
„Trakams“ ir kitiems Lietuvos futbolo A lygos klubams nuo 2018-ųjų pabaigos reikės savo struktūroje turėti savo vaikų komandas.
Apie tai numatančias taisykles ir kitas su jaunųjų futbolininkų ugdymų susijusias sritis Lietuvos futbolo klubų akademijų, rajonų savivaldybių bei sporto mokyklų atstovai praėjusios savaitės pabaigoje kalbėjosi Utenoje.
Lietuvos futbolo federacijos (LFF) iniciatyva surengtame seminare pasidalinta patirtimi kaip stiprinti klubų struktūrą, jaunimo ugdymą. Seminaro dalyvius pasveikino LFF prezidentas Tomas Danilevičius, o iš Šveicarijos atkeliavo Europos futbolo valdžioje svarbias pareigas užimantis svečias – Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) Klubų licencijavimo skyriaus vadovas Alešas Zavrlis.
Seminaro dalyviams Utenoje slovėnas A. Zavrlis pasidalino informacija apie tendencijas Europos futbole, gerąja mažesniųjų valstybių praktika, jaunimo akademijų sėkmės priežastimis, Slovėnijos futbolo modeliu. „Žinau, jog svarstote pasikeitimus jaunimo ugdymo sistemoje. Tai labai svarbi sritis. Ugdyti jaunus žaidėjus ypač svarbus tokioms mažesnius resursus turintiems šalims kaip Lietuva. Turite investuoti į jaunimą, infrastruktūrą, masinį futbolą. Iš vienos pusės yra socialinis aspektas, o iš kitos – kaip tvarus verslo modelis. Svarbu stiprinti aukščiausios lygos klubų darbą su jaunimu“, - sakė A. Zavrlis.
Pasak LFF licencijavimo skyriaus vadovo Lauryno Zibolio, analizuojant klubų struktūras nuo šiol didžiausias dėmesys kreipiamas į gerosios praktikos klubus - tuos, kurie suderina viešąją ir privačią partnerystę, t.y. savivaldybė yra tarp klubo dalininkų arba skiria jam tikslines lėšas jaunimo ugdymui, o visos vaikų komandos yra klubo struktūroje.
„Tik tokius klubus laikome pilnaverčiais, tokie klubai stabilumą, tvarumą ir pagrindą augimui randa vietos bendruomenėje, jos narių dalyvavime ir iniciatyvose Neatsitiktinai susirinkome Utenoje, nes „Utenis“ yra tarp žengiančių šiuo keliu ir savo kryptinga veikla sudomino jau ne vieną aplinkinę savivaldybę ar klubą“, - teigė L. Zibolis.
Uteniškių patirtimi aktyviai domėjosi ir „Trakų“ futbolo atstovai. Trakų ekipą kitais metais palies pokyčiai futbolo reglamentavime. Atsižvelgiant į Vakarų šalių patirtį, nuo 2018 metų pabaigos A lygos klubai, siekiantys gauti licenciją, turės vaikų komandas turėti savo klubo struktūroje.
„Mūsų žiniomis, klubas ir Trakų rajono savivaldybė pastaruosius metus šią efektyvesnio ugdymo temą futbolo klube temą jau aptarinėjo ne kartą, o tinkamiausio klubui ir savivaldybei viešos ir privačios partnerystės modelio paieškos jau eina į pabaigą. Tikimės, kad 2018 metus klubas pradės savo struktūroje arba sau priklausančioje akademijoje turėdamas pilnavertę jaunimo komandų piramidę. Neabejoju, kad tiek rajono savivaldybė, tiek klubas, tiek treneriai ir patys sportuojantys vaikai ar jų tėvėliai pastebės teigiamus kiekybinius ir kokybinius ugdymo pokyčius kai tai įvyks“, - kalbėjo LFF Licencijavimo skyriaus vadovas L. Zibolis.
Seminaro dalyviai supažindinti su naujovėmis licencijavimo taisyklėse bei futbolo mokyklų sertifikavimu, vyko nemažai diskusijų apie galimus kelius ir priemones siekiant kokybiško jaunimo ugdymo.
Lietuvos futbolo federacijos inf.
