1.Paimkite gražų popieriaus lapą. Tai gali būti baltas lapas su apklijuota gražia juostele ar apipieštu gražiu ar apipurkštu/apklijuotu blizgučiais rėmeliu. Jį galite papuošti kalėdiniais lipdukais – Kalėdų Senelio, elnių, rogių, saldainių lazdelių, dovanų maišelių, rankų darbo popierinių snaigių ir pan. Arba tai gali būti pastelinės spalvos, blizgus lapas popieriaus – svarbu, kad kai ant jo rašysite, aiškiai matytųsi tekstas.
2.Paimkite rašiklį. Galite rašyti vienos spalvos storesniu rašikliu ar blizgančiu tušinuku, flomasteriu arba naudoti kelių spalvų rašiklius, išskirdami tam tikrus žodžius, pvz. kreipimąsi į Senelį, savo vardą ir pan. Galite apibraukti paprastu rašikliu parašytus žodžius blizgančiu tušinuku. Jei rinksitės rašymui tamsesnės spalvos popierių, tuomet galite rašyti baltu rašikliu ar net korektoriumi – atrodys kaip sniego raštas!
3.Laišką pradėkite kreipiniu: „Mielas Kalėdų Seneli“, „Mielas Kalėdų Seni“ ir pan.
4.Trumpai prisistatykite – parašykite, koks jūsų vardas, kiek metų, kur gyvenate, kokia jūsų šeima, ką mėgstate veikti, ar jau einate į mokyklą ir pan.
5.Prieš pradėdami prašyti kalno žaislų iš Kalėdų Senelio, pasiteiraukite jo, kaip jam sekasi. Juk Kalėdų Seneliui laiškas rašomas tik kartą per metus, tad būtų mandagu sužinoti, kaip jis gyvena, kaip laikosi jo elniai, elfai, Snieguolė ir pan.
6.Kalėdų laiške prisipažinkite, kokius gerus ir blogus darbus padarėte per praėjusius metus. Išvardinkite, ką gero padarėte namuose, savo šeimai, draugams, kam padėjote. Atsiprašykite ir gailėkitės dėl negerų darbų, pažadėkite pasitaisyti ir parašykite, kaip pasitaisysite, kad ištaisytumėte tai, ką padarėte negerai. Nors Kalėdų Senelis viską mato ir žino apie jus, bet jam taip pat svarbu žinoti, kad esate nuoširdūs, nemeluojate ir norite būti geri. Tuomet atsidursite jo gerųjų vaikų sąraše ir sulauksite dovanėlių.
7.Toliau mandagiai parašykite laiške, ką norėtumėte gauti dovanų Kalėdoms. Neprirašykite labai daug žaislų, atsirinkite tik vieną arba daugiausiai 2-3 pačius svarbiausius ir reikalingiausius žaislus. Taip pat parašykite, kodėl norite būtent šio/šių žaislo/žaislų, kodėl jie jums reikalingi. Kalėdų Senelis vertina kuklumą, o vaikų godumas gauti labai daug dovanų jį liūdina, juk jis turi aplankyti daugybę vaikų per Kalėdas, ir visiems turi užtekti dovanėlių.
8.Padėkokite Kalėdų Seneliui už jo gerumą, kad kasmet atneša jums puikių dovanų ir džiaugsmo, parašykite, kad tikitės, jog jis greitai perskaitys jūsų laišką. Kalėdų Senelis myli mandagius, dėkingus vaikus.
9.Perduokite linkėjimų Kalėdų Senelio šeimai – elniams (ištvermės), elfams (greitumo), Snieguolei ir t.t. Palinkėkite jiems gražių dalykų, pasveikinkite artėjančių Kalėdų proga.
10.Parašykite, kad lauksite Kalėdų Senelio atsakymo į laišką.
11.Kalėdinio laiško apačioje pasirašykite – galite užrašyti savo vardą ir parašą arba tik vardą, arba vardą su linkėjimais, pvz.: „Linkėjimai, Ugnius“ arba „Hou hou hou, su Kalėdom, Ugnius!“.
12.Papuoškite laišką savo piešinukais, lipdukais.
13.Sulankstykite laišką ir įdėkite į gražų voką, kurį išpieškite kreidelėmis, pieštukais, flomasteriais, blizgučiais, priklijuokite savo pieštą pašto ženkliuką, užklijuokite voką, užrašykite adresą: „ Kalėdų Seneliui, Šiaurinis poliaratis, Laplandija“
14.Atiduokite užklijuotą voką su laišku, skirtu Kalėdų Seneliui, savo tėvams – jie nuneš į Kalėdų Senelio paštą ir išsiųs, kad Kalėdų Senelis spėtų gauti Jūsų laišką iki Kalėdų.