Kyla klausimas, kaip miegamajame suvaldyti varginantį daiktų „triukšmą”? Poilsio zonoje išties lengva sudrumsti ramybę, čia nereta problema tampa nerandantys vietos drabužiai, aksesuarai, sporto krepšiai, juvelyrikos dirbiniai. Toliau – 5 paprasti būdai, padėsiantys be didelių pastangų įvesti tvarką miego oazėje!
1. Funkcionalūs baldai
Svarbiausia investicija į tvarką – funkcijų gausa pasižyminti spinta. Būtina įvertinti turimą daiktų kiekį bei jiems tinkamą sandėliavimo būdą. Pavyzdžiui, jei nėra integruotos kabyklos, dalis nešiojimui paruoštų, išlygintų rūbų, tikėtina, atsidurs ant kėdžių ar bus kabinami ant durų. Šiandien daug funkcijų turinčios, įvairaus dizaino miegamojo spintos –kiekvienam prieinama investicija. Tiesa, interjero dizaineriai skuba paneigti mitą, jog mažoje patalpoje turi būti tik nedideli baldai, juk talpus, stilingas gaminys leis šią išlaikyti kuo mažiau apkrautą papildomomis detalėmis.
2. Spintų paviršius
Daiktų sandėliavimui tinkama, tačiau neretai ne iki galo išnaudojama vieta – spintų paviršiaus plotas. Žinoma, čia taip pat reikia apgalvoti, kaip tai padaryti stilingai ir nesukurti dar daugiau netvarkos. Vienas paprasčiausių sprendimų yra pintų krepšių ar spalvingų, neperregimų dėžių kompozicija. Tokiu būdu sklandžiai sutalpinsite įvairios paskirties, formų daiktus: patogiai susidėsite tiek žieminius batus, tiek rankšluosčius ar patalynę svečiams.
3. Lovos išnaudojimas
Pastebima, kad tie, kurie įsigyja lovas su vadinamąja dėžė patalynei, kitaip tariant, tiesiog daiktadėžė, ne pilnai šią išnaudoja. Dažna to priežastis – nepatogus nuolatinis baldo dalies kilnojimas. Tačiau šioje vietoje visai nebūtina laikyti kasdien reikalingus dalykus, priešingai, čia tinkama vieta atsarginiams patalynės komplektams, sezoniniams lauko rūbams. Jei lova neturi šios funkcijos, lygiai taip pat galima išnaudoti erdvę po ja. Tie patys objektai sėkmingai laikomi tvariose dėžėse.
4. Papildoma funkcija durims
Kai jau atrodo, kad vietos nebėra nei ant žemės, nei ant sienų, sumanius namus kuriantieji skatina šios paieškoti ant daiktų plokštumų. Pavyzdžiui, kambario durų – ant vidinės durų pusės priklijuokite ar įmontuokite kabliukus. Žinoma, patariama pasidairyti neutralių arba įdomesnių, bendrą dizainą atitinkančių sprendimų. Kadangi durys dažnai atviros, pakabinti daiktai nesulauks daug dėmesio. Tokia papildoma vieta ideali chalatų, rankinių, namų rūbų laikymui.
5. „Namai” smulkmenoms
Galiausiai, reiktų įvertinti ne tik pagrindinių daiktų sandėliavimo klausimą, bet ir suteikti „namus” net mažiausiems objektams. Interjero kūrėjai pabrėžia – kiekvienas daiktas turi turėti aiškią savo paskirtį ir vietą, net jei tai nedidelė smulkmena, sutinkama vis skirtinguose kampuose. Dažniausiai taip nutinka su papuošalais ar kitais aksesuarais: skrybėlėmis, diržais, skarelėmis. Priklausomai nuo poreikio, šią problemą išspręs įdomaus dizaino dėžė, dekoratyvus indas, o gal tiesiog papildomas skyrius spintoje.
Miegamasis ne be reikalo vadinamas susikaupimo, atsipalaidavimo ir poilsio zona – tai ypatingos tvarkos reikalaujanti erdvė. Tenka pripažinti – triukšmingoje aplinkoje sunku girdėti savas mintis, užtikrinti jų ramybę, pasiruošti sklandžiai dienai.
