Paskutiniais metais reikalai lyg ir juda turgaus reanimacijos link, tačiau, įprastu biurokratiniam gyvenimui ritmu. 2011 metų lapkričio mėnesį „Galvė“ rašė apie jau parengtą Trakų turgavietės projektą, kuris, lyg ir turėjo jau šių metų pavasarį tapti pagrindu Trakų miesto „vartų“ rekonstrukcijai. Pagal parengtą projektą, šalia stoties numatyta įrengti Trakų autobusų ir automobilių aikštelę ir smulkaus verslo erdvę, skirtą viešai prekybai.
Sukūrė asmenį
2011 metų rudenį kilęs sąmyšis dėl turgaus rekonstrukcijos, privertė smulkaus verslo atstovus, prekiaujančius Trakų turgavietėje, užsiimti dar ir visuomenine veikla. Po karštų diskusijų, įsiplieskusių 2012 metų gruodžio 7 dienos savivaldybės atstovų susitikime su Trakų turgaus prekeiviais, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorei pasiūlius išsirinkti atsakingą asmenį, kuriam bus suteikti įgaliojimai atstovauti turgaus prekeivių interesus, verslininkai nutarė sukurti svarų juridinį asmenį ir 2012 m. vasario 15 d. įsteigė Trakų turgavietės prekeivių asociaciją (toliau- TTPA). Apie asociacijos įsteigimą dar tą patį mėnesį raštu informavo Trakų rajono savivaldybę. Rašte buvo nurodoma, jog TTPA nariai pasirengę dalyvauti įgyvendinant numatytus projekte darbus, savo lėšomis siūlo pastatyti prekybinius paviljonus ir kreipėsi su prašymu pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Trakų rajono savivaldybe bei kitais asmenimis, kurie dalyvaus projekto rengime. Be to, TTPA prašė nurodyti terminą, kada bus pradėti infrastruktūros ir inžinerinių tinklų darbai, nes Trakų turgavietės padėtis kritiška ir darbo sąlygos joje - apverktinos.
Tuo pačiu TTPA savivaldybės prašė informuoti asociaciją apie visus rengiamus susirinkimus, pasitarimus, priimamus sprendimus bei atliekamus veiksmus, susijusius su turgavietės rekonstrukcija. Prašė, bet informacijos gauti pavyksta mažomis dozėmis ir tik primygtinai besilankant pas vietos valdžios atstovus.
Sudarė darbo grupę
Savivaldybės administracija irgi nesnaudė. Deklaruojant siekimą išspręsti Trakų miesto turgavietės, teritorijos prie autobusų stoties ir pačios autobusų stoties sutvarkymo ir investuotojų pritraukimo klausimus, Trakų rajono savivaldybės mero Vinco Kapočiaus potvarkiu 2012 m. kovo 7 d. Nr. P1-15 buvo sudaryta darbo grupė, kurioje turgavietės projekto įgyvendinimo problemomis turėtų rūpintis: mero pavaduotoja Teresa Solovjova (darbo grupės pirmininkė), mero patarėjas Saulius Rasčiauskas, savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus architektė Bronė Fedorovič, savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vyriausiasis specialistas Leonardas Urbanovič, savivaldybės administracijos Statybos ir ūkio plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Vygandas Lenkauskas, Trakų seniūnijos seniūnas Kęstutis Vilkauskas, UAB „Trakų autobusai” direktorius Vytautas Karnila ir UAB „Trakų paslaugos” direktorius Eitvydas Juškauskas. Meras šiai grupei pavedė, reikalui esant, kviesti atitinkamų sričių ekspertus, konsultantus. Ir pasiūlė iki 2012 m. balandžio 1 d. pateikti siūlymus dėl galimų Trakų miesto turgavietės, teritorijos prie autobusų stoties ir pačios autobusų stoties sutvarkymo ir investuotojų pritraukimo būdų su konkrečių sprendimų projektais ir jų pagrindimais.
O 2012 m. balandžio 27 d. rašte, adresuotame TTPA, meras padėkojo asociacijai už žinią apie jos įsteigimą ir pastebėjo, jog: „šiuo metu Trakų turgavietės projektas rengiamas. Parengę projektą, informuosime Jūsų asociaciją ir kviesime bendradarbiauti įrengiant Trakų turgavietę“. Apie ketinimą kviesti TTPA į aukščiau minėtos savivaldybės darbo grupės pasitarimus net nebuvo užsiminta.
Po kas mėnesį vykusių susitikimų su savivaldybės administracijos direktore, liepos pabaigoje TTPA sužinojo, jog turgaus reikalais užsiima mero pavaduotoja T.Solovjova. Taigi apie savivaldybės darbo grupės egzistavimą TTPA išgirdo tik rugpjūčio 14-osios susitikime su mero pavaduotoja.
Daugiau skaitykite laikraštyje
Gražina Noreikienė{jcomments on}