Pavelas karzinkas pina nuo šešiolikos metų. Šio amato išmoko iš Mariano. Abu vyrai mielai nupynė šventėje dalyvavusiai močiutei pailgą žemą krepšį, o anūkei mažą keturkampį krepšelį. Įgudę meistrai krepšį sugeba nupinti per nepilną valandą. Jie visą dieną buvo apspisti smalsuolių ne tik iš Lietuvos. Karzinkų įsigyti mugės dalyviai galėto tik iš mūsų krašto pynėjų.
Trakų krašto VVG paviljoną aplankęs Žemės ūkio ministras K. Starkevičius taip pat stebėjo, kaip mikliai meistrai iš pušies pliauskos lygiai pagal kamieno metines rieves, aštriu peiliu atskiria balanas. Pasak ministro, kuris nedaugžodžiavo, toks natūralus pynimas labai derėtų ir amatus demonstruojant amatų centruose. Krepšiai iš pušinių balanų – senas Pietryčių Lietuvos gyventojų amatas.
Pintinės iš vytelių
Ministras stebėjo ir Juliaus Širkos, Trakų neįgaliųjų užimtumo centro mokytojo, subtilų pynimą iš vytelių. Pintų gaminių įvairovė nuo lopšių iki indų, nuo skrybėlių iki gyvenamųjų būstų, nuo krepšelio iki krepšių oro balionams, baldų kambariui ar sodui populiari visais laikais. Mugėje buvo pristatomos pintinės ir pintinėlės, iš vytelių pintos skrybėlės. Juliaus kantriu vytelių dėliojimu taip pat domėjosi ne vienas mugės dalyvis.
Kitus Trakų neįgaliųjų užimtumo centro dirbinius ir veiklas pristatė vadovė Nida Bancevičienė ir direktorius Juozas Norinkevičius.
Mugėje, kurioje dalyvavo per 30 Lietuvos VVG ir 13 delegacijų iš užsienio šalių VVG (iš Kipro, Estijos, Latvijos, Velso, Lenkijos, Portugalijos, Suomijos ir Bulgarijos), Trakų krašto VVG komanda išsiskyrė puikuodamasi lininėmis kepuraitėmis „su įsegtu kvietku“. Komandos įvaizdžiu pasirūpino Nida.
Tiltų kaimo ir Paluknio „Dienmedžio“ bendruomenės bei Trakų neįgaliųjų užimtumo centras yra Trakų krašto VVG nariai, dažnai renginiuose atstovaujantys šiai vietos veiklos grupei.
Alvyda Kazakevičiūtė{jcomments on}