Praėjusią savaitę netoli Trakų miesto, „Sibirkos rožyne“, vyko fotografavimo užsiėmimai:, kurių metu fotografai mokėsi kaip fotografuojant kuo tiksliau užfiksuoti augmenijos spalvas.
Iš pirmo žvilgsnio, atrodytų, kad tai paprasta. Tačiau, jei fotografo tikslas ne tik nufotografuoti vaizdą, bet dar ir išgauti augalo spalvą, tokią pačią, kokia yra natūroje, iškyla keblumų.
Derinti ekspoziciją
Kaip pasakojo rožių augintojas, biologas Mindaugas Ryla, sunkiausiai išgauti raudonojo diapazono spalvas. Be to, į ryškiai raudoną, geltoną bei skaisčiai baltą spalvas sunkiau nustatyti vaizdo ryškumą. Jei ryškumą galime nusistatyti rankiniu būdu, tai kaip išgauti tinkamą spalvą? „Reikėtų fotografuoti mažinant ekspoziciją bei bandymų keliu atitaikyti spalvą. Sakysite, kad spalvas šiais laikais galima sureguliuoti kompiuteriu. Galima, bet tuomet panosėje reikia turėti ir fotografuotą augalą. O ką daryti jei tokių augalų dešimtys ir šimtai“, – pasakojo M.Ryla. Išvada aiški: ką gali padaryti fotografuodamas – daryk.
Puikios sąlygos
Kupini įspūdžių ir patarimų fotografai pasklido po rožyną. Vakaro saulės spinduliai itin tiko fotografavimui. Šilti tonai, šoninis apšvietimas, prieš valandą lynojęs lietus – ar bereikia geresnių fotografavimo sąlygų. Ir nesvarbu, jog daug fotografų vienoje lokalioje erdvėje. Juk vienam rūpi nufotografuoti augalą, kitam vabalėlį, trečiam žmogų ar aplinką. Žmonių bendravimas pagal juos jungiančius interesus – balzamas širdžiai.
Dana Buinickaitė{jcomments on}