Prenumeruokite laikraštį „Galvė“ antram šių metų pusmečiui. Kaina 25 eurai.  

Naujasis rajono policijos komisariato viršininkas raitojasi rankoves ir žada permainų

Sigitas Šemis

Praėjusią savaitę Trakų rajono policijos komisariato kolektyvui pristatytas naujasis viršininkas Sigitas Šemis, iki šiol ėjęs Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus viršininko pareigas.

Sigitas Šemis 1997 m. baigė Lietuvos policijos akademijos Teisės ir policijos veiklos bakalauro studijas, darbą vidaus reikalų sistemoje pradėjo Patrulinės tarnybos rinktinės policininku, vėliau ‒ Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato apylinkės inspektoriumi.

Nuo 1999 m. tęsė tarnybą kriminalinėje policijoje ‒ Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriuje nuo jaunesniojo inspektoriaus iki skyriaus viršininko. Nuo 2005 m. vadovavo šiam skyriui organizuodamas ir tiesiogiai dalyvaudamas tiriant ne vieną dešimtį rezonansinių nusikaltimų dėl plėšimų, vagysčių, sukčiavimų Vilniaus apskrityje.

Imsis kovoti su rajone siautėjančiais kelių ereliais

„Galvė” klausia naujojo viršininko, kaip vertinate nusikalstamumo situaciją Trakų rajone?

Lyginant 2018 m. 11-os mėnesių laikotarpį su tuo pačiu laikotarpiu 2017 metais, pastebimas nusikalstamų veikų mažėjimas – šalyje buvo užregistruota 10 proc. nusikalstamų veikų mažiau, Trakų rajone – 12 proc. mažiau. Džiugina ir nusikalstamų veikų ištyrimo rodiklių augimas. Kai Lietuvoje ištiriama apie 50 proc. visų nusikalstamų veikų, tai Trakų rajone šis rodiklis sudaro 56 proc. Kalbant apie gausiausiai padaromas nusikalstamas veikas – vagystes – tai Trakų rajone jų sumažėjo apie penktadalį lyginant su 2017 metais, o plėšimų užfiksuotas mažėjimas daugiau nei per pus. Neramina kelių transporto eismo taisyklių pažeidimų augimas, t. y. neblaivių vairuotojų, kai taikoma baudžiamoji atsakomybė. Sprendžiant šią problemą, jau dabar Trakų rajone gausinami policijos reidai, vykdomos kitos policinės priemonės siekiant išaiškinti ir užkardyti šias nusikalstamas veikas. Bus aktyvinamos ir prevencinės priemonės rajono gyventojų bendruomenėse, įstaigose. Be to, 2019 metais bus daug dėmesio skiriama ir prevenciniam darbui su rajone gyvenančiais ir tam tikrą riziką keliančiais asmenimis bei prevencinis darbas rajono „karštuose taškuose“.

Kokie bus Jūsų pirmieji darbai naujajame poste?

Komisariate turimų žmogiškųjų ir materialinių išteklių įvertinimas, galimas pergrupavimas. Pirminiai, pažintiniai susitikimai su visais Trakų rajono seniūnais kiekvienoje seniūnijoje atskirai, rūpimų klausimų aptarimai. Jau numatytas darbo susitikimas su Trakų rajono savivaldybe ir mere. Artimiausiu metu bus aptarti klausimai, susiję su vaizdo stebėjimo kameromis, įrengtomis Trakų rajono teritorijoje. Planuojamas susitikimas su prokuratūros atstovais aktualių klausimų aptarimui.

Dėkojame už pokalbį.

VILTĖ RAMOŠKAITĖ