- Galvė - https://www.galve.lt -

Pavasarinė kelionė į Nidą

Pagrindinis tikslas – susipažinti su Nidos kraštovaizdžiu ir lankytinais objektais.
Atvykę į Klaipėdą, persikėlėme į Smiltynę, kur pamatėme apie 235, 66 ha ugnies išdeginto ploto. Pakeliui į Nidą, Juodkrantėje aplankėme ,,Raganų kalną“, skulptūrų parką. Gidė papasakojo daug legendų  apie piktąsias raganas, laumes, velnius bei kitas mitines būtybes. Visiems mokiniams buvo įdomu išgirsti negirdėtas istorijas ir susieti savo žinias su literatūros pamokomis. Taip pat aplankėme didžiausią ir seniausią Lietuvoje žinomą kormoranų perimvietę.
Toliau grožėjomės unikaliu ir smėlingu pusiasaliu, kuris susiformavo daugiau kaip prieš 5 tūkstančius metų. Prieš mūsų akis atsivėrė  gražiausi Kuršių Nerijos kraštovaizdžio elementai – ,,Mirusios kopos“ ir ,,Baltosios kopos“. Iš tikrųjų pustomų ir apželdintų kopų kalnai, jūros ir marių vandens horizontai, sausų pievų ir miškų mozaika, jauki gyvenviečių architektūra, laivai mariose sukūrė čia nepakartojamo grožio peizažą.
Nidoje plaukėme garlaiviu ir stebėjome nuostabią pajūrio panoramą. Turėjome galimybę aplankyti Tomo Mano namelį, smėlio laikrodį, švyturį. Neringos istorijos muziejuje susipažinome su vietos gyventojų buitimi ir kultūra, tradiciniu verslu – žvejyba.
Nidos istorijoje atsispindi visos Kuršių Nerijos praeitis. Šiame Lietuvos kampelyje mes prisilietėme prie amžinųjų vertybių, pajutome, kad čia kitaip eina laikas, čia atsiveria toliai.
Po kelionės, trukusios nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro, grįžome namo puikiai nusiteikę.
Tegul kelionės įspūdžiai pripildo mūsų dienas saldžiom svajom, naujais planais! Ačiū mokytojoms, kurios suorganizavo tokią puikią kelionę.

Gintarė Andrulionytė, Vievio gimnazijos mokinė, žurnalistų būrelio narė{jcomments on}