Siamo kariai aktyviai kariaudami su kinais mokėsi apsiginti, kovos lauke netekus ginklo, plikomis rankomis. Po truputį judesius jungiant į bendrą kovinę sistemą atsirado kovos menas Muay Boran. Jo tikslas buvo padaryti maksimalią žalą priešui per kuo trumpesnį laiką. Laikui bėgant, buvo pradėtos organizuoti kovos mugėse, turgaus aikštėse, per kaimo šventes ir panašiose vietose. Kovos užsitęsdavo iki kelių valandų. Kovotojai nebuvo skirstomi į jokias svorio kategorijas, o rankas užsibintuodavo kanapių lapais ar odos atraižomis.
Sušvelninus Muay Boran veiksmus, juos padarius ne tokius pavojingus priešininkui, sukūrus varžybų taisykles atsirado kovinė sporto šaka Muaythai. Galutinė Muaythai taisyklių redakcija patvirtinta tik 1930 metais. Įvestos svorio kategorijos ir bokso pirštinės, o kova persikėlė į bokso ringą. Prieš Antrąjį pasaulinį karą buvo pastatyti specialūs Muaythai stadionai „Račadamnen“ ir „ Liumpini“, kurie iki šių dienų išlieka patys populiariausi tarp Muaythai kovotojų ir fanų.
Taigi, trumpai tariant, Muaythai – tai kovos menas, gimęs kovos lauke, todėl judesiai yra paprasti, lengvai įsisavinami bei efektyvūs. Be to, Muaythai dar vadinamas „Aštuonkoju boksu“, nes jame galima smūgiuoti alkūnėmis, keliais, rankomis ir kojomis. Žmonės reguliariai besitreniruojantys Muaythai tampa stipresni fiziškai, dvasiškai, morališkai. Treniruočių metu tobulinama judesių koordinacija, reakcijos greitis, fizinė jėga ir ištvermė. Visa tai leidžia labiau pasitikėti savimi įvairiose gyvenimo situacijose, būtent dėl šios priežasties Muaythai yra vadinamas XXI a. kovos menu ir vis daugiau žmonių renkasi šias treniruotes. Didžiuosiuose miestuose kartu su sportininkais treniruojasi verslininkai, žurnalistai, valstybės tarnautojai ir t.t. Treniruotės dinamiškos, įdomios ir nenuobodžios. Užduočių sudėtingumas pasirenkamas pagal fizines galimybes ar kovinę patirtį, todėl treniruotes gali lankyti visi norintys — nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties.
Kviečiu visus, norinčius išbandyti šį kovos meną, išmokti savigynos ar tiesiog pagerinti savo fizinę būklę, prisijungti prie „Mustangas“ kolektyvo, tapti mūsų bendruomenės nariu, ir puikiai praleisti laiką su mumis ne tik sporto salėje. Treniruotės vyksta Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinėje mokykloje (Trakų g. 66 a, Senieji Trakai).
Robertas Šiuška, Muaythai treneris{jcomments on}