Gerbiamas komisare, birželio mėnesį sukako pusmetis, kai jums patikėtos Trakų rajono policijos komisariato viršininko pareigos.Kaip įvertintumėte savo pirmojo pusmečio veiklą?
Geriausias vadovo veiklos įvertinimas yra pavaldinių ir visuomenės atsiliepimas apie paties vadovo ir viso padalinio veiklą. Negaliu vertinti vien savo veiklos, nes dirba visa komanda, visas kolektyvas. Mano užduotis- suburti kolektyvą bendram darbui ir užtikrinti, kad būtų pasiekti užsibrėžti rezultatai. Pirmieji žingsniai padaryti ir, manau, gana sėkmingai.
Kokie pokyčiai Trakų r. PK veikloje įvyko per šį pusmetį?
Pokyčius stengiuosi įgyvendinti palaipsniui, nešokiruojant kolektyvo staigiais, kardinaliais veiklos organizavimo pakeitimais. Yra akivaizdžių teigiamų rezultatų, kurių išorėje gal ir nesimato. Bendradarbiavimas tarp padalinių tapo glaudesnis, pareigūnų veikla suintensyvėjo, statistiškai darbo rezultatai ženkliai pagerėjo. Bet tai viso kolektyvo nuopelnas.
2012 m. sausio 19 d. Trakų rajono savivaldybėje, prisistatydamas policijos pareigūnams, vietos politikams ir visuomenei sakėte, jog esate teisingas ir reiklus vadovas, pirmiausiai reiklus sau, o po to – kitiems. Ar galima teigti, kad lygiuodamiesi į vadovą pasitempė ir tapo reiklesni sau Trakų r. PK pareigūnai?
Visi žmonės skirtingi, turintys savo nuomones ir skirtingai suprantantys reiklumo sau reikšmę. Kolegos stengiasi atlikti savo pareigas tinkamai. Vieniems tai sekasi geriau, kitiems prasčiau.
Kaip sekasi bendradarbiauti su vietos bendruomenėmis, seniūnijų seniūnaičiais, seniūnais?
Stengiuosi palaikyti kuo glaudesnį ryšį su bendruomenės atstovais. Bendradarbiaujame su seniūnais ir Trakų r. savivaldybės administracija, kurie labai daug padeda spręsti policijai rūpimus klausimus. Esu jiems už tai dėkingas.
Šalies vyriausybė ypatingą dėmesį paskutiniais metais skyrė korupcijos žabojimui. Kaip sekasi Trakų r. PK kovoti su korupcijos apraiškomis?
Skiriu nemažai pastangų korupcinio pobūdžio veikoms pažaboti, pradedant švietiejišku darbu, asmeniškai kiekvienam kolektyvo nariui aiškindamas neigiamus šios veiklos padarinius, kviesdamas tarnybų, kovojančių su korupcija, atstovus skaityti kolegoms paskaitas šia tema, baigiant bendradarbiavimu su specialiosiomis tarnybomis. Trakų policija prisidėjo prie bendros Policijos departamento prie Lietuvos VRM ir Lietuvos tūkstantmečio „Rotary“ klubo organizuotos akcijos „Aš neimu kyšių“. Daug priklauso ir nuo visuomenės požiūrio į papirkimus. Vadovaujantis atliktų visuomenės apklausų rezultatais, net apie 80 % apklaustųjų yra linkę pareigūnui duoti kyšį. Labai tikiuosi, kad visuomenės požiūris į šį polinkį, o taip pat nuomonė apie policiją šioje srityje pasikeis.
Kokiu būdu tikrinamas pareigūnų skaidrumas?
Būdų yra daug ir labai įvairių, pradedant nuo pareigūno patikimumo įvertinimo siekiant gauti leidimą dirbti su įslaptinta informacija iki pareigūno psichofiziologinio tyrimo poligrafu (melo detektoriumi).
Kartais policijos suvestinėse skaitome, kad vienas ar kitas nedrausmingas vairuotojas bando papirkti pareigūnus siūlydamas jiems kyšį. Sumos įvairios – nuo 20 ir daugiau litų, didžiausia suvestinėse skelbta suma — 200 litų. Ar didesnių kyšių pareigūnams prasižengę vairuotojai nesiūlo?
Daugiau skaitykite laikraštyje
Gražina Noreikienė{jcomments on}