir rėmėjai, o šventinį vakarą vainikavo naktiniame danguje pažirusios fejerverkų ugnys.
Gražiai paminėjo Onuškis Mindaugo karūnavimo dieną ir , kaip senais laikais, garsusis Onuškio turgus, taip dabar Onuškio Mindauginės sutraukė minias žmonių ir ne tik iš Onuškio apylinkių ar Trakų krašto, bet ir iš tolimesnių šalies kampelių...
Puslapį parengė Vytautas Žemaitis{jcomments on}