ROBERTA MALINAUSKAITĖ
UAB „Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras“ nuo 2014 m. balandžio 1 d. didina komunalinių atliekų priėmimo kainą į regioninį sąvartyną.
VAATC praėjusių metų gruodžio 19 d. visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimu patvirtino naujus mišrių komunalinių atliekų priėmimo įkainius į regioninį sąvartyną. Nauji įkainiai bus taikomi nuo 2014 m. balandžio 1 d.
Brangs nedaug
Kaip sakė „Komunalinių įmonių kombinatas” direktorius A. Barinovas, nors sąvartyno „vartų mokestis“ įmonėj pabrango net 55 procentais, bendrovė siekia, kad mokesčio padidėjimas rajono gyventojams būtų kuo mažesnis.
„Stengiamės, kad atliekų tvarkymo mokesčio padidėjimas Trakų rajono gyventojams nebūtų didelis, - sakė A. Barinovas. - Jei skaičiuotumėm, kiek nuo balandžio 1 – osios atliekų tvarkymo mokestis padidėtų vienam gyventojui, sakyčiau: vidutiniškai kiekvienas mokėsime vos po 1 litą per mėnesį brangiau“.
Kainų palyginimas
„Norių pabrėžti, kad nors Trakų rajone yra pati didžiausia sąvartyno kaina visoje apskrityje iš 8 savivaldybių, tačiau trakiečiai moka mažiausiai už komunalinių atliekų išvežimą“, - sako A. Barinovas. Pasak jo, Trakų rajono gyventojai moka mažiausią atliekų tvarkymo mokestį visoje Vilniaus apskrityje.
Rūšiavimas
UAB „Komunalinių įmonių kombinatas“ labai didelį dėmesį skiria antrinių žaliavų rūšiavimui, nuo 2012 metų įmonė siūlo rūšiavimo maišus privačioms sodyboms, įmonėms. Daugiabučių laiptinėse yra pastatytos specialios dėžutės, skirtos lankstinukams iš pašto dėžučių surinkti. „Darome viską, kad komunalinių atliekų kiekis mažėtų, bet, kaip rodo skaičiai ,nors antrinių žaliavų kiekiai didėja, lygiagrečiai didėja ir buitinių atliekų kiekis. Bet mes jokiais būdais rankų nenuleidžiame, manome, kad norint pasiekti geresnių rezultatų reikia tam tikrų priemonių“, - komentuoja vadovas.
Kokia rūšiavimo nauda
„Kaip rodo statistika ir apklausos rezultatai, rūšiavimas maišais nepasiteisino, nes rūšiuoti sutinka tik apie 20 proc. gyventojų, kadangi maišams laikyti reikia vietos, stovų ir t.t., - sako A. Barinovas.-Bet jei rūšiavimas vyksta individualiais konteineriais - rūšiuoti sutinka apie 85 proc. gyventojų, ir tas procentas vis auga (2013metų Alytaus regiono praktika). Todėl įmonė šiuo metų veda derybas su Pakuočių tvarkymo organizacijomis dėl finansavimo antrinių žaliavų konteineriams įsigyti. Tie konteineriai bus skirti Trakų rajono individualių namų gyventojams. Aišku, tarifui tai didelės įtakos neturės, nes antrinės žaliavos komunaliniame sraute sudaro nuo 7 iki 15 proc., bet gyventojai galės sutaupyti. Pavyzdžiui, keičiant išvežimo dažnumą: vietoj karto per savaitę – į kartą per dvi savaites. Taip pat galima bus sutaupyti mažinant konteinerio tūrį. Tikėtina, kad dar šiais metais Trakų rajoną pasieks apie 10 000 vienetų konteinerių, skirtų popieriui, plastikui, stiklui ir metalui surinkti“.